Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY , News

29 czerwca 2021

JUST4YOU - Nowa budka akustyczna marki Justbooth dla dwóch osób

0 73

Pandemia opóźnia nasz powrót do biur na dotychczas znanych zasadach. Wiele firm funkcjonuje dziś dzięki modelowi hybrydowemu. Jakie rozwiązania biurowe sprawdzą się zarówno w obecnym okresie, ale też w kolejnych latach? Z odpowiedzią przychodzi marka Justbooth, oferując swoje nowe rozwiązanie dla małych i średnich firm – dwuosobową budkę akustyczną do pracy w skupieniu JUST4YOU.

Budka w biurze postpandemicznym

Wyobraź sobie sytuację – po kilku miesiącach pracy zdalnej wracasz do biura i spędzasz tam co najmniej 3 dni w tygodniu, oczywiście stosując się do wszystkich zaleceń bezpieczeństwa. Ostatnie miesiące przyzwyczaiły cię do tego, że kontaktujesz się ze współpracownikami prawie wyłącznie za pomocą audio- i wideokonferencji. I w biurze nadal wszyscy to robią, tylko… z jednej przestrzeni, np. open space. Ponadto ludzie wciąż rozmawiają, chichoczą, urządzenia biurowe szumią, telefony dzwonią, co jakiś czas trzaskają drzwi. Cieszysz się, że wiele zadań możesz wykonać szybciej i masz „pod ręką” swój team, ale hałas w tle staje się coraz bardziej zauważalny. Brzmi znajomo? Budka akustyczna sprawia, że ten problem znika. Dzięki odizolowaniu się od reszty pomieszczenia, JUST4YOU to komfortowe, bezpieczne i funkcjonalne miejsce do przeprowadzania zdalnych rozmów czy pracy w skupieniu pojedynczo lub we dwójkę. Jednocześnie budka zajmuje niewiele miejsca – stanowi najbardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni i jest alternatywą osobnego pokoju do pracy indywidualnej lub w małych grupach. Tym samym ułatwia zachowanie bezpiecznej odległości między pracownikami.
 

POLECAMY


Jak to jest zrobione?

Budka jest skonstruowana z prostych elementów, a jej szkielet stanowi metalowa rama oraz płyta komórkowa z węzłami z profili aluminiowych. Ile miejsca zajmuje JUST4YOU? Po złożeniu wymiary budki to 2150 x 900 x 2230 mm, a waga budki to 430 kg. Produkt jest gotowy do użycia zgodnie z ideą Plug & Play, czyli tuż po podłączeniu do źródła prądu – zwykłą wtyczką. Co znajdziemy we wnętrzu budki?

Całość rozjaśnia zamontowane na suficie oświetlenie o mocy 3,2 W/142 lm o ciepłej barwie 3 000 K. Za wymianę powietrza jest odpowiedzialny efektywny, mechaniczny system cyrkulacji. To 4 wentylatory o wydajności 100 m³/h, uruchamiane czujnikiem ruchu – czyli zawsze wtedy, gdy ktoś znajdzie się w środku budki. Zadbają o komfort i rześkość podczas pracy.

Użytkowników w JUST4YOU od pozostałej części biura odgradzają przezroczyste drzwi z hartowanego szkła, klejone folią akustyczną. Dzięki temu współczynnik izolacyjności akustycznej we wnętrzu osiąga 28 dB. To idealny poziom do zachowania skupienia i prywatności podczas rozmów czy zdalnych konferencji, ale jednocześnie nie pozwala na dyskomfort związany z ograniczeniem bodźców dźwiękowych dochodzących do naszego zmysłu słuchu.

Prosty i niezobowiązujący design będzie dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu. Istnieje możliwość personalizacji zamówienia. Do wyboru jest nie tylko kolor zewnętrzny (white lub cosmos grey), ale także barwy tapicerki wewnątrz budki. Obicia są dostępne w następujących propozycjach: Sunset, Peony, Lemon, Rock, Teal. Wszystkie są trudnopalne i plamoodporne (wykonane z poliestru). Natomiast wykładzina podłogowa z poliamidu jest ognioodporna (klasa Bfl-s1). Wygląd z zewnątrz mogą urozmaicić dedykowane naklejki na boki budki: geometryczne kształty, ptaki origami lub zielone, duże liście.

Profilowany stolik gwarantuje optymalną wielkość, odpowiednią do pracy przy laptopie lub tablecie. Jego wymiary to 820 x 620 x 25 mm. Natomiast system zasilania wewnątrz zapewnia stałe źródło energii, a do wyboru mamy zarówno gniazdo elektryczne, jak i podwójny port USB.

JUST4YOU zachowuje stabilne położenie na płaskiej powierzchni dzięki 8 stopkom poziomującym, które umożliwiają regulację do 2 cm.
 


Czy Justbooth jest dla ciebie?

Badania pokazują, że kiedy zostaniemy rozproszeni, potrzeba około 23 minut, aby wrócić do stanu skupienia i ponownie skoncentrować się na zadaniu[1]. Oznacza to, że jedno rozproszenie uwagi na godzinę kosztuje nas trzy zmarnowane godziny w ciągu całego dnia pracy. Odpowiedzią na ten problem są przystępne cenowo rozwiązania akustyczne marki Justbooth, które dopasują się do każdego biura. To pierwszy krok do świata ciszy i efektywnej pracy w skupieniu. JUST4YOU jest drugim produktem marki po JUST4ME – jednoosobowej budce, przeznaczonej głównie do rozmów telefonicznych i krótszych wideokonferencji.

JUST4YOU jest idealnym rozwiązaniem do mniejszych i średnich firm, w których decyzje o wyposażeniu biura podejmują właściciele lub pracownicy dedykowani do aranżacji biura. Często te osoby zmagają się z ograniczonym budżetem, ale chcą mieć budki dla swoich pracowników i są świadomi ich oczekiwań. Ponadto – przy ew. przeprowadzce – produkt można przenieść do nowej lokalizacji.

Justbooth powstał w 2020 roku, kiedy dynamicznym zmianom podlegał nie tylko styl życia i sytuacja ekonomiczna społeczeństw na całym świecie, ale także ich warunki pracy. Bazuje na sześcioletnim doświadczeniu Hushoffice – marki rozwiązań akustycznych klasy premium, która jest znana w ponad 40 krajach na niemal każdym kontynencie.

Więcej informacji na: www.justbooth.com  oraz w social media: Facebook, LinkedIn, Instagram.

#justbooth #JUST4YOU #acousticbooth

Przypisy