Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

26 maja 2021

PGE Systemy na dłużej w Warsaw Towers!

16

CA Immo podpisało umowę przedłużenia najmu powierzchni biurowej w Warsaw Towers. PGE Systemy S.A. zdecydowało się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat i przenieść tutaj swoją siedzibę z innej lokalizacji.

PGE Systemy S.A. jest spółką z Grupy Kapitałowej PGE zajmującą się świadczeniem usług teleinformatycznych. Firma odpowiada za wdrażanie nowych technologii i budowę wiodących na rynku centrów kompetencji. Liczący kilkuset ekspertów zespół zajmuje się dostarczaniem wartości liniom biznesowym Grupy PGE.

– Grupa Kapitałowa PGE od lat jest naszym najemcą. Nasza współpraca układa się znakomicie, czego najlepszym dowodem jest kolejna już umowa najmu. Nasz partner docenił doskonałą lokalizację Warsaw Towers w  ścisłym centrum stolicy, komfortowe i funkcjonalne przestrzenie biurowe oraz najwyższą jakość zarządzania budynkiem. Dzięki przeprowadzce PGE Systemy S.A., Warsaw Towers może pochwalić się komercjalizacją na poziomie 94%. Ten bardzo dobry wynik dodatkowo zyskuje na znaczeniu w tych szczególnych czasach – powiedział Dawid Wątorski, Leasing Manager w CA Immo.

W procesie negocjacji najemcy doradzała firma CBRE.

Warsaw Towers to nowoczesny, 15-piętrowy biurowiec klasy A, położony w ścisłym centrum Warszawy, oferujący łącznie 21 000 mkw. powierzchni komercyjnej. Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Warsaw Towers znajduje się także pasaż handlowo-usługowy na parterze budynku z m.in. restauracją, kwiaciarnią i sklepami. Na terenie obiektu znajduje się także parking podziemny oferujący 240 miejsc postojowych, myjnia samochodowa i nowoczesna rowerownia. Do dyspozycji najemców obiektu są również przestronne tarasy z widokiem na panoramę Warszawy, które zlokalizowane są na 5, 7 i 15 piętrze.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Siennej 39, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, centrum handlowego Złote Tarasy, hotelu InterContinental i dworca kolejowego Warszawa Centralna. Położenie obiektu gwarantuje doskonały dostęp do wszystkich środków transportu publicznego (stacji metra, przystanków autobusowych i tramwajowych, rowerów miejskich), a tym samym do niezwykle bogatej oferty usług nie tylko w najbliższej okolicy, ale i w każdej dzielnicy Warszawy.

Warsaw Towers od wielu lat doceniają firmy będące liderami w swoich branżach. Wśród najemców inwestycji, oprócz PGE Systemy S.A., znajdują się m.in. takie firmy jak: Accenture, Coty, Grafton
i Idom.

Biurowiec może pochwalić się również certyfikatami ekologicznymi BREEAM na poziomie „Excellent” (przyznanemu za znakomite zarządzanie budynkiem) oraz „Very Good” (za rozwiązania techniczne  zastosowane w projekcie).


O CA Immo
CA Immo jest międzynarodową firmą działającą w sektorze nieruchomości biurowych w Europie Centralnej i Środkowej. Aktywność firmy koncentruje się na kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ich wynajmie, jak również realizacji projektów deweloperskich w oparciu o wieloletnie doświadczenie. Portfolio firmy obejmuje projekty o łącznej wartości 5,2 mld euro, które zlokalizowane są w Austrii, Niemczech, Czechach, Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Słowacji oraz na Węgrzech.

Przypisy