ZAMOŚĆ SZUKA INWESTORA Z WIZJĄ

News ARTYKUŁY

Zamojska starówka jak magnes przyciąga turystów z całego świata. Wciąż jednak odczuwalny jest niedosyt prestiżowej infrastruktury hotelowo-konferencyjnej, która pozwalałaby zaspokoić potrzeby przybywających gości, przy pełnym wykorzystaniu unikatowych w skali Europy walorów architektonicznych. Inwestycja w zabytkowych murach Pałacu Zamoyskich ma szansę stać się lśniącą nowym blaskiem perłą Starego Miasta.

Przeznaczony do rewitalizacji na zasadach PPP (Partnerstwo publiczno-prywatne), dawny pałac, należący niegdyś do rodziny Zamoyskich, z uwagi na swoją lokalizację oraz powierzchnię (6 570 m2) z dwoma przyległymi dziedzińcami, daje możliwość zaoferowania gościom i mieszkańcom znacznie więcej niż pokoje hotelowe. Ma szansę stać się zauważalnym nie tylko w regionie, ale też na mapie Polski, ‘miejscem z klimatem’. Studium architektoniczno-konserwatorskie dopuszcza między innymi koncepcję zadaszenia dziedzińca wewnętrznego, zamieniającą go tym samym w użytkowe atrium o powierzchni 1074 m2. Dziedziniec główny to blisko 10000 m2 reprezentacyjnej przestrzeni ze starodrzewiem i wyeksponowanym centralnie pomnikiem Jana Zamoyskiego, stwarzający warunki do realizacji podziemnego parkingu, tak bardzo potrzebnego na terenie starówki.

Miasto czeka na pomysły i oferuje współpracę i wsparcie. Zaprasza inwestorów do wypracowania partnerskiej umowy, która umożliwi optymalizację podziału obowiązków, kompetencji i ryzyka. Jesteśmy gotowi na wyzwania związane z rewitalizacją tego ważnego dla miasta miejsca - mówi Andrzej Wnuk Prezydent Zamościa.

Zainwestuj w unikatowy, zabytkowy obiekt znajdujący się na terenie Starego Miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  • około 250 000 gości z Polski i zagranicy odwiedzających rocznie zamojską starówkę,
  • zróżnicowana infrastruktura turystyczna, handlowa, usługowa i oświatowa, w najbliższym otoczeniu: muzea, sklepy, punkty usługowe, kawiarnie, restauracje, park.
     

Oferta inwestycyjna Partnerstwa Publiczno - Prywatnego Zespołu Rezydencjalnego Pałacu Zamoyskich została umieszczona w bazie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu nr. oferty 06 286: https://baza.paih.gov.pl/offer/detail/06-286 oraz w bazie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera: https://gospodarka.lubelskie.pl/pl/tereny-inwestycyjne/zespol-rezydencjalny-palacu-zamoyskich  

Zapraszamy na naszą stronę Invest in Zamość:
https://www.investin.zamosc.pl/pl/aktualnosci/393-zamosc-szuka-inwestora-z-wizja.html

Film promocyjny Zespołu Rezydencjalnego Pałacu Zamoyskich:
https://www.investin.zamosc.pl/video/Inwestycja_lektor_FILM.mp4

Przypisy