Dołącz do czytelników
Brak wyników

Administration&Business , News

8 października 2021

Nieruchomości w rękach kobiet. Były wyzwania, są sukcesy.

0 54

W dniach 30-31 sierpnia, w warszawskiej Villi Foksal, miała miejsce Gala Top Woman in Real Estate. Wydarzenie podsumowało rok zmagań i sukcesów kobiet, które zarządzają różnymi obszarami nieruchomości. Wręczono statuetki aż w 18 kategoriach: od architektury i budownictwa po sprzedaż, obsługę prawną czy innowacje.

„Gala to uroczyste zwieńczenie 12 miesięcy wspaniałej współpracy kobiet biznesu - dziesiątek spotkań szkoleniowych i mentoringowych, inspirujących konferencji, trudnych chwil, małych i wielkich sukcesów wspaniałych kobiet. I przede wszystkim - oferowania sobie przez panie wzajemnego wsparcia w budowaniu ścieżki kariery, tak by miały odwagę działać w sposób zdecydowany, wizjonerski i skuteczny.” – mówi Krystyna Swojak, inicjatorka i organizatorka konkursu, programu monitoringowego oraz Gali Top Woman in Real Estate.

POLECAMY

By docenić zmiany

W tym roku, do IV edycji konkursu, zgłosiło się ponad 120 uczestniczek. Ich kandydatury oceniało niezależne jury, składające się z prezesów i dyrektorów zarządzających firm z branży nieruchomości i budownictwa oraz laureatek poprzedniej edycji.

Na szczególną uwagę zasługują dwa wyróżnienia: Pro-women Company – statuetka dla Greenberg Traurig Grzesiak oraz Best Team – statuetka dla Panattoni. Nagrody dla tych firm pokazują realną zmianę myślenia, jaka ma miejsce w wiodących przedsiębiorstwach w branży, na rzecz docenienia kompetencji oraz roli kobiet. Równie istotne są dwa koleje wyróżnienia: dla Renaty Kinde-Czyż z Metro Properties jako Personality of the Year oraz dla Marzeny Maj ze Smay – Top Woman in Real Estate, wybranej w głosowaniu internautów.

"Płeć, narodowość czy wyznanie nie mają dla nas znaczenia – mówi Jolanta Nowakowska-Zimoch, Head of Real Estate in Poland, Greenberg Traurig Grzesiak "Doceniamy wszystkich, którzy mają wiedzę, energię i ważne są dla nich te same wartości: zaufanie, szacunek i tolerancja. A kobiety są silne, zdecydowane, empatyczne i grają zespołowo i niezmiernie mnie cieszy, że zostało to zauważone przez nasze środowisko i nagrodzone.”

"W moim zespole pracują osoby szalenie ambitne i samo zdyscyplinowane" – mówi Anita Pietrykowska, Head of Marketing & Communications Europe, Panattoni. "Mam zaufanie do każdej z nich. Poza wybitnymi jednostkami, nagrodzony Best Team zawdzięcza swój sukces sprzyjającym warunkom pracy - czerpie energię z Panattończyków, z niesamowitej atmosfery w naszej firmie, chęci do współpracy  oraz poczucia swojej misji w organizacji."

Wieczór otwartych serc

Łącznie na Galę przybyło ponad 240 osób reprezentujących branżę nieruchomości, by w pełnej kobiecego ciepła i elegancji atmosferze, złożyć osobiste gratulacje zwyciężczyniom poszczególnych kategorii. Byli wśród nich reprezentanci kluczowych firm z sektora, a także wizjonerzy i mentorzy branży.

"W branży nieruchomości jestem od 24 lat i ta nagroda sprawiła, że moja praca została zauważona i doceniona. Z wielką przyjemnością odbieram liczne gratulacje od byłych i teraźniejszych szefów oraz koleżanek i kolegów." – mówi Renata Kinde-Czyż, Prezes Zarządu METRO PROPERTIES. "Wierzę w równowagę zespołów i w to że pierwiastek męski i damski fantastycznie się uzupełniają. Tylko równowaga daje naprawdę pełną perspektywę i pozwala uwzględnić interesy zarówno kobiet jak i mężczyzn w zarządzaniu nieruchomościami. Ale czy to nie jest oczywiste?"

Jak co roku, podczas uroczystości przeprowadzona została licytacja charytatywna. Tym razem wsparcia udzielono Fundacji Dla Transplantacji, która zbiera środki na urządzenia wydłużające transport serca przeznaczonego do transplantacji. Łącznie udało się zebrać 143 800 zł. Wśród fantów największym powodzeniem cieszyły się: koszulki Igi Świątek, Wojciecha Szczęsnego oraz Roberta Lewandowskiego, a także zaproszenia kinowe do KINOGRAMU i obrazy Witolda Szamborskiego.

Mentoring ponad wszystko

„Efekt programu, z którego się tak cieszymy, to wyraźna zmiana w postrzeganiu doświadczenia i skuteczności kobiet przez liderów branży nieruchomości.” – mówi Krystyna Swojak. Dlatego, poza konkursem, wręczono także honorowe wyróżnienie: World Changer Company. To wyraz najwyższego uznania dla firm, które wspierają program mentoringowy Top Woman in Real Estate i zmieniają tym samym świat na lepsze. Programy te są szczególnie ważne dla pań, które czerpią z nich inspirację dla budowania własnego pomysłu na przyszłość zawodową. Złotą statuetkę w tej kategorii zdobyła firma Panattoni, srebraną Skanska, a kryształową – Greenberg Traurig Grzesiak.

„Uważam, że branża nieruchomości w Polsce stwarza wspaniałe warunki pracy dla kobiet i mężczyzn. Nie ma tu podziałów, a są szalenie ciekawe pola biznesowe do zagospodarowania w zakresie projektowania, budowy, finansowania , obsługi prawnej czy samej analityki rynków nieruchomości. Jest to miejsce gdzie wkraczają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jak również trendy światowe w zakresie prowadzenia biznesów. Choć dzieci mam jeszcze bardzo małe, jest to kierunek zawodowy, który z pewnością będę im polecała" – kończy swoją wypowiedź Anita Pietrykowska, Head of Marketing & Communications Europe, Panattoni.

Wyniki konkursu Top Woman in Real Estate

Nagrody w poszczególnych kategoriach:

 • Architecture, Design & Work Place – Małgorzata Badzyńska-Trojan – Architect & Design Director – Grupa Capital Park
 • Asset & Property Management – Magdalena Gibney – Center Manager (Forum Gdańsk), Head of Operations Poland – Multi Poland
 • Banking & Finance – Renata Grzonkowska – Corporate Clients Director – Santander Bank Polska
 • Business Development – Agnieszka Kołat – Executive Director – JLL
 • Commercial Sales & Leasing – Sylwia Robakiewicz-Mokwińska – Senior Leasing Manager – Panattoni
 • Facility Management – Nina Jasiewicz – Associated Director Facilities, Central Europe, Global - Enterprise Support – Merck Sharp & Dohme
 • Green Building & Sustainability – Justyna Biernacka – Współzałożycielka Koła Architektury - Zrównoważonej OW SARP – OW SARP
 • HR & Employer Branding – Marta Gąska – HR Manager – CPI Poland
 • Innovation & Technology – Monika Miksa – Head of Business Development – 4Nature System
 • Legal Advisory Services – Małgorzata Madej-Balcerowska – Local Partner – Greenberg Traurig Grzesiak
 • Marketing & PR – Anna Wiśniewska – Dyrektor dr. marketingu i komunikacji – spółka biurowa Skanska w regionie CEE
 • Project Management – Anna Aspesi – Project Manager – Arcadis
 • Residential Sales – Dominika Majchrzak – Senior Real Estate Advisor & Lawyer – Partners International
 • Tax & Accounting Services – Małgorzata Dankowska – Partner – TPA Poland
 • Best team – Zespół Marketing & PR – Panattoni
 • Pro-women company – Greenberg Traurig Grzesiak
 • Personality of the Year – Renata Kinde-Czyż – Prezes Zarządu – Metro Properties
 • Top Woman in Real Estate - Online Voting – Marzena Maj – Wiceprezes Zarządu – Smay

Partnerzy IV edycji konkursu:

 • Partner Strategiczny - Panattoni,
 • Srebrny Partner - Hillwood Polska,
 • Partnerzy Kategorii - Arcadis, Ceetrus Polska, NHOOD, VISTRA,
 • Partner Afterparty - Grupa Capital Park,
 • Partnerzy - AGIS MANAGEMENT GROUP, CFE, Kajima Poland, MIX Group, MDDP,
 • Firmy Wspierające Idee Promocji Kobiet w Biznesie - PZN, Sodexo, TPA Poland,
 • Organizacje Wspierające - Anna Smyk, PLGBC, PINK, PRCH, SARP, WIREP, ZEBRA PR,
 • Partnerzy Nagród - Art by Witold Szamborski, Ennbow, Giganci Programowania, Hotel Almond, Hotele Arche, Hotel Narvil, Le Barbatelle Pałac Zdunowo, Pan Kobido,
 • Patroni Medialni - Architektura-murator, BuildVent, e-biurowce.pl, EuropaProperty.com, INVESTOR Real Estate Expert, nieruchomosci.biz, Obiekty, Outsourcing & More, Outsourcing Portal, Portalnieruchomosci.com, ReNews.pl, Real Estate Talks, Portal Sztuka Architektury, The City.

O inicjatywie Top Woman

Program Top Woman in Real Estate powstał z potrzeby docenienia i pokazania światu roli kobiet, które prowadzą ważne i przełomowe projekty w branży nieruchomości i budownictwa. To jedyna w swoim rodzaju inicjatywa, która regularnie gromadzi informacje o dokonaniach pań w branży. „Działamy po to, aby panie ma wysokich stanowiskach poznawały się ze sobą, wymieniały doświadczeniami, wspierały wiedzą młodsze koleżanki.” – tłumaczy Krystyna Swojak. Celem programu jest dodawać skrzydeł, wyposażać w narzędzia i wspierać mentorsko kobiety obdarzone wiedzą i talentem, na rzecz realizacji ich marzeń zawodowych i osobistych

Przypisy