Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

12 lutego 2015

Czego potrzebują najemcy biurowi?

0 225
Jak najemcy definiują obecnie funkcjonalne wnętrze biurowca i które rozwiązania oraz udogodnienia są przez nich coraz częściej poszukiwane?

Najemcy biurowców zwracają szczególną uwagę na takie udogodnienia w budynku, jak kantyna na odpowiednią ilość osób, kiosk, bankomat, apteka, sklep wielobranżowy (supermarket, drogeria itp.), a także punkty usługowe (np. pralnia, myjnia).Coraz częściej najemcy chcą mieć wpływ na wybór operatora kantyny/restauracji czy punktów usługowych i większe firmy mają nawet zapis w umowie najmu gwarantujący im decydujący głos w sprawie wyboru dostawcy tego typu usług.

POLECAMY

Ważnym dla najemców elementem funkcjonowania budynku biurowego jest komunikacja. Musi być ona spójna, a recepcja dobrze usytuowana i oznaczona. Bramki wejściowe muszą być zlokalizowane w widocznym miejscu, które nie zakłóca komunikacji i zapewnia szybki dostęp do wind. Sama recepcja główna wraz z lobby i małą poczekalnią nie powinna być zbyt duża, żeby nie zwiększać kosztów eksploatacyjnych obciążających najemcę. Dla najemców, którzy korzystają z biur podawczych, gdzie dostarcza się dużo przesyłek, istotny jest dostęp wózkiem paletowym z parteru budynku na rampę i do wind towarowych, które są niezbędne w budynku, ale ze względów komunikacyjnych i estetycznych muszą być ukryte w innych szachtach windowych. Najemcy oczekują też od budynku odpowiedniej liczby wind, najchętniej z podziałem szachtów w zależności od pięter oraz optymalnego czasu oczekiwania, ale nie za dużej prędkości.

Inne elementy, na które zwracają uwagę firmy w biurowcach, to wydzielone miejsca dla osób palących, zapewnienie stojaków dla rowerów i pryszniców oraz miejsca parkingowe dla kurierów i taksówek. Jak również nośność podłogi – wzmocnienia stropów w miejscu przeznaczonym na serwerownię oraz niestandardowe systemy gaszenia.

Wartością dodaną będą również fitness club, punkt medyczn...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy