Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

23 listopada 2022

Q22 to pierwszy budynek z BREEAM in Use Outstanding

0 89

Warszawa – 23 listopada 2022 – Biurowiec Q22 jako pierwszy w Polsce otrzymał certyfikat BREEAM In-Use w najnowszym standardzie oceny International Commercial V6 na poziomie Outstanding, dla dwóch zakresów certyfikacji (Part 1 Asset Performance i Part 2 Building Management). Oznacza to, że spełnia najwyższe światowe kryteria w zakresie m.in. gospodarowania energią, innowacji, wykorzystywanych materiałów, zarządzania budynkiem i zapewniania dobrego samopoczucia i komfortu użytkownikom. Obiektem zarządza firma CBRE, a jego właścicielem jest Invesco Real Estate European Fund (IREEF).

- Biurowiec Q22 to perła w naszym portfolio. To przykład budynku, który niezależnie od swojej wysokiej jakości na etapie oddania go do użytkowania, jest cały czas udoskonalany zgodnie z pojawiającymi się nowościami technologicznymi i rozwiązaniami ESG. Q22 wyznacza trendy i może stanowić źródło inspiracji dla właścicieli chcących wprowadzać w swoich obiektach zrównoważony rozwój w najbardziej nowoczesnym wydaniu.  Od dnia zakupu Q22 wyznaczamy sobie nowe cele w zakresie ulepszeń, zarówno dotyczących użytkowania budynku, jak i świadomości jego najemców. Wprowadzane przez nas rozwiązania skutkują znacznym obniżeniem zużycia mediów, co jest istotne ze względów kosztowych dla naszych najemców i ma pozytywny wpływ na środowisko - mówi Anna Szelc, Dyrektor Investment Management Invesco Real Estate w Polsce.

Zaawansowanie technologiczne i ekologiczne biurowca Q22 zostało potwierdzone certyfikatem BREEAM w najnowszym standardzie oceny In-Use International Commercial V6 na poziomie Outstanding. Oznacza to, że obiekt osiągnął najwyższe możliwe oceny w zakresach m.in. trwałości i odporności projektu, redukcji emisji dwutlenku węgla, wykorzystywania i oszczędzania wody, recyklingu, adaptacji do zmian klimatu czy zagospodarowania terenu.
 


Ekologiczne centrum stolicy

Biurowiec Q22 znajduje się w Warszawie przy Alei Jana Pawła II, blisko Dworca Centralnego i stacji II linii metra Rondo ONZ. Budynek został oddany do użytku w 2016 roku. Jego całkowita powierzchnia wynosi 54 tys. mkw., obejmujących 42 kondygnacje naziemne i 5 podziemnych. Na przestrzeń składa się część biurowa i handlowo-usługowa, w tym klub fitness i sale konferencyjne. Wśród najemców znajdują się m.in. firmy takie jak Deloitte, Linklaters, White&Case, Boston Scientific, William Demant, Omni Office czy Savills.
 


- Ekologia, innowacyjność, wysoki komfort użytkowników i troska o funkcje społeczne, czyli wpisywanie się w zasady zrównoważonego rozwoju są bardzo ważne dla zarządzanych przez nas budynków. Dziś zasady ESG to jeden z najważniejszych drogowskazów dla firm. Biuro, miejsce prowadzenia biznesu i pracy musi je odzwierciedlać. Dlatego cały czas monitorujemy najnowsze rozwiązania i wdrażamy je w budynkach, którymi zarządzamy – mówi Paweł Kotlarski, dyrektor w dziale zarządzania nieruchomościami w CBRE, odpowiedzialny za wsparcie firm we wdrażaniu strategii ESG.

Przypisy