Dołącz do czytelników
Brak wyników

Administration&Business

23 listopada 2021

Oto najlepsza przestrzeń biurowa w Katowicach! Zajrzyj do środka

0 12

Biuro Eurofins GSC IT, zaprojektowane przez interdyscyplinarne studio projektowe Ofisovnia, zostało wybrane najlepszym biurem w Katowicach w konkursie CBRE Office Superstar 2021 na najlepszą przestrzeń biurową w Polsce.

‘Office Superstar’ to prestiżowy konkurs promujący organizacje, które swoje biura postrzegają nie tylko jako miejsca do pracy, ale kreują przestrzeń przyjazną i komfortową dla swoich pracowników. Konkurs organizowany jest przez CBRE - największą na świecie firmę doradczą i inwestycyjną działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Laureaci CBRE Office Superstar wybierani są przez niezależną Kapitułę złożoną z najwyższej klasy ekspertów w takich dziedzinach jak: nieruchomości, architektura, środowisko pracy, zarządzanie zmianą oraz design i futurologia, a honorowy patronat nad konkursem sprawuje Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.

W tegorocznej edycji konkursu w kategorii "Najlepsze Biuro w Katowicach" zwyciężyło nowe biuro Eurofins GSC IT Poland - spółki należącej do międzynarodowej grupy Eurofins, zajmującej się badaniami laboratoryjnymi. Biuro Eurofins GSC IT, mieszczące się w biurowcu Katowice Business Point, znalazło się w gronie dziewięciu najlepszych aranżacji biurowych w Polsce, zrealizowanych w 2021 roku.

Autorami nagrodzonego biura jest katowickie interdyscyplinarne studio projektowe Ofisovnia, specjalizujące się w projektowaniu powierzchni biurowych. Jest to druga nagroda "Office Superstar" w dorobku studia, przyznana za najlepszą aranżację biurową w Polsce.
 

W kategorii 'Najlepsze Biuro w Katowicach' zwyciężyło biuro spółki Eurofins GSC IT Poland.


Wnętrze ma zachęcać do powrotu do biura po okresie home office

- Nowe biuro Eurofins GSC IT to połączenie biznesowej elegancji oraz przytulnego, ciepłego wnętrza, stymulującego wymianę myśli, kreatywność oraz współpracę w swobodnej, przyjacielskiej atmosferze - wyjaśnia koncepcję biura co-CEO Ofisovni Katarzyna Lubera-Żelazko.

- Biuro przełamuje granice pomiędzy oficjalnymi, a nieformalnymi spotkaniami biznesowymi, oferując pracownikom i gościom elastyczne środowisko pracy, idealne do współdziałania, pracy w skupieniu, jak również odpoczynku. Jest także odzwierciedleniem tożsamości i kultury firmy, którą charakteryzują otwartość, wymiana wiedzy oraz duża liczba spontanicznych spotkań. - dodaje.

Nowe biuro Eurofins GSC IT to także odpowiedź na trwałe zmiany kultury pracy, spowodowane pandemią COVID-19. Eleganckie i wygodne wnętrze ma zachęcać do powrotu do biura po okresie home office oraz pomagać zachować równowagę emocjonalną pomiędzy pracą w biurze i pracą w domu.

Jednym z głównych założeń było stworzenie biura, w którym przebywanie jest czystą przyjemnością - biura, w którym chce się spędzać czas i do którego chce się wracać. - dodaje współwłaściciel Ofisovni, architekt Tomasz Żelazko.

Ergonomiczne środowisko pracy Eurofins GSC IT ma na celu wsparcie dobrego stanu zdrowia fizycznego i mentalnego pracowników, zwiększenie produktywności, a także ułatwienie pracy w modelu hybrydowym. Elastyczna przestrzeń biura zapewnia pracownikom możliwość wyboru miejsca realizacji zadań w najbardziej optymalnych dla nich warunkach. Biuro zostało wyposażone w wysokiej jakości ergonomiczne meble, w tym m.in. biurka z elektryczną regulacją wysokości, umożliwiające pracę w trybie sit-stand. Stylowe wnętrza biura, odmienne od znanych z branży IT standardów, przenikają się, tworząc wspólną całość.

Zobacz najlepsze biuro w Katowicach!
 


Multifunkcyjna strefa coworkingowa w stylu lounge

Wnętrze biura - zaprojektowane w stylu lounge i inspirowane stylem mid-century modern - przywołuje emocje związane z hotelowym lounge roomem, ulubioną restauracją lub kawiarnią, w której możemy spotkać się ze znajomymi, ale także oddać się kreatywnej pracy przy filiżance dobrej kawy.

Elementy wystroju wnętrz, takie jak wygodne fotele, loże, wyspy barowe w strefach kafeterii, lamperie, oświetlenie, żywe rośliny, wysokiej jakości materiały wykończeniowe (m.in. naturalne drewno, mosiądz, terazzo, skóry, miękkie tkaniny), tworzą unikalny, restauracyjny klimat. Wychodząc na lunch podczas przerwy w pracy, możemy poczuć się jak w trakcie spotkania ze znajomymi w kawiarni w centrum miasta.
 

Wielofunkcyjna strefa coworkingowa przywołuje emocje związane z hotelowym lounge roomem, ulubioną restauracją lub kawiarnią.


Sercem biura jest sprzyjająca integracji stylowa, multifunkcyjna strefa coworkingowa, połączona z jadalnią oraz kuchnią, stanowiąca także miejsce spotkań oraz wydarzeń firmowych. Wielofunkcyjna strefa coworkingowa w stylu lounge ma ułatwiać utrwalanie więzi pomiędzy pracownikami, a także pomaga budować poczucie przynależności do firmy. Aspekt ten jest szczególnie istotny w rzeczywistości postcovidowej naznaczonej indywidualnością oraz w środowisku pracy w systemie hybrydowym.
 

Multifunkcyjna strefa coworkingowa połączona z jadalnią oraz kuchnią.


Biuro zaprojektowane z troską o środowisko

- Wybierając lokalizację dla nowego biura, wspólnie z firmą Eurofins, która w swoim DNA ma zakodowane odpowiedzialne prowadzenie polityki środowiskowej, dokonaliśmy analizy kilku powierzchni biurowych rozważanych pod kątem nowej inwestycji. Uwzględniając możliwość ponownego wykorzystania istniejących aranżacji i elementów wyposażenia (zarówno w sposób bezpośredni, jak również pod kątem możliwości ich modyfikacji i dostosowania do naszej wstępnej koncepcji), wybraliśmy powierzchnię która najlepiej wpisała się w założenia nowego projektu - wyjaśnia architekt Tomasz Żelazko.

- Tworząc space plan uwzględniający wcześniej zdefiniowane cele organizacji oraz potrzeby poszczególnych grup pracowników (m.in. sposób przemieszczania się po firmie, specyfikę pracy danego działu itp.), staraliśmy się w sposób maksymalny wykorzystać potencjał istniejącej przestrzeni. W efekcie tak przeprowadzonego procesu projektowego, stworzyliśmy projekt biura, w którym aż 70% układu pozostałego po poprzednim najemcy pozostało nienaruszone, co w znaczny sposób przyczyniło się do redukcji odpadów już na pierwszym etapie inwestycji - dodaje.
 


W projekcie biura - zgodnie z ideą less waste - zaadaptowano na nowo istniejące już elementy, takie jak m.in. ściany i drzwi szklane, sufity podwieszane oraz inne elementy architektury wnętrz, a także wykorzystano ok. 70% istniejących instalacji wentylacyjnych i elektrycznych.

Do aranżacji biura wybrano materiały i rozwiązania charakteryzujące się odpowiednią funkcjonalnością, ergonomią, odpornością, odpowiednio długim cyklem życia oraz możliwością dalszego przetwarzania, przyczyniając się do wdrażania modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Zastosowane materiały nie tylko minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale także wydłużają cykl życia biurowej aranżacji oraz zmniejszają koszt eksploatacji biura w długim terminie.

Na powierzchni całego biura wymieniono oświetlenie konwencjonalne na wysokiej jakości energooszczędne światło LED, charakteryzujące się wysoką trwałością oraz możliwością utylizacji. W biurowej kuchni zastosowano energooszczędne urządzenia AGD, ograniczając ich ilość do niezbędnego minimum, a także ekologiczne dystrybutory wody pitnej w systemie bezbutlowym, nie generującym plastikowych odpadów.
 

 

Pełny opis realizacji dostępny na stronie Ofisovni: https://www.ofisovnia.pl/realizacje/office/eurofins-gsc-it-poland/

Przypisy