Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY

13 grudnia 2021

NR 6 (Grudzień 2021)

Cleaning 4.0 to przyszłość usług czystości

0 575

Usługi czystości przechodzą w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. Czasem niedoceniane i zazwyczaj stojące na uboczu stają się procesami, które realnie wpływają na bezpieczeństwo ludzi i ciągłość prowadzenia biznesu. Kolejna odsłona pandemii umacnia tylko wymagania wobec firm sprzątających oraz przyspiesza nieuniknione zmiany w ich ofercie. 

Z mojego punktu widzenia zmiany w usługach cleaningu były konieczne, by były one nowoczesne, mierzalne, efektywne kosztowo i skalowalne. W takim właśnie kierunku przekształciliśmy własne usługi, zgodnie z duchem koncepcji Cleaning 4.0. To nasz sposób podejścia do nowoczesnych usług cleaningu, który jest zbudowany na czterech głównych filarach: robotyzacji, automatyzacji, digitalizacji oraz zaawansowanej ochronie środowiska. Na ich podstawie świadczymy usługi w czterech liniach produktowych, które są zintegrowane ze sobą oraz wykorzystują nowe technologie i internet. Ma to na celu dostarczenie usługi cleaningu w jakości niespotykanej do tej pory na polskim rynku.

Nasza oferta zawiera cztery linie usług: Q BOT (automatyzacja i robotyzacja usług sprzątających); Q EYE (nowoczesne systemy monitorowania usług utrzymania czystości), Q EKO (odpowiedzialne środowiskowo i ekologicznie rozwiązania dla branży sprzątającej) oraz Q BDO (zarządzanie procesem obsługi obowiązków raportowych przedsiębiorstwa do Bazy Danych Odpadowych). Oczywiście są to usługi jakościowe – potwierdzeniem dążenia do jakości w działaniach całej Grupy Seris Konsalnet jest Certyfikat ISO 9001 – System zarządzania jakością.

Warto powiedzieć nieco więcej o robotyzacji usług cleaningowych. Wykorzystujemy roboty kilku firm, które spełniają różne role. Roboty te mają funkcje zamiatania, szorowania i dezynfekcji i najlepiej sprawdzają się w placówkach średnio- i wielkopowierzchniowych (od 5000 m2). Co ciekawe, mogą pracować na zewnątrz i wewnątrz, więc mogą czyścić np. parkingi czy ciągi pieszo-jezdne wokół centrum handlowego. Atuty, na jakie zwróciliśmy uwagę, to bardzo niska awaryjność oraz powtarzalna, wysoka skuteczność działania – oznacza to, że każdy cykl czyszczenia danego odcinka za każdym razem będzie generował taki sam efekt czyst...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy