Dział: FACILITY

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rynek ochrony osób i mienia w Polsce – wyzwania i szanse w 2024 r.

Rozwój technologiczny ma ogromny wpływ na niemal wszystkie branże usług w Polsce. Rynek ochrony i sposoby świadczeń w tej dziedzinie są przykładem jednego z najbardziej i najszybciej zmieniających się sektorów. Jakie wyzwania stoją przed tą branżą i jak je rozwiązywać? O tym w wywiadzie z redaktor prowadzącą „REM” opowiada Aleksander Wilczewski, dyrektor ZARZĄDZAJĄCY BauWatch Polska.

Czytaj więcej

Transformacja systemów nadzoru i utrzymania technicznego – siła zintegrowanych rozwiązań

W szybko zmieniającym się świecie bezpieczeństwa i konserwacji obiektów, na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania. Niektóre z nich skupiają się jedynie na wsparciu wybranych części obsługi nieruchomości, co odpowiada klientom szukającym tylko technologii bezpieczeństwa lub tylko automatyzacji procesów utrzymania technicznego. Są także podmioty oferujące integracje tych usług, dzięki czemu zarządcy nieruchomości mogą zlecić opiekę nad swoim budynkiem lub kompleksem jednej firmie. Wśród europejskich liderów dostarczających zintegrowane technologie bezpieczeństwa i konserwacji (w tym zdalnej i predykcyjnej) są między innymi M2C i Innovis.

Czytaj więcej

Zdalne zarządzanie najmem nieruchomości. Technologia weszła na rynek mieszkań

Rynek mieszkaniowy w Polsce jest bardzo dynamiczny i wciąż rośnie. Wymaga również elastycznego podejścia, przede wszystkim ze względu na zmieniające się oczekiwania i potrzeby zarówno właścicieli nieruchomości, jak i osób je wynajmujących. Jak więc zapewnić kompleksowe usługi w zakresie najmu, gwarantując jednocześnie wysoką jakość, powtarzalność i terminowość? Z pomocą przyszła technologia, którą wykorzystała fabryka startupów The Heart. Tak powstała aplikacja flatte oferująca usługę zdalnego zarządzania najmem mieszkań i domów.

Czytaj więcej

Koszty eksploatacyjne: utrzymanie czystości

Utrzymanie czystości to serwis pozornie nieskomplikowany, bo przecież każdy potrafi sprzątać. Nic bardziej mylnego. Sprzątanie w obiektach komercyjnych zdecydowanie różni się od sprzątania budynków mieszkalnych. Dodatkowo inaczej sprząta się biurowce, inaczej centra handlowe, obiekty magazynowe czy hotele.

Czytaj więcej

Koszty eksploatacyjne: ochrona osób i mienia

Model ochrony obiektów komercyjnych uległ przez ostatnie lata wielu zmianom. Główną z nich determinuje rozwój nowych technologii, który w obecnych czasach znacznie przyśpiesza. W jaki sposób dzisiaj chroni się obiekty komercyjne, jak zwiększa bezpieczeństwo, minimalizuje ryzyko i optymalizuje koszty ochrony? Na te pytania staram się znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

Czytaj więcej

Przyłączanie do sieci dystrybucyjnej

Deweloperzy powierzchni mieszkaniowych, ale także biurowych, logistycznych i handlowych, coraz częściej napotykają na trudności z uzyskaniem warunków przyłączenia do elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej.

Czytaj więcej

Pomieszczenia przyjazne zdrowiu

Zgodnie z danymi Eurostatu Polacy spędzają w pracy prawie 34 lata swojego życia. Jeszcze dekadę temu pracowaliśmy 2 lata krócej. Nie będzie to jednak artykuł o produktywności i marnowaniu czasu, ale o wpływie środowiska, w którym pracujemy, na nasze zdrowie.

Czytaj więcej

Jakość życia w miejscu pracy a zwyczaje żywieniowe Polaków

Według Eurostatu polscy pracownicy spędzają w pracy średnio 41,1 godziny tygodniowo [1]. Z tego względu to, w jaki sposób pracownik odżywia się w pracy jest kluczowe dla jego zdrowia. Tempo życia i dynamiczny charakter środowiska pracy mają istotny wpływ na różne aspekty naszego życia, w tym co i jak jemy, a wybór odpowiedniego modelu żywieniowego nabiera szczególnego znaczenia.

Czytaj więcej

Biuro dostosowane do potrzeb i przygotowane na różnorodność

Czym w ogóle jest inkluzywność? To jedno z tych wyrażeń, podobnie jak „gender” czy „zrównoważony rozwój”, które modnie krążą i dobrze mieć na ich temat zdanie. Problem w tym, że tego rodzaju terminy są mocno nadużywane – do tego stopnia, że ludzie przestają w nie wierzyć. Brzmią jak kolejny banał, coś co każda szanująca się firma musi mieć w swojej misji, wizji i wartościach, by być na czasie.

Czytaj więcej

Czym i dla kogo jest technical due diligence?

Technical due diligence to wszechstronny proces weryfikacji nieruchomości. Przeprowadzany jest w celu oceny jej aktualnego stanu technicznego i perspektyw inwestycyjnych, zarówno w przy zakupie nieruchomości, jak i rozbudowie, niezależnie od tego, czy jest to obiekt biurowy, handlowy czy przemysłowy. Rezultatem audytu jest raport zawierający wyniki analizy aktualnego stanu technicznego nieruchomości uwzględniający warunki techniczne i formalne, które mają wpływ na rozważane przez naszych klientów decyzje biznesowe. Dzięki TDD mamy możliwość kompleksowo wesprzeć rozwój firm.

Czytaj więcej