Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY

20 marca 2020

NR 4 (Sierpień 2019)

Folia Sonte, czyli prywatność w przeszklonych wnętrzach

0 360

Szkło efektownie prezentuje się w nowoczesnych przestrzeniach biurowych - sprawia, że wnętrza są lepiej oświetlone i robią wrażenie bardziej przestronnych. Przeszklone ścianki działowe mają jednak zasadniczą wadę – nie dają poczucia prywatności, które jest niezbędne podczas załatwiania ważnych interesów. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Inteligentną folię Sonte można łatwo przykleić na każdą szklaną powierzchnię, aby przełączać szybę z trybu przezroczystego na mlecznobiały w dowolnym momencie. Zmiana funkcji pomieszczenia i zarządzanie prywatnością w biurze jeszcze nigdy nie były tak proste!

Montaż bez bałaganu i demontażu przeszkleń 

Do niedawna ciekłokrystaliczną folię laminowano między dwoma taflami szkła, więc montaż wymagał zaangażowania doświadczonego szklarza i był możliwy jedynie na etapie projektowania wnętrza. Na szczęście dziś sprawa wygląda inaczej. Technologia posunęła się naprzód, więc montaż można przeprowadzić w oddanych do użytku pomieszczeniach, bez bałaganu, remontu czy przestojów pracy. Proces jest na tyle szybki i prosty, że adhezyjną folię Sonte można przykleić samodzielnie, chociaż na większych powierzchniach warto skorzystać z pomocy specjalistów. Zasilacz i okablowanie są niewidoczne po instalacji, więc nie ma obawy, że zepsują wystrój wnętrza.

POLECAMY

Szkło i prywatność mogą iść w parze

W nowoczesnym biurze szklane ściany dopasowują się do potrzeb użytkowników – zmieniają się z przezroczystych w mlecznobiałe lub służą za ekran projekcyjny. Inteligentną folię Sonte można zainstalować na każdej szklanej powierzchni, aby cieszyć się poufną atmosferą, gdy jest ona potrzebna. Sterowanie jest dziecinnie proste – do przełączenia z trybu przezroczystego na mlecznobiały można wykorzystywać przycisk na ścianie, pilota lub aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android lub iOS. Dzięki tej ostatniej możliwe jest również wpięcie folii w system automatyki i zarządzania budynkiem BMS. Co więcej, folię Sonte można również wykorzystać jako ekran projekcyjny, na który trudno znaleźć miejsce w przeszklonym pomieszczeniu. 

Biuro na miarę XXI wieku

Współcześni projektanci mają przed sobą nie lada wyzwania – nowoczesne budynki muszą być estetyczne, funkcjonalne i energooszczędne. Folia Sonte to rozwiązanie, które ułatwia osiągnięcie tego trudnego celu.

Naklejona na zewnętrzne okna zmniejsza straty cieplne, a w upalne dni zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia i zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV. Przekłada się to na mniejsze wydatki na ogrzewanie i klimatyzację. Co więcej, w przeciwieństwie do kotar, zasłon czy żaluzji, utrzymanie jej w czystości jest bardzo proste. Na powierzchni inteligentnej folii nie gromadzi się kurz, co jest ogromną zaletą w czasach, gdy coraz więcej osób cierpi na uciążliwe alergie.

Jak to działa?

Adhezyjna folia Sonte wykorzystuje nowoczesną technologię cyfrowego cieniowania i powstaje z dwóch warstw fol...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy