Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY , News

22 września 2021

Nieformalnie, gościnnie, przytulnie  - miejsca spotkań w nowych biurach

0 213

Wraz z popularyzacją hybrydowego modelu pracy łączącego pracę w biurze oraz pracę zdalną, wzrasta znaczenie biura jako miejsca spotkań. Biuro staje się przestrzenią społeczną, w której ludzie spotykają się, aby podzielić się przemyśleniami i pomysłami, aby następnie ją opuścić i zrealizować te pomysły zdalnie. Dlatego strefy lounge w częściach wspólnych zyskują na znaczeniu - sprzyjają komunikacji i nieformalnej wymianie myśli

Również współczesne biuro zamiast być miejscem, gdzie musimy iść, staje się miejscem, które wybieramy, aby do niego iść. Dlatego tak istotne jest to, aby siedziba firmy nie była tylko wizytówką przyciągającą nowe talenty, ale przyjaznym środowiskiem, które pozwala się tym talentom swobodnie wypowiedzieć i rozwinąć. W kontekście takich zmian VANK wprowadza nową kolekcję - RING.

POLECAMY

 

 

  

VANK_RING, projektu Anny Vonhausen, to uniwersalna i szeroka kolekcja przeznaczona do aranżacji miejsc spotkań w biurach, hotelach, coworkingach, przestrzeniach retail i innych miejscach publicznych. Obejmuje przytulne, komfortowe fotele kubełkowe, fotele lounge, sofy, pufy oraz stoliki, które odnajdą się zarówno w obiektach w stylu minimalistycznym, jak i boho, vintage i wabi-sabi czy art deco.  Charakterystyczną cechą jest teatralny rys, modernistyczna podstawa bazująca na kształcie koła oraz wybór dwóch wysokości oparć siedzisk z wyraźnym marszczeniem tkaniny.   

Fotele kubełkowe mogą pełnić rolę krzesła gościnnego czy konferencyjnego. Opcja lounge fotela - o głębszym siedzisku - będzie doskonałym wyborem dla przestrzeni wspólnych biur, recepcji i foyer, kawiarni. Dostępna jest ona z niskim, tradycyjnym lub wysokim, loftowym oparciem, które dodatkowo zapewnia prywatność i ochronę akustyczną. Wysokie, owalne sofy przypominające formy barowe to propozycja dla spotkań w mniej formalnej atmosferze - tak pożądanej we współczesnych biurach i przestrzeniach publicznych.

Wszystkie modele RING posiadają unikalny system sprężystego siedzenia. Butikowość modeli podkreśli welur lub tkanina boucle o gęstym splocie i miękkim, haptycznym pętelkowym runie.

VANK_RING to także cztery rodzaje stolików: okrągły w dwóch wielkościach, owalny w formie biurka oraz owalny wysoki dla sof o wysokim stelażu. Blaty wykonane  są z wysokoodpornej i ekologicznej płyty SwissCDF w kolorach: biały, grafitowy lub orzech wenecja oraz ze sklejki z okleiną naturalną w kolorach: dąb lub orzech.  

Zarówno siedziska jak i stoliki oparte są na stelażu stalowym malowanym proszkowo. Oprócz standardowych kolorów biurowych w ofercie wykończeń VANK dostępne są eleganckie odcienie ocieplające wnętrze: złoto-beżowy i brązowy.

Design zrównoważony i well-being

VANK_RING jest projektem stworzonym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.                                                               

Jako jeden z niewielu z kategorii soft seating wspiera recycling. Na koniec cyklu życia produktu można łatwo oddzielić elementy mebla: tkaninę, wypełnienie i stelaż, aby je segregować i przetworzyć. Dodatkowo siedziska wypełnione są przemysłowymi odpadami poprodukcyjnymi - szatkowaną pianką poliuretanową. Sposób ten ogranicza popyt na ilość gotowych pianek używanych w branży meblowej.                               

Tapicerowane, miękkie i mocno marszczone powierzchnie siedzisk i oparć poprawiają akustykę współczesnych wnętrz biurowych, mieszkalnych i publicznych, co znacznie wpływa na zdrowie użytkowników.

Biuro ultra domowe

Fotele kubełkowe VANK_RING na wysokim krzyżaku 4-nożnym z mechanizmem samoobrotu lub na 5-ramiennym krzyżaku z rolkami i regulacją wysokości nadają przytulnego charakteru gabinetowi domowemu przeznaczonemu do pracy. Dołącza do nich owalny stolik VANK_RING, który pełni rolę, lekkiego w wyrazie, biurka. Tak skompletowane stanowisko to także oferta dla projektów pokoi hotelowych.

 

WHAT THE VANK!

Nasz cel to wyrafinowana przyszłość, zbudowana na kanwie doskonałego rzemiosła. Tworzymy meble. Obiekty. Znaki w  przestrzeni. Wierzymy, że wyzwolenie z bylejakości,  tymczasowości i zaściankowości może nastąpić dzięki inteligentnie  zaprojektowanym przedmiotom, wykonanym przy użyciu nowoczesnych technologii. Odrzucamy naśladownictwo, wsteczność i formy znane z przeszłości. Bliskie są nam idee znoszące granicę pomiędzy sztuką, a rzeczywistością.  Chcemy, by nasze meble wpływały na estetyzację przestrzeni. Były w niej  obecne w odpowiedniej proporcji funkcji do wrażeń wizualnych.

Ponieważ sprawujemy kontrolę nad całym procesem produkcyjnym, możemy do  minimum ograniczyć negatywny wpływ naszych działań na środowisko  naturalne. Bycie eko to nie frazes. To wewnętrzna potrzeba.

 

 

 

Przypisy