Dołącz do czytelników
Brak wyników

Administration&Business , News

21 października 2021

Savills uruchamia Workthere w Polsce

0 32

Międzynarodowa firma doradcza Savills uruchomiła polską wersję platformy internetowej Workthere (workthere.pl). Umożliwia ona wyszukanie dostępnych w Polsce elastycznych powierzchni biurowych oraz oferuje profesjonalną pomoc w wynajęciu optymalnej przestrzeni do pracy.

Workthere powstał w 2017 roku w Wielkiej Brytanii, w odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku biur serwisowanych i coworków. Obecnie działa w skali globalnej jest dostępny w Anglii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Indiach i Wietnamie. Polska tym samym jest już jedenastym krajem, w którym debiutuje usługa.

POLECAMY

Na czele Workthere w Polsce stać będzie Jarosław Pilch, który pełni równolegle rolę dyrektora działu powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy w Savills. W jego obowiązkach wspierać go będzie Aleksandra Barlik, konsultantka Workthere odpowiedzialna za biura elastyczne.

W Polsce Workthere obejmuje ponad 100 lokalizacji w największych miastach na terenie całego kraju, z możliwością ich szybkiego i prostego porównania. Firmy i klienci indywidualni zainteresowani wynajęciem powierzchni elastycznej mogą również liczyć na wsparcie doświadczonych ekspertów rynku nieruchomości, którzy bezpłatnie pomogą dobrać odpowiednie dla danej działalności biznesowej biuro oraz wynegocjować najkorzystniejsze warunki najmu.

„Workthere to kolejny naturalny krok Savills w kierunku nowych technologii. W dniu premiery pokrywamy około 80% rynku, współpracując z większością największych operatorów powierzchni elastycznych w Polsce. Workthere nie jest tablicą ogłoszeniową, na której można wykupić wyróżnienie jakiejkolwiek oferty, ale profesjonalną i przyjazną użytkownikom bazą nieruchomości, wspartą naszym doradztwem. Obserwuję rynek elastycznych powierzchni biurowych w Polsce od ponad 20 lat, aktywnie przez ten czas uczestnicząc w jego rozwoju i niezmiernie cieszę się, że mogę teraz wdrożyć narzędzie, którego tak brakowało na naszym rynku” – mówi Jarosław Pilch, dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy w Savills, który stoi również na czele Workthere w Polsce.

Zgodnie z danymi Savills, w Polsce dostępnych jest już około 287 000 m kw. powierzchni elastycznej zlokalizowanej w nowoczesnych budynkach biurowych. Najbardziej dynamiczny rozwój tego sektora przypadł na lata 2016-2019, kiedy podaż zwiększyła się o ponad 55%. Oferta największych operatorów elastycznych biur jest zróżnicowana, a ceny za pojedyncze stanowiska pracy wahają się od 370 do ponad 2000 zł miesięcznie. Ich użytkownicy mogą liczyć na szereg usług dodatkowych, m.in. profesjonalną recepcję, dostęp do Internetu i sprzętu biurowego, a niekiedy nawet baristę.

„Pandemia przyśpieszyła pęd w kierunku elastyczności na rynku nieruchomości biurowych. Mniejsze przedsiębiorstwa, startupy i freelancerzy coraz częściej doceniają komfort korzystania z przestrzeni elastycznych. Trend dążenia do elastyczności sprawia również, że wiele dużych firm, z realną perspektywą przyrostu zatrudnienia, stara się obecnie unikać wynajmowania powierzchni większej, niż ich aktualne potrzeby. W przypadku ekspansji chcą móc korzystać z biur elastycznych, co traktują nie tylko jako alternatywne rozwiązanie w ramach swojego portfela nieruchomości, ale i dodatkowy wybór dla samych pracowników, zapewniający im różne miejsca, z których mogą pracować” – Cal Lee, dyrektor platformy Workthere na świecie.

Elastyczne biura, oprócz pojedynczych stanowisk pracy, umożliwiają również wynajęcie większych powierzchni na dłuższy okres. Jak podaje Workthere, coraz częściej korzystają z tego największe korporacje. Największa transakcja zrealizowana do tej pory za pośrednictwem Workthere obejmowała blisko 1000 stanowisk pracy.

„Jedną z największych zalet platformy Workthere jest to, że dzięki niej możesz szybko znaleźć miejsce do pracy w Twojej najbliższej okolicy. My pomożemy Ci upewnić się, że będzie ono odpowiadać Twojemu stylowi pracy oraz przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności. Chodzisz do pracy w garniturze i potrzebujesz reprezentacyjnego gabinetu? A może wolisz pracować w mniej formalnym otoczeniu kreatywnych ludzi? Szeroka oferta biur serwisowanych pozwoli Ci dobrać miejsce, w którym będziesz czuł się komfortowo. Z nami dokonasz najlepszych wyborów” – mówi Aleksandra Barlik, konsultant ds. powierzchni elastycznych, Workthere.

 

O Workthere

Platforma Workthere powstała z inicjatywy Savills w lutym 2017 roku w ramach wspierania przedsiębiorców w wynajmie elastycznej powierzchni biurowej w Europie, USA i Azji. Workthere to zupełnie nowa forma prezentacji ofert biur coworkingowych i serwisowanych w internecie (wokthere.com), łącząca najnowsze technologie z profesjonalnym wsparciem ze strony eksperta. Platforma Workthere, z której najemcy mogą korzystać w pełni bezpłatnie, prezentuje dostępne na rynku biura, a także powierzchnie specjalistyczne takie jak laboratoria. Pomysłodawcą Workthere był Cal Lee, który dołączył do Savills bezpośrednio po ukończeniu studiów oraz pracował jako rzeczoznawca w dziale nieruchomości inwestycyjnych. Cal dostrzegł zapotrzebowanie na nową platformę, na której swoją ofertę mogłoby prezentować coraz szersze grono operatorów powierzchni elastycznych.

www.workthere.com

Przypisy