Autor: Natalia Sawicka

Dyrektor sprzedaży i marketingu we Wrocławiu, członek zarządu Angel Poland Group. Z działalnością deweloperską związana od 15 lat. Z Angel Poland Group współpracuje od 2015 r., wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Dom Development SA. W grupie Angel Poland odpowiada za sprzedaż, marketing, PR oraz relacje z klientami w okresie przedi poodbiorowym, a także za rozwój usług w zakresie zarządzania nieruchomościami.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Długoterminowa szansa dla rynku nieruchomości

Rynek najmu instytucjonalnego (PRS – private rented sector) od kilku miesięcy nie schodzi z pierwszych stron gazet ani portali. O jego rozwoju w Polsce dyskutują eksperci ekonomiczni, przedstawiciele branży, ale również politycy. Odmieniany przez wszystkie przypadki „scenariusz berliński” rodzi wiele niepokojów, w tym, że podobna sytuacja się powtórzy także w polskich warunkach. Jakie są jednak fakty? Czy PRS zagraża zwyczajnym Kowalskim, którzy marzą o zakupie własnego mieszkania, nawet jeśli wiąże się to z wieloletnim kredytem hipotecznym? Kto odpowiada za wysokie ceny lokali? Czy zagraniczne fundusze, a może jednak najbardziej podstawowe mechanizmy ekonomii?

Czytaj więcej

Pandemia a rynek najmu mieszkań. Co dalej z rozwojem tego segmentu rynku nieruchomości?

Wokół rynku najmu toczy się wiele dyskusji. Nie tylko w branży mieszkaniowej, ale także wśród wszystkich uczestników szeroko pojętego rynku finansowego. W dobie pandemii przemyślane wybory mieszkaniowe, a z drugiej strony troska o zgromadzony kapitał i jego ochrona przed inflacją to ważne kwestie, które dotyczą każdego inwestora.

Czytaj więcej