Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

12 lutego 2021

Prosta Office Centre z certyfikatem BREEAM

36

Zarządzany przez Colliers warszawski biurowiec Prosta Office Centre uzyskał certyfikat w systemie BREEAM In-Use na poziomie „Very Good”. W procesie certyfikacji, właścicielowi budynku - firmie AMASI Grundstücksgesellschaft mbH & Co. KG., doradzali eksperci z Działu Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers.

Biurowiec Prosta Office Centre otrzymał ocenę „Very Good” zarówno w części certyfikatu oceniającej efektywność budynku, jak i tej oceniającej efektywność zarządzania.

— Building Research Establishment, organizacja odpowiedzialna za przyznawanie certyfikatów BREEAM, doceniła doskonałą lokalizację Prosta Office Centre, umożliwiającą dogodną komunikację z różnymi częściami miasta, jak i wprowadzone w budynku procedury promujące m.in. zmniejszenie negatywnego wpływu nieruchomości na środowisko i podnoszenie komfortu użytkowników. Budynek zdobył maksymalną liczbę punktów w kategorii gospodarki odpadami — mówi Marcin Szumski, ekspert w Dziale Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers.

Prosta Office Centre to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków warszawskiej Woli –kształtującego się nowego centrum biznesowego stolicy. 9-kondygnacyjny biurowiec klasy A, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Daszyńskiego przy ul. Prostej 51, oferuje blisko 19 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1700 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Budynek został oddany do użytku w 2007 r. Od stycznia właścicielem Prosta Office Centre jest niemiecka firma AMASI Grundstücksgesellschaft mbH & Co. KG, zarządzana przez spółkę KGAL Investment Management GmbH & Co. KG, wiodącego niezależnego zarządcę aktywami i inwestycjami różnego rodzaju nieruchomości na całym świecie. W gronie najemców budynku znajdują się m.in. Gremi Media S.A., IT Coders Lab School, Monedo Polska, Grey/Poland oraz salon optyczny Optique.

— Cieszymy się, że pierwszy rok pod pieczą nowego właściciela i nowego zarządcy zakończył się sukcesem certyfikacji i dołączeniem Prosta Office Centre do grona zielonych budynków w Polsce. Kompleksowa analiza ekologiczna budynku i terenu zewnętrznego oraz wdrożenie ekologicznych procedur związanych z zarządzaniem nieruchomością, zgodnych z wymaganiami Building Research Establishment, pozwoliły uzyskać jedną z najwyższych ocen. Troska o środowisko powinna stanowić dziś jeden z priorytetów dla rynku nieruchomości. Cieszymy się, że właściciele budynków, którymi zarządzamy, są tego świadomi i przy wsparciu naszych ekspertów czynią swe budynki bardziej zrównoważone — mówi Agnieszka Krzekotowska, partner, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.

System certyfikacji budynków BREEAM powstał w Wielkiej Brytanii jako odpowiedź na potrzebę wprowadzenia zrównoważonego budownictwa na wszystkich etapach cyklu życia budynku, od procesu projektowania poprzez budowę do fazy użytkowej i rozbiórki. Certyfikat przyznawany jest przez organizację BRE (Building Research Establishment) na podstawie materiałów i raportu przygotowanych przez licencjonowanego asesora. BREEAM bierze pod uwagę wiele zagadnień charakteryzujących budynek czy powierzchnię najmu. Ocenie w procesie certyfikacji BREEAM mogą podlegać m.in budynki nowopowstające (BREEAM NC), użytkowane (BREEAM In-Use), remontowane oraz powierzchnie najmu (BREEAM RFO).

Media Contact:

Sylwia Skubiszewska

PR Manager

Tel.: +48 666 819 228
Email: sylwia.skubiszewska@colliers.com

Małgorzata Ciechanowska

PR Specialist

Tel.: +48 882 014 424
Email: malgorzata.ciechanowska@colliers.com

About Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 68 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 40% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Przychody firmy w 2019 roku osiągnęły poziom $3,0 mld ($3,5 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $33 mld. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób przyspieszamy sukces naszych klientów na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers w Polsce na Colliers.pl oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.

Przypisy