Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY

21 grudnia 2021

Haworth i Mikomax Smart Office łączą siły

0 41

Mikomax Smart Office wchodzi ze swoim portfolio kabin akustycznych Hushoffice w sieć dystrybucji globalnego dostawcy i lidera w branży mebli kontraktowych. Partnerstwo pozwoli Haworth oferować profesjonalne rozwiązania akustyczne do biur i rozwijać dalej portfolio marek Haworth Collection na całym świecie.

Mikomax Smart Office i Haworth łączą siły, aby wspólnie odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne rozwiązania akustyczne w środowisku pracy biurowej. Mikomax, jako firma rodzinna z blisko 30-letnią historią i doświadczeniem w zakresie produkcji mebli biurowych, odniósł sukces na rynku polskim i rynkach eksportowych dostarczając też od ponad 6 lat linię nowoczesnych kabin akustycznych do biur, stając się jednym z europejskich liderów w tej kategorii produktów dedykowanych do pracy w biurze i elastycznych przestrzeniach. Dalszy dynamiczny rozwój firmy możliwy jest dzięki silnemu partnerowi, który posiada globalne doświadczenie. Haworth Inc. to globalny dostawca i lider w branży mebli kontraktowych na świecie.
 


„Współpraca z Haworth, który podobnie jak my również jest firmą rodzinną, pozwoli wnieść naszą markę kabin akustycznych Hushoffice na wyższy poziom i przyniesie nam taką synergię działań biznesowych, jakiej szukamy. Mikomax nadal pozostaje w istniejących partnerstwach jako producent i marka otwarta dla innych dystrybutorów. Cieszymy się, że produkty marki Hushoffice zostaną dołączone do globalnej kolekcji Haworth”wyjaśnia Maciej Mikołajczyk, członek zarządu Mikomax Smart Office, który należy do drugiego pokolenia zarządzającego firmą po swoim ojcu Januszu Mikołajczyku, obecnym prezesie zarządu.
 


„Cieszę się i jestem dumny z faktu, że firma którą stworzyłem od podstaw i którą kieruję nieprzerwanie od blisko 30-lat doczekała się tak silnego partnera w biznesie. Dzięki synergii działań z Haworth, jako liderem na globalnym rynku, wierzę, że czekają nas kolejne lata owocnej biznesowo współpracy”dodaje Janusz Mikołajczyk, prezes zarządu Mikomax Smart Office
 


„Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z firmą, która podziela te same wartości co Haworth i uzupełnia portfolio kolekcji Haworth w Ameryce Północnej o nowy asortyment”mówi Matthew Haworth, prezes Haworth Inc.

„Dzięki naszemu nowemu partnerowi jesteśmy pewni, że mamy odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania akustyczne. Marka Hushoffice zbudowała silną reputację w Europie i wiemy, że wysokie standardy jakości produktów spełnią wymagające oczekiwania naszych klientów i dealerów” dodaje Franco Bianchi, dyrektor generalny Haworth Inc. w Holland, Michigan.

Współpraca obu firm wchodzi w życie w pierwszym kwartale 2022 roku.
 


***

Mikomax. Mikomax Smart Office to jeden z wiodących europejskich producentów profesjonalnych kabin akustycznych do biur z siedzibą w Łodzi. Firma posiada wieloletnie doświadczenie na rynku międzynarodowych tworząc rozwiązania odpowiadające na aktualne trendy i potrzeby w zakresie aranżacji miejsc pracy biurowej i elastycznych środowisk. Jako firma rodzinna założona przez Janusza Mikołajczyka blisko 30 lat temu stale rozwija się i inwestuje w innowacyjne rozwiązania produktowe, jak również nowoczesny proces produkcji swoich rozwiązań. Marka Hushoffice należąca do Mikomax znana jest jako profesjonalna linia rozwiązań akustycznych do biur w ponad 50 krajach na niemalże każdym kontynencie. Firma wierzy, że dobrze zaprojektowane i wyposażone biuro pozytywnie wpływa na samopoczucie wszystkich osób, które z niego korzystają i zwiększa efektywność pracowników. Mikomax tworzy produkty odpowiadające na wysokie oczekiwania swoich klientów. Więcej informacji na: www.hushoffice.com.

***

Haworth. Haworth wzbogaca wnętrza na całym świecie o nagradzane meble, projekty i rozwiązania technologiczne, aby pomóc tworzyć piękne przestrzenie i osiągać cele biznesowe, wspierając współpracę i innowacje. Badania, wiedza i projektowanie znajdują się w centrum strategii firmy oraz sprzyjają głębokiemu zrozumieniu środowiska zabudowanego, zmian kulturowych i potrzeb w zakresie miejsc pracy typu agile. Z bogatą historią rzemiosła, innowacjami i 400 patentami, Haworth jest zaangażowany w ochronę i przywracanie środowiska; tworzenie wartości ekonomicznej; oraz wspieranie i wzmacnianie społeczności. Założona w 1948 roku firma Haworth pozostaje własnością rodziny, obsługując rynki w ponad 120 krajach za pośrednictwem globalnej sieci 650 dealerów i 7500 pracowników. Firma z siedzibą w Holland, Michigan w USA osiąga sprzedaż netto w wysokości 2 miliardów USD. Więcej informacji na www.haworth.com.

Przypisy