Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY , News

24 sierpnia 2021

Nowość! Wersja mobilna boksów akustycznych VANK

0 199

Boksy akustyczne VANK zostały jeszcze bardziej dostosowane do indywidualnych potrzeb firm. Dzięki dużym kółkom ułatwiającym przemieszczanie, zwinne boksy można łatwo obracać lub przesuwać z dala od wizualnych i akustycznych zakłóceń.

Pierwotna idea przestawnych, łatwych do montażu i demontażu obiektów VANK zwiększa możliwości użytkowania przestrzeni do pracy po zmianie lokalizacji firmy. Tym samym minimalizuje inwestycje w fit-out nowych pomieszczeń biurowych i ilość odpadów budowlanych po modernizacjach budynków. Dodatkowa mobilność umożliwia strefowanie w celu jeszcze lepszej izolacji hałasu i rearanżację przestrzeni np: wydzielenie strefy skupienia i ciszy do pracy indywidualnej i wideokonferencji, miejsca na rozmowę rekrutacyjną czy do pracy zespołowej. Kółka pozwalają na zmianę umiejscowienia drzwi wejściowych boksu. Dzięki mobilności zielona ściana serii JUNGLE może być zwrócona w stronę dziennego światła, w różnych porach roku. Podświetlane ściany serii GRAPHIC_LIGHT mogą być skierowane tam, gdzie potrzebne jest przyciągniecie uwagi.

POLECAMY

Dowolność wyposażenia mobilnego pokoju także pozwala na zmiany w zależności od aktualnych potrzeb organizacji. Boks może pomieścić zarówno stanowisko do pracy indywidualnej czyli hot-desk z biurkiem i fotelem obrotowym, jak i sofy do spotkań, hokery do szybkich rozmów czy fotele i pufy lounge do odpoczynku.

Video na You Tube:

Wysoki stopień personalizacji

VANK jako lider kompetencji akustycznych w Polsce oferuje 3 kolekcje boksów, także w wersji mobilnej. VANK_WALL_1 charakteryzuje diamentowy kształt 3D.  Odważna, załamana forma stymuluje kreatywne myślenie i gwarantuje efekt akustyczny. Projekt tego panelu został narodzony międzynarodową nagrodą w dziedzinie wzornictwa iF Design Award 2016.

Rodzina VANK_WALL_2 wprowadzona została na rynek jako kolejna. Diamentowa struktura pierwowzoru zastąpiona została miękką, pofalowaną formą paneli akustycznych. Impulsem do opracowania nowej estetyki było zjawisko nakładania się dwóch przeciwstawnych fal dźwiękowych, prowadzące do ich wygaszenia. 

Natomiast kolekcję VANK_WALL_3 charakteryzują neutralne, gładkie ściany, tapicerowane melanżową tkaniną SONUS o filcowym wykończeniu i właściwościach akustycznych.

Zdjęcia VANK_WALL_1

Zdjęcia VANK_WALL_2

Zdjęcia VANK_WALL_3

Zrównoważony materiał dla projektantów zielonych biur

Już wszystkie boksy wykonywane są z paneli produkowanych z odpadów – zużytych plastikowych butelek PET. Nowa, postkonsumencka włóknina poliestrowa jest lekkim i skutecznym materiałem pochłaniającym dźwięki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz boksu, w przestrzeni open-space. Odpady wytwarzane przez użytkowników końcowych, głównie butelki PET, są przetwarzane w procesie recyklingu i wykorzystane ponownie. W ten sposób VANK nie będzie tworzyć popytu na nowe surowce. Dodatkowo wykorzystanie przetworzonych odpadów zamiast tworzyw pierwotnych generuje mniej emisji szkodliwych dla klimatu. Konstrukcja paneli pozwala na zredukowanie kilku etapów produkcji do jednej inteligentnej techniki prasowania 3D. Ponieważ pominięto cały etap procesu, czyli granulację, innowacja ta znacząco podnosi efektywność kosztową recyklingu tworzyw sztucznych. Materiał PET powstaje w procesie recyklingu, a także nadaje się do recyklingu.

Akustyka w biurze

We współczesnych warunkach hałasu rozmów i urządzeń biurowych wskazane jest stosowanie mikroarchitektury akustycznej takiej jak boksy WALL_1, WALL_2 i WALL_3. Dzięki wielowarstwowej konstrukcji korpusu, zastosowaniu szkła o wysokich parametrach fonicznych oraz panelom zamknięte boksy charakteryzują się wysoką izolacyjnością akustyczną. Źródło hałasu jest izolowane, użytkownicy mogą się skoncentrować wewnątrz boksu, poprawnie wykonać zadania, odbyć poufną rozmowę lub wideokonferencję. Mogą też przenieść głośne dyskusje czy połączenia telefoniczne do boksu, aby nie zaburzać koncentracji reszty osób pracujących w przestrzeni open space. Wieloosobowe boksy zamknięte - ze szklanymi drzwiami - posłużą również jako bezpieczne, indywidualne miejsce pracy w sytuacjach wyjątkowych jak pandemia.

Wszystkie 3 kolekcje składają się z 1-osobowego boksu (budki telefonicznej) z półką na laptop, boksów otwartych oraz 2-, 4- i 6–osobowych zamkniętych boksów z wyposażeniem w postaci siedzisk i stolika lub bez wyposażenia.      

Już podstawowa wersja akustycznego pokoju posiada technologię umożliwiające komfortowe użytkowanie: oświetlenie LED, cichą wentylację, mediaport, panel sterujący. Możliwe opcje to: uchwyt monitora/ekranu TV konieczne dla wideokonferencji, czujnik poziomu hałasu, oświetlenia   i jakości powietrza, połączenie z systemem rezerwacji pokoi.

Wellbeing dla pracowników

Boksy VANK to sposób na utrzymanie równowagi pomiędzy osobistą przestrzenią, a pracą w zespole. Z jednej strony jesteśmy zwierzęciem społecznym. Kontakt z innymi, interakcja, dotyk czynią nas ludźmi szczęśliwymi. Z drugiej strony, do szczęścia i równowagi potrzebujemy również prywatności - możliwości odizolowania się od tłumu. Po chwilach pracy solo, wracamy do zespołu z entuzjazmem i nowymi pomysłami. Absorpcja dźwięków najwyższej klasy A znacząco wpływa na zdrowie i koncentrację. Zmniejsza poziom stresu wywołanego hałasem i brakiem komfortu.

 

WHAT THE VANK!

Nasz cel to wyrafinowana przyszłość, zbudowana na kanwie doskonałego rzemiosła. Tworzymy meble. Obiekty. Znaki w  przestrzeni. Wierzymy, że wyzwolenie z bylejakości, tymczasowości i zaściankowości może nastąpić dzięki inteligentnie  zaprojektowanym przedmiotom, wykonanym przy użyciu nowoczesnych technologii. Odrzucamy naśladownictwo, wsteczność i formy znane z przeszłości. Bliskie są nam idee znoszące granicę pomiędzy sztuką, a rzeczywistością.  Chcemy, by nasze meble wpływały na estetyzację przestrzeni. Były w niej  obecne w odpowiedniej proporcji funkcji do wrażeń wizualnych.

Ponieważ sprawujemy kontrolę nad całym procesem produkcyjnym, możemy do  minimum ograniczyć negatywny wpływ naszych działań na środowisko  naturalne. Bycie eko to nie frazes. To wewnętrzna potrzeba.

 

Przypisy