Autor: Maciej Wiśniewski

CEO i wspólnik w firmie LOREDO Real Estate Solutions (RES)

Entuzjasta innowacji oraz nowych rozwiązań. Wraz z zespołem LOREDO RES skupia się na wykorzystaniu technologii w tworzeniu nowych modeli wspomagających zarządzanie budynkami. Pierwszym z wdrożonych rozwiązań jest koncepcja BIM4FM, która łączy w sobie procesy, technologie i nowe modele współpracy wspierające właścicieli nieruchomości. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach usług dla nieruchomości oraz Facility Management. Przez ponad 10 lat zdobywał doświadczenie pracując w międzynarodowych korporacjach, jak Sodexo i Apleona HSG, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu, nadzorował działania implementacyjne oraz procesy zakupowe. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada licencję Zarządcy Nieruchomościami, prowadzi liczne wykłady i kursy w zakresie BIM4FM oraz pełni funkcję Prezesem Zarządu IFMA Polska (International Facility Management Associationa).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Inwentaryzacja (informacji o nieruchomości)

Znana od lat, ale wciąż niedoskonała. Komu i w jakim celu jest potrzebna? Dlaczego często pozostawiamy ją przypadkowi?

Czytaj więcej

BIM – Customer Experience (CX) na etapie eksploatacji

O nieoczywistych korzyściach z BIM dla inwestorów, deweloperów oraz właścicieli nieruchomości rozmawiamy z Maciejem Wiśniewskim, prezesem Zarządu LOREDO RES.

Czytaj więcej

„World Workplace Europe meets Facility for Future” – relacja

W marcu br., w Amsterdamie, odbyła się europejska konferencja „World Workplace Europe meets Facility for Future” zorganizowana przez IFMA (International Facility Management Association) we współpracy z RICS oraz FMN (Facility Management Netherlands). Konferencja zgromadziła blisko 800 uczestników, z czego tylko połowa pochodziła z Holandii. Drugą połowę stanowili goście głównie z krajów europejskich, ale pojawili się również uczestnicy spoza Europy. Co mogło spowodować tak duże zainteresowanie konferencją w Amsterdamie?

Czytaj więcej