Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY

1 marca 2021

NR 1 (Luty 2021)

Kto zrealizował montaż klimatyzacji dla biura Oracle w The Warsaw Hub?

84

Rok 2020 przyniósł wiele unikatowych doświadczeń. Dla zdecydowanej większości firm był to rok naznaczony piętnem pandemii. Praktycznie wszyscy zmuszeni byliśmy do wdrażania w ekspresowym tempie planów ciągłości działania. To był rok problemów operacyjnych i finansowych, trudnych decyzji, nierzadko strategicznych zwrotów, rok wytężonej pracy, a dla wielu też czas walki o być albo nie być. Ale wiele firm wykorzystało swoją szansę na zwiększenie sprzedaży, wykonując siedmiomilowy krok w rozwoju swojego biznesu.

POLECAMY


Wraz z początkiem 2020 roku PZN Facility Management wdrożył nową strategię i pomimo niesprzyjających okoliczności konsekwentnie realizuje jej założenia. Oczywiście czas pandemii na wielu poziomach wstrząsnął również i tą organizacją, lecz stabilna sytuacja finansowa, umiejętność szybkiego dostosowania się do nowych warunków, lojalny i zaangażowany zespół pracowników oraz zbudowany przez 25 lat portfel stałych klientów umożliwił firmie bezpieczne przejście tego trudnego okresu. PZN Facility Management nie tylko konsekwentnie zdobywa najbardziej prestiżowych klientów na rynku do stałej obsługi w zakresie kompleksowej technicznej obsługi nieruchomości, ale również znacząco rozwija się w obszarze montaży systemów klimatyzacji.

Kamieniem milowym w rozwoju działu HVAC był moment nawiązania współpracy z Electra M&E Polska, wiodącą na rynku firmą, która realizuje projekty dla inwestorów zarówno z branży deweloperskiej, jak i przemysłowej w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji w Polsce i w Europie. Dzięki tej współpracy PZN Facility Management stał się częścią projektu i zespołu realizującego montaż systemów klimatyzacji dla poszczególnych najemców The Warsaw Hub – flagowej i wielokrotnie nagradzanej w kraju i na świecie warszawskiej inwestycji realizowanej przez Ghelamco Poland.

Cieszymy się, że od roku możemy być częścią zespołu realizującego projekt budowy The Warsaw Hub w Warszawie. Jesteśmy dumni, że tak renomowani partnerzy jak Ghelamco Poland Sp. z o.o. i Electra M&E Polska Sp. z o.o. okazali nam swoje zaufanie i powierzyli realizację części instalacji freonowej w tak zaawansowanym i prestiżowym projekcie” – mówi Michał Bujarski Dyrektor Pionu Techniki w PZN Facility Management.

Choć mamy dwudziestopięcioletnie doświadczenie i możemy pochwalić się kilkoma tysiącami zrealizowanych montaży, projekt The Warsaw Hub jest dla nas wyjątkowy. Prace na tej niezwykle prestiżowej i realizowanej z rozmachem inwestycji przyszło nam prowadzić w niespotykanych dotąd warunkach, dyktowanych przez koronawirusa. Dla PZN Facility Management był to pierwszy tak duży projekt realizowany w czasie pandemii. Wiosenny lockdown w Polsce przypadł na sam początek robót. Jak wszyscy na całym świecie musieliśmy zmierzyć się ze zjawiskiem w skali nieznanej współczesnemu światu. Trzeba było z jednej strony zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie ludzi, a z drugiej zapewnić ciągłość pracy i dotrzymać umówionych terminów. Sprostanie wszystkim regulacjom, zapewnienie zastępstw dla osób mających nawet niewielkie infekcje wymagało ogromnej pracy koordynacyjnej i logistycznej. Jesteśmy w stanie podołać tym wyzwaniom między innymi dzięki temu, iż dysponujemy szerokim zespołem fachowców, bogatą bazą partnerów oraz doświadczoną kadrą zarządzającą. Prawdziwymi bohaterami, dzięki którym realizacja toczyła się dalej, są technicy, inżynierowie, koordynatorzy projektów oraz wszystkie osoby na co dzień pracujące na obiekcie, które każdego dnia, mimo szalejącej pandemii, wypełniały swoje obowiązki. W efekcie udało się zrealizować prace terminowo i zgodnie z wysokimi standardami jakości, co zaowocowało zleceniami na realizację kolejnych kondygnacji.

PZN Facility Management 

Ogólnopolska firma świadcząca kompleksowy facility management dla czołowych marek w Polsce takich jak: Pekao S.A., PKO B.P., Millennium, Santander, Getin Noble Bank,  PZU, UNIQA, Neonet, Empik, Nike, Dr. Max, FedEx, Randstad czy Welcome Airport Service, Arena Gliwice i wielu innych.
W 16 biurach regionalnych zatrudnia ponad 230 pracowników, specjalistów wielu branż, współpracując z 250  firmami partnerskimi oraz 400 rzeczoznawcami majątkowymi i inżynierami budowlanymi w całym kraju.

www.pzn.com.pl        NIERUCHOMOŚCI W PROFESJONALNYCH RĘKACH
 


W obiekcie The Warsaw Hub najemcami poszczególnych pięter są firmy z różnorodnych branż, co oznacza również zróżnicowane potrzeby. Mamy przyjemność realizować instalacje systemu VRF na piętrach, które zajmą zarówno bardzo wymagający najemcy z branżyIT (Oracle, Google, Huuuge Games), jak z branży bankowej (Millennium Bank Polska, Getin Noble Bank) oraz ubezpieczeniowej (GrECo Polska). Powodzenie w realizacji tych układów w odpowiednim terminie i z zachowaniem standardów inwestorów nie byłoby możliwe bez doskonałej współpracy naszych techników z inżynierami ze strony Electra M&E Polska Sp. z o.o, którzy koordynują prace wszystkich ekip wykonujących poszczególne instalacje HVAC na powierzchniach najmu oraz odpowiadają za kompleksowe wykonanie instalacji w ramach całego kompleksu The Warsaw HUB. Electra M&E Polska jako projektant i generalny wykonawca instalacji HVAC dla całego kompleksu jest swojego rodzaju strażnikiem spójności wszystkich instalacji zarówno w zakresie Shell&Core, jak i instalacji wykonywanych w ramach powierzchni najmu.

"Wykwalifikowani specjaliści nadzoru ze strony Electra M&E Polska i nasz zespół to klucz do sukcesu przy pracy na tej inwestycji. Technicy są odpowiedzialni za wykonanie setek połączeń i od ich staranności, skupienia i sprawnej ręki zależy czy ostatecznie cały układ freonowy będzie szczelny. Dodatkowym wyzwaniem jest konieczność bardzo precyzyjnego wyznaczenia tras instalacji, trzymając się założeń projektowych, ale również biorąc pod uwagę możliwości ich umiejscowienia względem instalacji montowanych we wcześniejszych etapach. Czasami miejsca jest bardzo mało i tylko najlepsi fachowcy są w stanie sobie z tym poradzić" – mówi Rafał Frontczak Kierownik Zespołu HVAC, odpowiedzialny za realizację przez PZN Facility Management instalacji freonowej dla części kondygnacji w The Warsaw Hub.
 

Electra M&E Polska

Firma świadczy pełny inżyniering w ramach wykonawstwa instalacyjnego, kompleksowe usługi projektowe, doradztwo techniczne, zarządzanie projektami, rozruchy i uruchomienia instalacji wraz z przeprowadzeniem urzędowych procedur odbiorowych, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz szkolenia dla klientów w Polsce i w Europie.
Projektuje i wykonuje instalacje budynkowe w zakresie instalacji grzewczych i chłodniczych, wentylacji i klimatyzacji, sanitarnych wodno-kanalizacyjnych, ochrony przeciwpożarowej, elektrycznych silno i słaboprądowych, oświetleniowe, BMS, instalacje technologiczno-przemysłowe oraz fotowoltaiczne.
Z sukcesem realizowała projekty między innymi dla fabryk Mercedes Benz, VW, Audi zarówno w Polsce jak i w Europie, elektrowni oraz hal produkcyjnych wiodących firm, budynków biurowych The Warsaw Hub, Warsaw Spire, Mennica Legacy Tower, PROXIMO II czy Aquapark Suntago World.

 

 

Przypisy