Autor: Robert Wrzosek

mgr inż.;
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Prawidłowa regulacja instalacji wentylacji i klimatyzacji

Realizację projektu możemy podzielić na trzy fazy – pomysł (inicjacja, pozyskanie finansowania, faza projektowa), realizację i fazę końcową, czyli zamykanie projektu. Są to oczywiście podstawy zarządzania projektami. Z doświadczenia wiemy, że ostatniemu z wymienionych etapów poświęca się zwykle najmniej czasu oraz środków. Często sprowadza się go do podpisania protokołu końcowego i rozliczenia finansowego. 

Czytaj więcej

Zabawa w ciepło-zimno, czyli komfort termiczny w biurze

W branży nieruchomości komercyjnych dominuje trend związany z dbaniem o komfort użytkownika. Widać to szczególnie w imponującym designie biurowym czy atrakcyjnych benefitach pracowniczych. Niestety, często zapomina się o podstawach wpływających na samopoczucie pracownika – oświetleniu, hałasie czy temperaturze i wilgotności. Skupimy się nie tylko na problemach związanych ze złą jakością powietrza, ale na przyczynach tego stanu rzeczy i możliwych rozwiązaniach. 

Czytaj więcej

Wentylacja pożarowa nadciśnieniowa dróg ewakuacyjnych w praktyce

Prawidłowa eksploatacja i kontrola instalacji wentylacji pożarowej jest niezmiernie ważna dla ułatwienia ewakuacji osób przebywających w budynku. Dlatego przedstawiamy zasady działania nadciśnieniowej wentylacji pożarowej, przestrzegamy przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą niesprawna wentylacja dróg ewakuacyjnych, a także uczulamy na pojawiające się niesprawności instalacji i podpowiadamy gotowe rozwiązania.

Czytaj więcej