W centrum Warszawy uwagę wszystkich przyciąga budowa jednego z największych przedsięwzięć tego typu realizowanych obecnie w Europie. Trzy wysokościowce powstające tuż obok Dworca Centralnego zmieniają niegdyś zaniedbany teren w nowy, tętniący życiem fragment miasta.
Jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty projekt Varso Place zapowiadał powstanie więcej niż typowego centrum biznesowego ze szkła i betonu. Po trzech latach efekt widać już gołym okiem. Znany z rekordowej wysokości wieżowiec autorstwa renomowanych architektów Foster + Partners kończy właśnie nabierać kształtu, a dwa budynki zaprojektowane przez polską pracownię HRA Architekci są już praktycznie gotowe.
Głównym najemcą jednego z nich został pierwszy w Polsce 4-gwiazdkowy hotel NYX. Już jesienią na gości czekać będzie 331 stylowo urządzonych pokoi w otoczeniu sztuki, muzyki i designu.
POLECAMY
Wszystko na miejscu
– Varso Place stanie się doskonałą bazą dla klientów biznesowych i turystów dopiero odkrywających uroki Warszawy. Projektując wielofunkcyjny kompleks, szczególną uwagę poświęciliśmy też na zapewnienie praktycznych udogodnień dla gości, sąsiadów i osób, które będą tu pracować – mówi Karol Wyka, członek zarządu w HB Reavis w Polsce, która jest inwestorem projektu.
Na parterze powstał ogólnodostępny pasaż z bogatą ofertą gastronomiczną oraz usługami, takimi jak m.in. salon kosmetyczny, biuro podróży, pralnia czy kantor. Na miejscu dostępna jest też przychodnia PZU Zdrowie, a fani zdrowego stylu życia z pewnością docenią dwupoziomowe centrum fitness Zdrofit, które zaoferuje doskonale wyposażoną przestrzeń do ćwiczeń oraz zajęcia prowadzone przez profesjonalnych trenerów.
Miejsce dla innowacyjnego biznesu
Wielofunkcyjność projektu doceniły już renomowane firmy, które zdecydowały się dołączyć do biznesowej społeczności Varso Place. Cieszące się dużym zainteresowaniem biura w obu niższych budynkach wynajęto w całości jeszcze przed ukończeniem budowy. Swoje nowe siedziby będą tu mieć najbardziej wymagające organizacje, takie jak m.in. wspierający rozwój gospodarczo-społeczny Bank Gospodarstwa Krajowego, kampus naukowo-technologiczny Cambridge Innovation Center, koncern energetyczny Orsted, lider w dziedzinie przetwarzania grafiki Nvidia, koncern kosmetyczny Yves Rocher czy firma Workday, specjalizująca się w oprogramowaniu wspierającym zarządzanie przedsiębiorstwami.
Zaangażowana społeczność
Pracodawcy zdają sobie sprawę, że dziś ich biuro – jak i biurowiec, w którym się mieści – stało się ważnym czynnikiem w walce o najlepszą kadrę. Ponieważ w Varso Place codziennie przebywać będzie kilkanaście tysięcy osób, bardzo ważne jest, aby czuli się oni tutaj dobrze zarówno w trakcie, jak i po godzinach pracy. W słoneczne dni, w przerwie od pracy będzie można odpocząć na jednym z zielonych tarasów znajdujących się na kaskadowych dachach.
Dedykowany zespół zarządzający budynkiem zadba też o stworzenie przyjaznej atmosfery w oparciu o bezpośredni kontakt z użytkownikami i współpracę z działami HR poszczególnych najemców. Inwestor planuje, aby pracownicy mieszczących się tu firm mogli liczyć na udział w ciekawych atrakcjach, takich jak warsztaty kulinarne czy zajęcia związane z rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. W przestrzeniach wspólnych regularnie organizowane będą wernisaże i wystawy sztuki, a także okazje do wspólnego śniadania czy spędzania najważniejszych świąt. Oprócz zabawy i relaksu nie zabraknie też możliwości do angażowania się w ważne inicjatywy społeczne.
O wszystkim na bieżąco poinformuje zaś, planowana przez inwestora, mobilna aplikacja budynkowa, która zaserwuje również unikalne promocje dostępne w restauracjach i kawiarniach zlokalizowanych w budynkach Varso Place. Na najbardziej wymagających czekać będą usługi concierge, które oszczędzą cenny czas dzięki możliwości zamówienia wprost zza służbowego biurka.
W zgodzie z naturą
Varso Place wyróżnia się nie tylko ofertą i jakością architektury – od samego początku powstaje zgodnie z najlepszymi praktykami w zakresie tworzenia zrównoważonych budynków. To pierwsza tak duża inwestycja w Polsce z certyfikatem ekologicznym BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding”, a także pierwszy obiekt precertyfikowany w systemie WELL. Projektanci zadbali m.in. o dostosowanie budynków do naturalnego rytmu ludzkiego organizmu, zapewniając swobodny dostęp naturalnego światła oraz maksymalne wytłumienie hałasu. Odpowiednie systemy umożliwią indywidualną kontrolę temperatury oraz zadbają o wysoką jakość powietrza wewnątrz budynku. Dzięki odpowiedniemu planowaniu i wykorzystaniu zaawansowanych technologii będzie to miejsce sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu.
–...