Dołącz do czytelników
Brak wyników

Administration&Business , News

5 października 2021

GARBE Industrial Real Estate gotowe do ekspansji w Polsce
Warszawa, 5 października 2021

0 151

GARBE Industrial Real Estate, jedna z wiodących firm branży nieruchomości logistycznych i przemysłowych w Europie, zatrudniła zespół odpowiedzialny za rozwój działalności w Polsce. Oddział z siedzibą w Warszawie tworzą Karolina Ballard i Maciej Kuklewicz.

“Z radością witamy na pokładzie dwoje wysokiej klasy profesjonalistów. Karolina i Maciej odegrają kluczową rolę w poszukiwaniu możliwości inwestycyjnych w Polsce. Ich doświadczenie i znajomość lokalnego rynku z pewnością przyczynią się do rozwoju naszego biznesu,” skomentował Martin Polák, dyrektor zarządzający GARBE na Europę Środkowo-Wschodnią.

POLECAMY

Karolina Ballard jako Asset Manager jest odpowiedzialna za portfel logistyczny GARBE Industrial Real Estate w Polsce. Koncentruje się na akwizycji nowych inwestycji, zarządzaniu portfelem nieruchomości, jak również na ogólnym rozwoju firmy oraz wzmacnianiu relacji z lokalnymi partnerami. Jej piętnastoletnie doświadczenie w branży nieruchomości obejmuje funkcje dyrektora ds. wynajmu w Innovative Property Consulting, dyrektora ds. rozwoju w Regus, a także dyrektora ds. inwestycji i zarządzania aktywami w Mosaic Property LLP w Londynie. Jest absolwentką Kingston University i Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom z Inwestycji Alternatywnych Harvard Business School Online oraz jest członkinią Royal Institution of Chartered Surveyors.

Maciej Kuklewicz objął stanowisko Corporate Management i Project Controlling. Jako radca prawny z sześcioletnią praktyką w biznesie odpowiada za rozwój polskiego oddziału GARBE, zarządzanie przepływami pieniężnymi oraz ocenę potencjału nowych inwestycji. Wcześniej pracował jako prawnik w firmach z branży nieruchomości logistycznych: Accolade Group i Prologis, a także w FBSerwis, Linklaters oraz CMS. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim i jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Rozpoczęcie działalności w Polsce to część strategii ekspansji GARBE Industrial Real Estate na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Równolegle z tworzeniem lokalnego zespołu, firma pozyskała od Hubergroup pierwszy projekt w Polsce – powstający w formule BTS budynek produkcyjno-magazynowy o powierzchni 22 000 mkw. we Wrocławiu. Obiekt trafił w nowe ręce w ramach transakcji sale & leaseback na okres 20 lat.
 

Karolina Ballard i Maciej Kuklewicz

 

GARBE Industrial Real Estate GmbH to jedna z wiodących firm branży nieruchomości logistycznych w Niemczech i Europie. Od ponad 30 lat rodzinna firma z siedzibą w Hamburgu buduje, nabywa, wynajmuje, sprzedaje, zarządza i finansuje wysokiej jakości projekty komercyjne w atrakcyjnych europejskich lokalizacjach. GARBE posiada obecnie aktywa o łącznej powierzchni około 4 mln mkw. i wartości 7 mld euro, co pozwala firmie tworzyć elastyczne i indywidualne strategie dla inwestorów (stan na marzec 2021).

W Polsce GARBE Industrial Real Estate działa jako zarządzający inwestycjami i aktywami dla funduszy GARBE oraz w imieniu Union Investment. Są to fundusze instytucjonalne inwestujące w europejskie nieruchomości logistyczne. Rolą GARBE jest akwizycja, wynajem i zarządzanie nieruchomościami należącymi do własnych funduszy, a także wspólne zarządzanie inwestycjami z Union Investment. Strategia GARBE Industrial obejmuje akwizycje i zarządzanie generującymi dochód aktywami logistycznymi o wartości od 15 mln EUR, reprezentującymi szerokie spektrum inwestycji typu core, core plus i value add.

Przypisy