Autor: Beata Jońska

Absolwentka Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. Ponad 21-letnie doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami zdobyła w międzynarodowych firmach oraz własnej. Aktualnie prowadzi firmę szkoleniową „Just Be” Szkoła Rozwoju Jońskiej Beaty. Autorka licznych publikacji i poradnika „Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi” wydanego przez C. H. Beck.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Oszczędzenie energii, gazu, wody jest eko – i nie tylko

Temat oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody jest w ostatnim czasie tematem numer jeden w związku z sytuacją geopolityczną, rosnącymi cenami oraz inflacją. Z punktu widzenia ekologicznego oraz zjawiska ocieplania klimatu jest to dobry trend, bo nic tak ludzi i państwa nie zmusza DO wprowadzania zmian na większą skalę jak ekonomiczne uwarunkowania. Częściej mówi się o alternatywnych źródłach energii, ale również i przede wszystkim ich oszczędzaniu.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo w zarządzaniu nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomościami to bardzo odpowiedzialny zawód. Każdy zarządca nieruchomości na pierwszym miejscu powinien stawiać bezpieczeństwo zarządzanego budynku. Zresztą istnieje cały wachlarz przepisów, które wymuszają na zarządcy i właścicielu nieruchomości obowiązek kontroli i przeglądów zarówno budynku, jak i instalacji, w szczególności związanych z bezpieczeństwem nieruchomości.

Czytaj więcej