Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY

20 marca 2020

NR 4 (Sierpień 2019)

Folia Sonte, czyli prywatność w przeszklonych wnętrzach

37

Szkło efektownie prezentuje się w nowoczesnych przestrzeniach biurowych - sprawia, że wnętrza są lepiej oświetlone i robią wrażenie bardziej przestronnych. Przeszklone ścianki działowe mają jednak zasadniczą wadę – nie dają poczucia prywatności, które jest niezbędne podczas załatwiania ważnych interesów. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Inteligentną folię Sonte można łatwo przykleić na każdą szklaną powierzchnię, aby przełączać szybę z trybu przezroczystego na mlecznobiały w dowolnym momencie. Zmiana funkcji pomieszczenia i zarządzanie prywatnością w biurze jeszcze nigdy nie były tak proste!

Montaż bez bałaganu i demontażu przeszkleń 

Do niedawna ciekłokrystaliczną folię laminowano między dwoma taflami szkła, więc montaż wymagał zaangażowania doświadczonego szklarza i był możliwy jedynie na etapie projektowania wnętrza. Na szczęście dziś sprawa wygląda inaczej. Technologia posunęła się naprzód, więc montaż można przeprowadzić w oddanych do użytku pomieszczeniach, bez bałaganu, remontu czy przestojów pracy. Proces jest na tyle szybki i prosty, że adhezyjną folię Sonte można przykleić samodzielnie, chociaż na większych powierzchniach warto skorzystać z pomocy specjalistów. Zasilacz i okablowanie są niewidoczne po instalacji, więc nie ma obawy, że zepsują wystrój wnętrza.

POLECAMY

Szkło i prywatność mogą iść w parze

W nowoczesnym biurze szklane ściany dopasowują się do potrzeb użytkowników – zmieniają się z przezroczystych w mlecznobiałe lub służą za ekran projekcyjny. Inteligentną folię Sonte można zainstalować na każdej szklanej powierzchni, aby cieszyć się poufną atmosferą, gdy jest ona potrzebna. Sterowanie jest dziecinnie proste – do przełączenia z trybu przezroczystego na mlecznobiały można wykorzystywać przycisk na ścianie, pilota lub aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android lub iOS. Dzięki tej ostatniej możliwe jest również wpięcie folii w system automatyki i zarządzania budynkiem BMS. Co więcej, folię Sonte można również wykorzystać jako ekran projekcyjny, na który trudno znaleźć miejsce w przeszklonym pomieszczeniu. 

Biuro na miarę XXI wieku

Współcześni projektanci mają przed sobą nie lada wyzwania – nowoczesne budynki muszą być estetyczne, funkcjonalne i energooszczędne. Folia Sonte to rozwiązanie, które ułatwia osiągnięcie tego trudnego celu.

Naklejona na zewnętrzne okna zmniejsza straty cieplne, a w upalne dni zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia i zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV. Przekłada się to na mniejsze wydatki na ogrzewanie i klimatyzację. Co więcej, w przeciwieństwie do kotar, zasłon czy żaluzji, utrzymanie jej w czystości jest bardzo proste. Na powierzchni inteligentnej folii nie gromadzi się kurz, co jest ogromną zaletą w czasach, gdy coraz więcej osób cierpi na uciążliwe alergie.

Jak to działa?

Adhezyjna folia Sonte wykorzystuje nowoczesną technologię cyfrowego cieniowania i powstaje z dwóch warstw fol...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy