Autor: Anita Dumicz

Koordynatorka instalacji sanitarnych ds. gruntowych w SRDK Architekci Studio Śródka. Absolwentka wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Uprawniona projektantka w branży Instalacji Sanitarnych i pasjonatka zawodu.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zagospodarowanie wody jako antidotum na zmiany klimatyczne

Zmiana identyfikacji wód opadowych i traktowanie ich jako zasobu, o który należy obligatoryjnie dbać ma charakter prewencyjny w kwestii zagadnień związanych z suszą i powodziami. I jest dziś koniecznością. Szereg dostępnych publikacji naukowych oraz konferencje tematyczne z udziałem ekspertów i specjalistów wskazują kierunki, które pozwalają przystosować się do wciąż zachodzących przemian w otaczającym nas środowisku. W zakresie istotnych obszarów działań, mających wpływ na adaptację miast do zmian klimatycznych, są te związane z zagadnieniem zagospodarowania wód deszczowych.

Czytaj więcej

Instalacje – niewidzialny napęd życiowy budynków

Metaforyczne przypisanie instalacjom budynkowym zasług w postaci życiodajnego napędu w bardzo obrazowy sposób zestawia odmienne konteksty i pozwala zmienić perspektywę, z jakiej spoglądamy na budynki.

Czytaj więcej