Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

News ARTYKUŁY

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji.

Cel: zerowa emisja netto

Celem Essity jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku. Długoletnie zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i wiedza ekspercka czynią Essity siłą napędową branży produktów higienicznych. Firma aktywnie ograniczyła swoją emisję dwutlenku węgla i zmniejszyła negatywny wpływ na środowisko, m.in. stosując nowatorską ocenę cyklu życia produktów. Tork od momentu powstania, tj. od 1968 roku, wdraża zrównoważone podejście w oferowanych produktach i usługach.

REKLAMA

Podejście do środowiska oparte na cyklu życia produktu

Zrównoważony rozwój oraz higiena muszą iść w parze, aby wspierać klientów w poprawie wyników ich firm, przy jednoczesnej minimalizacji negatywnego wpływu na ludzi i planetę. 90% opakowań Tork jest wytwarzanych z materiałów odnawialnych, np. z papieru i tektury. W procesie produkcyjnym marka wykorzystuje przełomowe technologie, takie jak ekologiczny wodór. Autorskie projekty dozowników i wkładów Tork zmniejszają w wybranych systemach zużycie produktu nawet o 40%.

Neutralne węglowo dozowniki Tork

Od maja 2023 roku w ofercie Tork jest dostępnych 27 neutralnie węglowych dozowników[1]. Emisja dwutlenku węgla została ograniczona podczas całego cyklu życia produktu – od surowców po utylizację. Zmniejszono ją dzięki wykorzystaniu w produkcji certyfikowanych odnawialnych źródeł energii elektrycznej oraz zrekompensowano projektami klimatycznymi. Tork współpracuje przy certyfikowanych i monitorowanych projektach organizacji ClimatePartners, która przekazuje środki krajom o niskich dochodach i wspiera społeczności w ograniczaniu i dostosowywaniu się do zmian klimatycznych.

Reneé Remijnse, dyrektor ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w Essity wyjaśnia:

- Rekompensata emisji dwutlenku węgla to sposób na tymczasowe ograniczenie naszego śladu węglowego. Jednocześnie pracujemy nad dalszym zmniejszaniem emisji w całym cyklu życia produktów. Jesteśmy dumni z innowacji, które udało nam się wprowadzić na rynek. Jako prekursorzy w sferze higieny i zrównoważonego rozwoju będziemy dalej badać sposoby ograniczania naszego negatywnego wpływu na planetę i zapewnienia wszystkim dostępu do higieny.

Dowiedz się więcej: tutaj.

Przypisy

  1. z wyjątkiem wkładów

Przypisy