Autor: Dariusz Stasik

W.P.I.P. , GOOD TIME FOR SMART CITY

Prezes zarządu i właściciel W.P.I.P. Sp. z o.o. – firmy zajmującej się projektowaniem i generalnym wykonawstwem obiektów przemysłowych i biurowych, w tym typu smart building. 
Autor bloga: Good Time for Smart City  (www.dariuszstasik.com). 

Spiker na wielu konferencjach poświęconych tematyce zrównoważonego budownictwa oraz tematyce SMART CITY. 

Siedzibą firmy jest Smart Building Center w Jasinie k. Poznania, który jest klasycznym SHOWROOM-em najnowszych rozwiązań budynkowych. Jest to pierwszy w Polsce zeroenergetyczny budynek z amerykańskim certyfikatem „zielonego” budynku LEED – Platinum oraz certyfikatem WELL Building Standard. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Miejski relaks i bezpieczne eko-zakupy w centrum handlowym

Ostatni rok wiele zmienił w naszych przyzwyczajeniach, ale potrzeby, takie jak chwila relaksu, oderwania od codzienności, spotkania z przyjaciółmi czy poznawania nowych produktów, smaków i trendów, nie zniknęły. Save the planet Experience Center zostało otwarte w Galerii Posnania w Poznaniu w październiku 2020 roku pomimo pandemii. Miejsce pod wieloma względami jest trendsetterskie, również w zakresie zabezpieczeń antycovidowych. Przestrzeń Experience Center, jak sama nazwa wskazuje, oferuje przede wszystkim doświadczenia, które uruchamia samo wnętrze i rozwiązania wizualne, ale też możliwość jakościowego spędzenia czasu, slow shoppingu i poznania często zaskakujących ekopropozycji.

Czytaj więcej

Trend SMART oraz idea Save the planet w branży nieruchomości

Pojęcie „smart” w odniesieniu niemalże do wszystkich branż, w tym nieruchomości, znamy nie od dziś. Inteligentne miasta, biura i domy otaczają nas z każdej strony i są traktowane jako skuteczne podążanie za potrzebami użytkowników, także chcących troszczyć się o środowisko. O biznesie podążającym drogą idei Save the Planet oraz deweloperach starających się dotrzymać kroku trendom Smart rozmawiamy z Dariuszem Stasikiem.

Czytaj więcej

Nowe rozumienie WELLBEINGU w miejscu pracy

Zagrożenie pandemią spowodowało, że z dnia na dzień musieliśmy znaleźć szereg rozwiązań, by dalej prowadzić działalność biznesową. Choć nie nakazano zamknięcia biur, urzędów, zakładów produkcyjnych, centrów dystrybucyjnych i budów, to miejsca przy biurkach w wielu firmach opustoszały na długie tygodnie. Pracownicy biurowi z obawy o swoje zdrowie dobrowolnie wybrali pracę zdalną lub zostali oddelegowani do wykonywania swoich obowiązków z własnych domów. Nowa konieczność, nowe doświadczenie – poszukiwanie nowych sposobów na utrzymanie ciągłości funkcjonowania wielu organizacji. Jak to wpłynie w przyszłości na podejmowanie decyzji przełożonych i podwładnych? 

Czytaj więcej

Certyfikacja PLANET FRIENDLY dla obiektów

Zmiany klimatyczne, których skutki odczuwalne są na całym świecie, według wielu ekspertów są już nieodwracalne. Pandemia koronawirusa zrewolucjonizuje nasze podejście do korzystania z przestrzeni wspólnych, budynków i planowania rozwiązań dla miast. Oba te uwarunkowania znacząco wpłyną na działanie firm zarządzających nieruchomościami biurowymi czy magazynowymi lub planujących takie inwestycje, również w budownictwie mieszkaniowym. Certyfikacja ekologiczna PLANET FRIENDLY pozwoli zorientować się, jakie rozwiązania wybrać, by odpowiedzieć na wyzwania obecnych czasów.   

Czytaj więcej

Smart cities dla różnych pokoleń

Co sprawia, że mieszkańcy jednego miasta czują się szczęśliwi, a innego już nie? Co ma wpływ poszczególnych grup społecznych na ich poczucie przynależności, bezpieczeństwa, komfortu? Czy jest przepis albo rozwiązanie, które jest w stanie zmienić smart city w happy city dla wszystkich pokoleń?  

Czytaj więcej