Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY , News

24 marca 2021

NAJNOWSZE BADANIA LABORATORYJNE WYKAZAŁY 99,9% SKUTECZNOŚCI W OCZYSZCZANIU POWIETRZA Z KORONAWIRUSÓW I WIRUSA GRYPY H1N1 PRZEZ PROFESJONALNE OCZYSZCZACZE POWIETRZA AERAMAX PRO
Technologia oczyszczania powietrza marki Fellowes jest kluczowym rozwiązaniem dla zdrowia w miejscu pracy

27

Firma Fellowes, lider w dziedzinie profesjonalnego oczyszczania powietrza, ma przyjemność poinformować, że oczyszczacze powietrza AeraMax Pro wykazały 99,99% redukcję unoszącego się w powietrzu surogatu koronawirusa w ciągu zaledwie 60 minut od uruchomienia. Od miesięcy Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w Stanach Zjednoczonych oraz Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE), a także naukowcy promujący ideę tzw. "zdrowego budynku" zalecają używanie przenośnych oczyszczaczy powietrza z filtracją HEPA celem ochrony przed SARS-CoV-2. Jak powszechnie wiadomo oczyszczacze Fellowes AeraMax Pro posiadają czterostopniowy system filtracji True HEPA. Mimo to poddaliśmy te urządzenia próbie podczas niezależnych testów skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, które zagrażają zdrowiu w ostatnim czasie – próbie oczyszczania powietrza z koronawirusa oraz wirusa grypy H1N1.

"Rozumiemy, że nasi klienci poszukują najlepszych rozwiązań, aby osiągnąć swoje krótkoterminowe cele walki z koronawirusem i długoterminową wizję zapewnienia pracownikom czystszego powietrza" – powiedział John Fellowes, dyrektor generalny w Fellowes Brands, firmy rodzinnej dostarczającej zaufane rozwiązania dla miejsc pracy od ponad stu lat. "Nasza inwestycja w te testy miała na celu potwierdzenie, że możemy zaoferować naszym klientom pewność, iż profesjonalne oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax Pro są rzeczywiście skuteczne w usuwaniu różnych odmian koronawirusów z powietrza w pomieszczeniach".

POLECAMY

Oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax Pro wykazały skuteczność w usuwaniu stężonego aerozolu ludzkiego koronawirusa 229E w komorze testowej, osiągając 99,99% jego redukcji w powietrzu w ciągu zaledwie jednej godziny pracy. Koronawirus 229E został użyty jako surogat wirusa SARS-CoV-2 przez laboratorium testowe Shanghai WEIPU Chemical Technology Service Company. W obecnej sytuacji nie jest możliwe lub etycznie odpowiedzialne aerozolowanie SARS-CoV-2 celem przeprowadzenia testów na powietrzu.

Udowodniono również, że oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax Pro usuwają 99,97% wirusa grypy H1N1 w ciągu 35 minut pracy, co zostało potwierdzone przez Airmid Health Group Limited w Dublinie (Irlandia).

"Te najnowsze wyniki testów oczyszczaczy powietrza Fellowes AeraMax Pro dostarczone przez niezależne, akredytowane laboratorium (ISO/IEC 17025) są znaczące. Nadal jestem pod wrażeniem wyników dotyczących skuteczności tej technologii w urządzeniach firmy Fellowes" – stwierdził dr Rajiv Sahay, Dyrektor Laboratorium Diagnostyki Środowiskowej w Pure Air Control Services z siedzibą w Clearwater na Florydzie. "Zazwyczaj jednoniciowe wirusy otoczkowe RNA (np. koronawirus zwykłego przeziębienia 229E, itp.) są używane jako surogat SARS-CoV-2 do badania antywirusowego działania konkretnego urządzenia".

Profesjonalne oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax Pro są dziś wiodącym wyborem w zakresie dbania o jakość powietrza w pomieszczeniach publicznych. Fellowes dostarcza rozwiązanie, które łączy filtrację True HEPA z technologiami EnviroSmart™ i PureView™. Technologia EnviroSmart™ wykorzystuje wiele czujników do monitorowania zanieczyszczeń i zajętości pomieszczenia w sposób ciągły i dostosowuje automatycznie pracę urządzenia, aby zapewnić maksymalną ochronę. Natomiast technologia PureView™ sprawia, że to, co niewidoczne staje się widoczne dzięki aktualizowanym w czasie rzeczywistym informacjom prezentowanym na wyświetlaczu o jakości powietrza i wydajności urządzenia. Ta natychmiastowa informacja zwrotna unaocznia osobom przebywającym w pomieszczeniu aktualny stan jakości powietrza.

"Nasza firma jest dumna z tego, że może służyć wielu przedsiębiorstwom, szkołom, profesjonalnym halom widowiskowym i stadionom, a także placówkom służby zdrowia w ich zmaganiach związanych walką z koronawirusem i ponownym otwarciem" – stwierdził John Fellowes. "Chociaż od lat dostarczamy rozwiązania z zakresu zdrowia i odnowy biologicznej w miejscu pracy, nasza działalność związana z oczyszczaniem powietrza jest jednym z naszych najbardziej znaczących zobowiązań na rzecz zdrowia w historii firmy".

INFORMACJA PRASOWA – ITASCA, ILLINOIS – 15 MARCA 2021 R.

Więcej informacji o linii profesjonalnych oczyszczaczy powietrza Fellowes AeraMax Pro można znaleźć na stronie internetowej https://aeramaxpro.com/pl/ oraz na: https://fellowes.pl/blog/oczyszczacze-powietrza-aeramax-pro-skuteczne-w-usuwaniu-koronawirusa-o25gc58-one.html

Przypisy