Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

13 stycznia 2021

Skanska finalizuje wielką umowę najmu w obiekcie "Nowy rynek" w Poznaniu!

7

Skanska podpisała umowę najmu z firmą technologiczną na około 26 tys. mkw. powierzchni biurowej i 177 miejsc parkingowych w trzecim budynku biurowym poznańskiego kompleksu Nowy Rynek.

Najemca wprowadzi się w II kwartale 2021 r. Na mocy tej umowy budynek jest już zajęty w 87 proc.

Nowy Rynek to trzecia inwestycja komercyjna Skanska w Poznaniu o łącznej powierzchni użytkowej około 100 tys. mkw. Kompleks znajduje się w centralnej dzielnicy biznesowej, tworząc nową dzielnicę Poznania. Skanska sprzedała pierwsze dwa budynki Nowego Rynku spółkom Franklin Templeton Investments i Corum Asset Management.

POLECAMY

Trzeci budynek dostarczy około 39 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. Oczekuje się, że otrzyma kilka certyfikatów: LEED Gold, Building without Barriers oraz WELL Core & Shell (srebrny). Budowa trzeciego budynku kompleksu biurowego Nowy Rynek rozpoczęła się w maju 2019 r., a zakończy w II kwartale 2021 r. Lokale będą przekazywane najemcy w kilku etapach, przy czym pierwszy planowany jest na czerwiec 2021 r.

Skanska jest jedną z wiodących firm deweloperskich i budowlanych w Europie. Poza krajami nordyckimi firma prowadzi działalność w budownictwie i inżynierii lądowej w Polsce, Czechach i na Słowacji oraz w Wielkiej Brytanii. Skanska buduje nieruchomości komercyjne na wybranych rynkach krajowych w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech, natomiast w Polsce, Czechach i Wielkiej Brytanii prowadzi działalność deweloperską w oparciu o koncepcję BoKlok.

Przypisy