Dołącz do czytelników
Brak wyników

FACILITY

14 kwietnia 2021

APP-Projekt wspiera Panattoni przy wielkopolskich inwestycjach

50

APP-Projekt blisko współpracuje obecnie z Panattoni przy kilku projektach realizowanych w Wielkopolsce. Firma objęła nadzór inwestorski m.in. nad kolejną powstającą halą w Żernikach, nowym obiektem magazynowym w Paczkowie i dwoma budowanymi halami przy ul. Janikowskiej w Poznaniu. APP-Projekt zaangażowany jest także w przebudowę hal Panattoni pod nowych najemców w Żernikach i Komornikach.

– Panattoni to nasz wieloletni partner. Niektóre z projektów prowadzonych w Wielkopolsce będziemy niebawem finalizować, wiele nowych właśnie wystartowało. Jest nam niezwykle miło, że ta część Polski rozwija się poniekąd pod naszymi skrzydłami, szczególnie że APP-Projekt wywodzi się z tego regionu – podkreśla Jacek Korwin-Małaszyński, Członek Zarządu firmy APP-Projekt.

W Panattoni Park Poznań XI w miejscowości Żerniki powstaje obecnie nowa hala o powierzchni ponad 100 tys. mkw., przy której APP-Projekt od niedawna pełni nadzór inwestorski. Jednocześnie w Żernikach realizowana jest przebudowa części spekulacyjnej jednej z istniejących już hal, w tym dostosowanie jej do potrzeb nowego najemcy – Brandline. Na inwestycji APP-Projekt zapewnia także nadzór inwestorski.

Firma odpowiada ponadto za nadzór inwestorski nad dwoma powstającymi halami w parku miejskim Panattoni - City Logistics Poznań I zlokalizowanym przy ulicy Janikowskiej w Poznaniu. To centrum magazynowo-produkcyjne z dwoma halami o łącznej powierzchni ponad 21 tys. mkw ma zostać oddane do użytku w drugiej połowie br. Najemcą powierzchni będzie firma One Day More, Inpost oraz Adob.

Dodatkowo, APP-Projekt wspiera od marca 2021 r. Panattoni przy budowie hali w Paczkowie – firma prowadzi tam również nadzór inwestorski. Panattoni Park Poznań East Gate powstający w gminie Swarzędz będzie pierwszym parkiem Panattoni na wschód od Poznania.

Wśród innych realizacji, na których APP-Projekt reprezentuje inwestora, jest również przebudowa dwóch hal w Parku Panattoni Poznań w Komornikach pod przestrzeń biurową dla najemcy Arvato, a także Kaem. Z kolei w centrum Panattoni w Swadzimiu finalizowana jest budowa hali o powierzchni 18 tys. mkw, którą wynajmie firma Rhenus, a także dostosowanie innej hali pod biura dla Kreativia i Asgard – gdzie APP-Projekt pełni rolę inspektora nadzoru inwestorskiego. Podobną funkcję sprawuje na terenie Panattoni Park Poznań VII w Jaryszkach, gdzie trwa przebudowa jednej z hal na biuro dla firmy HighHope.


Informacja o APP-Projekt S.A.

APP-Projekt jest jedną z wiodących firm inżynierskich w Polsce działającą na rynku od 2005 r. Świadczy profesjonalne usługi szeroko rozumianego doradztwa technicznego m.in. w obszarze zarządzania inwestycjami od fazy projektowej po odbiór końcowy inwestycji wraz z jej rozliczeniem, prowadzi nadzór inwestorski oraz kontrolę kosztów czy nadzór bankowy, a także wykonuje analizy techniczne i raporty due diligence nieruchomości. Dostosowuje nowoczesne rozwiązania pod indywidualne potrzeby Klientów, tak aby dostarczać im usługi najwyższej jakości. APP-Projekt tworzy zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów, urbanistów i ekonomistów. Firma posiada oddziały w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, świadcząc przy tym usługi na terenie całego kraju. APP-Projekt jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Rider Levett Bucknall – międzynarodowej organizacji oferującej pełen zakres usług w branży nieruchomości i budownictwa.

Przypisy