Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

1 czerwca 2022

Ruszyła budowa kompleksu Solea Mieszkania Przy Wyścigach

0 85

Apsys Polska, działając w konsorcjum Gilmerton, rozpoczął realizację pierwszej inwestycji mieszkaniowej Solea Mieszkania przy Wyścigach w Warszawie. Generalnym wykonawcą projektu jest firma FineTech Construction.

Osiedle Solea powstaje na granicy Służewca Południowego i Ursynowa, u zbiegu ulicy Bartłomieja i końcowego odcinka ulicy Bokserskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Deweloperami obiektu są firmy Apsys Polska we współpracy z SK Management, działające w ramach konsorcjum Gilmerton. Solea to butikowa inwestycja o podwyższonym standardzie, składająca się z dwóch czteropiętrowych budynków, mieszczących 91 funkcjonalnych mieszkań o zróżnicowanej powierzchni i ponadstandardowej wysokości - od 2,8 metra do ponad 3 metrów. Do wszystkich lokali – od 25-metrowych jednopokojowych typu studio, po największe, ponad 140 metrowe sześciopokojowe – przynależeć będą przestrzenie zewnętrzne: loggie, balkony, tarasy lub ogródki. Na terenie inwestycji znajdą się również: całodobowa portiernia, wewnętrzne patio ze strefami wypoczynku i placem zabaw oraz wygodny podziemny parking.

SOLEA Z CERTFIKATEM BREEAM

Inwestycja jest realizowana zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat BREEAM Interim na poziomie Very Good, który Solea uzyskała już na etapie projektu (Design Stage). Idea ta bliska jest również generalnemu wykonawcy, firmie FinTech Construction, która w swojej pracy kładzie szczególny nacisk na oszczędne gospodarowanie surowcami, redukcję zanieczyszczeń oraz wykorzystywanie niskoemisyjnych, maksymalnie przyjaznych dla środowiska materiałów. Poszanowanie środowiska naturalnego będzie priorytetem również na etapie eksploatacji budynków - zewnętrzne tereny zielone zostaną zagospodarowane z zachowaniem zasad bioróżnorodności, a ich pielęgnacja prowadzona będzie z wykorzystaniem oszczędnego systemu nawadniania. Wokół inwestycji znajdą się innowacyjne chodniki antysmogowe.

- Apsys Polska jest liderem certyfikacji BREEAM na rynku centrów handlowych. Dobre praktyki proekologiczne chcemy konsekwentnie wdrażać także w obszarze projektów deweloperskich, dlatego inwestycja Solea również jest certyfikowana w systemie BREEAM. Cieszymy się, że naszą pierwszą inwestycję mieszkaniową realizujemy z wykonawcą, który tak Apsys chce tworzyć miejsca wyjątkowe, spójne z miejską tkanką, przyjazne środowisku naturalnemu i wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników  – mówi Cyril Plumecoq, członek zarządu Apsys Polska, Dyrektor Działu Operacyjnego.

- Troska o środowisko naturalne jest wpisana w nasze firmowe DNA. Projekt SOLEA to kolejny poddawany certyfikacji BREEAM projekt w naszym portfolio, w tym drugi w pełni certyfikowany zgodnie z wytycznymi BREEAM Manual 2016 dla obiektów mieszkaniowych - dodaje Włodzimierz Bogiel, prezes FineTech Construction.

Termin ukończenia inwestycji planowany jest na I kwartał 2024 roku.

 

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. 

Informacja o Generalnym Wykonawcy:

FineTech Construction jest spółką w grupie Spectra i Polpharma, powołaną z myślą o realizacji zadań związanych z generalnym wykonawstwem. Założyli ją profesjonaliści mający wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej, zdobywane w największych, międzynarodowych korporacjach. Kluczowi pracownicy FTC pracowali wcześniej na managerskich stanowiskach zarówno w strukturach firm zajmujących się generalnym wykonawstwem, jak i w spółkach inwestorskich oraz tych zajmujących się zarządzaniem procesami budowlanymi. Dzięki temu nasza firma skupia najlepszych specjalistów ze wszystkich branż sektora budowlanego, gwarantując swoim Klientom znajomość najnowszych

Przypisy