Autor: Monika Szawernowska

Prezes pracowni projektowej Concept Space
Pracuje na rynku projektów komercyjnych od niespełna 20 lat. Swoje doświadczenie zdobywała kierując zespołem architektów oraz nadzorując prowadzone projekty w pracowni JMP Service, takie jak: AON, Bain & Company, Bank Pocztowy, Coty, CTL Logistic, EOS, G3, Gothaer TU S.A., Groupon. Od 2016 roku wspólnie z zespołem Concept Space zrealizowała projekty dla m.in. Asstra, Konica Minolta, EPAM, Atende, Nowa Era, Berlin Chemie, One House, MDDP Bank BGK, Pekao, Vanity Style, Hochtief i Maspex.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nowoczesne biuro – bliżej zmieniających się potrzeb pracowników

Doświadczenia związane ze skutkami pandemii na nowo zdefiniowały potrzeby i oczekiwania pracowników. Model zdalny szybko zyskał popularność, jednak równie szybko ujawnił swoje niedoskonałości, zwłaszcza w sferze work-life balance. Jakie cechy powinno mieć nowoczesne biuro, by stało się skuteczną alternatywą dla home office? Co zrobić, by pracownicy docenili jego atuty i chcieli do niego wrócić?

Czytaj więcej

Aranżacja powierzchni biurowych. Na co warto zwrócić uwagę, aby wszystko poszło zgodnie z planem?

Każdy, kto remontował mieszkanie czy dom, wie, że to skomplikowany proces. Aranżacja powierzchni biurowej jest jeszcze bardziej kompleksowa. Dlatego warto odpowiednio się do niej przygotować i zdawać sobie sprawę z ewentualnych trudności, z którymi być może przyjdzie się zmierzyć, tym bardziej że realia na rynku fit out w ostatnich miesiącach się zmieniły.

Czytaj więcej

Biuro na nowe czasy – jak je zaaranżować?

Od 9 miesięcy rynek biurowy funkcjonuje w nowej rzeczywistości. Wspólnym mianownikiem większości podejmowanych działań stało się bezpieczeństwo. Trudno mówić tu o trendzie – to raczej fundamentalna potrzeba, której zaspokojenie jest podstawowym warunkiem skutecznego powrotu pracowników (lub chociaż ich części) do biur. Kontekst COVID-19 i reguły dotyczące działań prewencyjnych mających na celu przeciwdziałanie infekcji wirusem wpłynął na zmianę podejścia do aranżacji biur. Co się zmieniło? Jakie działania powinni podjąć pracodawcy, by stworzyć pracownikom optymalne warunki powrotu do biur?

Czytaj więcej