Autor: Bogusława Motylska

Dyrektor CPTED-UK, jest pierwszą obywatelką Polski pełniącą w Brytyjskiej Policji funkcję Designing out Crime Officer (DOCO) doradzając architektom, deweloperom i oficerom planowania przestrzennego w kwestiach bezpieczeństwa. Dzięki swoim kwalifikacjom i doświadczeniu Baxi służy jako Suitably Qualified Security Specialist (SQSS) dla BREEAM, została też mianowana Ekspertem Design Council – instytucji doradczej założonej przez rząd Winstona Churchilla, oraz członkiem Security Institute, gdzie aktywnie działa w ramach grupy roboczej Real Estate Security. Baxi publikuje w prasie branżowej security, prowadzi szkolenia dla policji i gościnne wykłady akademickie. Baxi pochodzi z miejscowości Tarnowskie Góry na Górnym Śląsku. 
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Współpraca publiczno-prywatna w zarządzaniu real estate

Obiekty nieruchomościowe leżą w obrębie zainteresowania nie tylko właścicieli i użytkowników. Już w fazie projektu nachodzą na siebie interesy ekonomiczne, środowiskowe i społeczne wielu zaangażowanych stron. Kluczową rolę odgrywają tu samorząd terytorialny i deweloper. Jeden dysponuje gruntem, drugi środkami na jego zagospodarowanie. Jest to forma partnerstwa, w której sektory publiczny i prywatny współpracują ze sobą w ramach łańcucha wartości.

Czytaj więcej

Na ile zielone są parkingi rowerowe?

Transformacja, którą przechodzi obecnie transport miejski, to ważny proces pod kątem real estate. Dlaczego warto go śledzić i starać się za nim nadążać? W ostatnim czasie hybrydowy model pracy i kultura e-commerce wstrząsnęły status quo nieruchomości komercyjnych. Biurowce prześcigają się w pomysłach na poprawę jakości środowiska pracy, a centra handlowe oferują coraz bogatszą ofertę usługową i rekreacyjną. Tymczasem uciążenia związane z dojazdem potrafią skutecznie zniechęcić klientów i pracowników do opuszczania miejsca zamieszkania.

Czytaj więcej

Rośnie znaczenie bezpieczeństwa w strukturach ESG real estate

Brytyjscy specjaliści z CPTED-UK przeprowadzili pierwszy w Polsce audyt ryzyka dla bezpieczeństwa według kryterium BREEAM. Bezpieczeństwo i zdolność kontroli ryzyka to coraz powszechniej stosowane kryterium oceny ESG real estate. Przeprowadzając audyt, firma CPTED-UK pomogła podnieść ocenę BREEAM KOMPLEKSOWI biurowemu Malta Office Park w Poznaniu.

Czytaj więcej