Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

4 lutego 2021

zooplus przeniesie siedzibę do High5ive

50

Trzeci etap krakowskiego kompleksu biurowego High5ive, realizowanego przez spółkę biurową Skanska, z nowym najemcą. Na blisko 2000 mkw. powierzchni swoją siedzibę będzie miała tu firma zooplus Polska należąca do grupy zooplus – wiodącego na rynku europejskim sprzedawcy produktów dla zwierząt domowych, w tym karm i akcesoriów dla zwierząt. Przeprowadzkę zaplanowano na kwiecień 2022 roku. Na nowych lokatorów czekać będą ekologiczne i nowoczesne rozwiązania w pierwszej inwestycji Skanska w Krakowie, która będzie posiadać certyfikat WELL Core&Shell. W procesie wynajmu firmie zooplus doradzali eksperci Walter Herz.

zooplus to obecnie największy internetowy sklep zoologiczny w Europie, który został założony w 1999 roku w Niemczech. Firma działa na 30 rynkach europejskich, generując sprzedaż netto na poziomie prawie 1.8 mld euro w 2020 roku. zooplus jest notowany na giełdzie we Frankfurcie i wchodzi w skład indeksu giełdowego SDAX, obejmującego 70 małych i średnich spółek w Niemczech. Sukcesy odnoszone są także w Polsce, gdzie sklep internetowy należy do jednego z największych e-sklepów specjalistycznych z szacowaną sprzedażą netto na poziomie ponad 700 mln zł w roku 2020. Biuro zooplus w Krakowie zatrudnia obecnie ponad 130 osób z czego ponad połowa to specjaliści technologii informatycznych. Znajduje się też tutaj centrum wsparcia rozwoju zooplus na rynkach CEE, a także specjaliści z różnych działów biznesowych pracujący dla rozwoju całej grupy zooplus.  Firma rośnie bardzo dynamicznie, więc potrzebuje większej przestrzeni dla nowych pracowników.

High5ive to kompleks pięciu budynków, który docelowo dostarczy na rynek krakowski 70 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Ze względu na swoją centralną lokalizację, jest to jedna z najlepiej skomunikowanych inwestycji biurowych w Krakowie. Można do niej dotrzeć autobusem, tramwajem, samochodem czy rowerem. Tuż obok znajduje się także Dworzec Główny, Galeria Krakowska oraz uczelnie wyższe. Budynek zapewnia również rozbudowaną infrastrukturę dla właścicieli aut elektrycznych. Przewidziano ponad 40 punktów do ich ładowania co oznacza, iż prawie każde miejsce postojowe ma do niego dostęp. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sprawnie naładować samochód będąc w pracy. Oddanie do użytku ostatniego budynku planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

– Kompleks High5ive już od momentu rozpoczęcia budowy pierwszego etapu cieszył się dużym zainteresowaniem najemców i konsekwentnie stawał się wyborem wielu międzynarodowych firm. Dziś do tego grona dołącza zooplus. Sytuacja, z jaką mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku sprawiła, że proces uzgodnień technicznych i negocjacji umowy najmu odbywał się w całości on-line. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi wszystkich stron, udało się go przeprowadzić bardzo sprawnie - mówi Marek Stasieńko, Dyrektor ds. Wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Jesteśmy przekonani, że budynek wraz z jego wszystkimi udogodnieniami, będzie dla zooplus i jej pracowników idealnym miejscem do dalszego rozwoju biznesu – dodaje Marek Stasieńko.

– Komfort pracy i zadowolenie pracowników od zawsze były naszym priorytetem. Dbamy o to, aby zooplus był miejscem, w którym można poczuć się dobrze i efektywnie pracować. Oprócz wyjątkowej atmosfery, która panuje w naszych zespołach, stawiamy na wysokiej jakości przestrzeń i dobrze skomunikowaną, dogodną dla wszystkich lokalizację – mówi Barbara Sadowska, Dyrektor Regionu CEE w firmie zooplus. – Nasza nowa siedziba w prestiżowym kompleksie High5ive doskonale spełnia te zadania. Jesteśmy pewni, że zostanie doceniona zarówno przez naszych pracowników, jak i gości – dodaje.

Doradcą w całym procesie była Firma Walter Herz, która od ponad 8 lat działa w sektorze nieruchomości komercyjnych zapewniając strategiczne doradztwo najemcom, inwestorom i właścicielom nieruchomości.

–  Dla firmy zooplus kluczowym elementem była centralna lokalizacja i możliwość zaprojektowania powierzchni w taki sposób, aby można było ją elastycznie wykorzystywać i dostosowywać do zmieniających się potrzeb organizacji – informuje mówi Emilia Kalińska, Senior Leading Negotiator w Walter Herz. – Priorytetem w procesie wynajmu było dla nas zabezpieczenie interesów Klienta. Zależało nam na zarekomendowaniu możliwie najbardziej bezpiecznego i funkcjonalnego rozwiązania, dlatego wybrany został projekt firmy Skanska – mówi Mateusz Strzelecki, Partner / Head of Regional Markets w Walter Herz.

Nie tylko biurowiec

Ostatni, trzeci etap, do którego wprowadzi się zooplus, będzie miał powierzchnię ponad 11 000 mkw. i będzie pierwszym w Krakowie biurowcem Skanska z certyfikatem WELL, przyznawanym zdrowym i komfortowym miejscom pracy. Jest to system certyfikacji, który weryfikuje ponad 100 cech budynku, mierząc w ten sposób jakość powierzchni biurowej. Certyfikacja WELL bierze pod uwagę wpływ budynku na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne pracowników oraz gości.

High5ive, podobnie jak wszystkie inwestycje Skanska, został zaprojektowany tak, żeby mogli z niego korzystać zarówno najemcy, jak i lokalna społeczność. W kompleksie High5ive znajdują się też zaawansowane filtry oczyszczające powietrze, co jest szczególnie ważne w kontekście problemu smogu w polskich miastach. Przy drugim etapie High5ive zbudowany został chodnik z zielonego betonu i będzie on kontynuowany również przy ostatnim budynku kompleksu. Redukuje on, średnio o 30%, szkodliwe dla ludzi związki pochodzące ze spalin samochodowych, między innymi tlenki azotu, które znajdują się w miejskim powietrzu.

High5ive – kluczowe fakty i liczby:

  • Projekt składa się z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 70 000 mkw. GLA;
  • Ostatni budynek dostarczy 11 150 mkw. GLA. Będzie certyfikowany w systemie WELL, jako pierwszy biurowiec Skanska w Krakowie;
  • Budynek  trzeciej fazy będzie ubiegać się również o certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności „Obiekt bez Barier”;
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio;

Spółka biurowa Skanska w Polsce

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Budujemy otwarte, pełne życia przestrzenie, w których pracownicy chcą i lubią pracować, a mieszkańcy chętnie spędzają w nich swój czas. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED. Wszystkie nowe inwestycje budujemy w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością, seniorów czy rodziców z dziećmi, co potwierdza certyfikat Obiekt bez Barier. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Jesteśmy obecni na siedmiu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:

www.linkedin.com/company/skanska/

www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/

Grupa Skanska

Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając około 35 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych i generując w 2019 roku przychody na poziomie 177 miliardów SEK. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o potrzeby społeczności, w których działamy oraz dokładnie analizujemy wpływ naszych realizacji na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. W stolicy Szwecji mieści się również główna siedziba spółki. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska działa poprzez trzy spółki: budowlaną Skanska SA, biurową Skanska Property Poland i mieszkaniową Skanska Residential Development Poland.

Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl


Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają:

Karolina Karpa

Marketing and Communications Coordinator

Skanska Property Poland

Tel.: +48 797 332 027

E-mail: karolina.karpa@skanska.pl

Mateusz Zalewski

PR Manager

Komunikacja Plus

Tel.: +48 665 347 005 

E-mail: mzalewski@komunikacjaplus.pl

 

Przypisy