Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

4 listopada 2021

Polski operator najmu krótkoterminowego w globalnym rankingu największych zarządców na świecie

0 25

Renters.pl, największa i najszybciej rozwijająca się polska firma zajmująca się zarządzaniem najmem krótkoterminowym, znalazła się na globalnej liście największych firm. Jest to jedyna polska firma w rankingu World’s Top 50 Property Managers 2022. O pozycji w prestiżowym zestawieniu decydowała ilość zarządzanych apartamentów oraz jakość świadczonych usług.

W rankingu World’s Top 50 Property Managers 2022 przygotowanym przez Rentals United firma Renters.pl zajęła wysoką 36. pozycję. Polski lider zarządza obecnie ok. 1200 apartamentami w kraju i na tle innych firm na światowym rynku wyróżnia się innowacyjnością swoich usług. 

POLECAMY

Pandemia Covid-19 nadal stwarza wyzwania dla branży najmu. W tegorocznej edycji rankingu zestawiono „największych, najlepszych i najodważniejszych zarządców nieruchomości w branży wynajmu”, by zrozumieć obecny krajobraz rynku najmu krótkoterminowego i udokumentować zmiany, które zaszły w ciągu ostatniego roku.

“Czas pandemii był niełatwym wyzwaniem, ale spowodował też, że zaistniały w naszym biznesie ważne zmiany. Nasi gości nie spędzają już tylko wakacji i urlopów w apartamentach, lecz także w nich pracują. Wydłużyła się średnia długość pobytu. Zacierają się granice między najmem krótkoterminowym, długoterminowym i średnioterminowym, dzięki czemu jest szansa, że właściciele apartamentów powierzonych Renters.pl osiągną większe dochody z umów krótkoterminowych z bardziej stabilnymi, stałymi najemcami. Goście oczekują także pobytów w pełni realizowanych przez komunikację cyfrową, bez konieczności spotkań z gospodarzem, by było bezpieczniej i bardziej komfortowo. Właśnie dlatego coraz bardziej opłaca się współpraca z profesjonalnym operatorem wykorzystującym systemy do zarządzania rezerwacjami w celu zwiększenia wydajności a zmniejszenia kosztów i zaangażowania właściciela” – mówi Kamil Krzyżanowski, Prezes Renters.pl.

Firma nie tylko kompleksowo zarządza apartamentami, dbając o ich wystrój, wynajmowanie i marketing (tzw. full-service najmu krótkoterminowego), lecz także skutecznie maksymalizuje przychody i zwiększa rentowność nieruchomości. 

“Twórcy rankingu istotnie podkreślili, że jednym z aspektów naszej działalności jest wdrażanie skutecznych działań, by zysk z inwestycji był satysfakcjonujący dla właścicieli mieszkań. Jest to ważne dla naszych klientów. Jednak z naszych doświadczeń wynika, że najbardziej doceniają to, że jest to zarobek bezstresowy i nieangażujący, bo kompleksowo zajmujemy się ich apartamentami, od przygotowania apartamentu, przez sprzątanie i aż po rozliczenia i promocję ogłoszeń. To dla nich dzisiaj bardzo ważne” - dodaje Krzyżanowski.

Ranking o światowym rynku najmu krótkoterminowego świetnie ilustruje dynamiczny rozwój Renters.pl. Wiele firm z rankingu to organizacje z ponad 30 letnim doświadczeniem. Tymczasem Renters.pl rozpoczęło swoją działalność stosunkowo niedawno, bo w 2018 r.


O Renters

Renters.pl wspiera właścicieli apartamentów w zarządzaniu najmem. Pomaga zarabiać więcej na nieruchomościach. Od 2018 roku obsługuje apartamenty w kilkudziesięciu lokalizacjach na wybrzeżu i w największych miastach. Wywodzi się z Pomorza Zachodniego, gdzie właściciele firmy zajmowali się najmem krótkoterminowym od 2005 roku. Większość zarządzanych przez nich obiektów trafiała z polecenia innych właścicieli. Dzięki bieżącemu monitorowaniu wielu czynników mających wpływ na efektywność najmu krótkoterminowego, własnym narzędziom do wyceny i profesjonalnej ekspertyzie rynku Renters.pl zwiększa zysk z inwestycji nawet o 50% w porównaniu z konkurencyjnymi ofertami. Najlepsze obiekty trafiają do ekskluzywnej kolekcji apartamentów o podwyższonym standardzie Renters Prestige z udogodnieniami znanymi z 5-gwiazdkowych hoteli. Są także dostępne w prestiżowym programie Homes & Villas by Marriott International. 

Przypisy