Nowa odsłona The Heart

News

Na 29 piętrze biurowca Warsaw UNIT znajduje się nowe biuro The Heart. Otwarcie oznaczało w tym przypadku też nowe podejście do tworzenia przestrzeni, w której zespół miałby funkcjonować. Celem nadrzędnym było stworzenie miejsca łączącego kreatywny i zespołowy charakter pracy teamu The Heart z hybrydowym modelem jej wykonywania.

“Zależało nam, żeby biuro The Heart oddawało ducha innowacyjnego podejścia, jakim charakteryzuje się nasza działalność venture building’owa. Jednocześnie chcieliśmy, żeby było to miejsce, w którym po prostu chce się przebywać. W obliczu coraz bardziej popularnej  pracy zdalnej staraliśmy się połączyć atuty biura i domu. Z jednej strony jak najlepsze wyposażenie i ergonomiczne stanowiska pracy, z drugiej przytulne i wygodne wnętrze, sprawiające, że czujemy się jak u siebie.” - Maciej Marszałek, CEO The Heart.
 


Nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń dla venture buildera tworzącego na co dzień startupy, cyfrowe produkty czy usługi to wyzwanie, któremu sprostała pracownia Massive Design. Każdy metr kwadratowy nowej aranżacji miał być wielofunkcyjny i maksymalnie wykorzystujący dostępny potencjał przestrzeni. Duże strefy eventowe, z której znana była poprzednia lokalizacja, ustąpiły miejsca w pełni przemyślanej aranżacji współczesnego, hybrydowego modelu pracy. W nowym biurze The Heart nie ma przypadków, tu nawet strefa wejścia ma pełnić rolę nie tylko recepcji, ale też dawać poczucie swobody i komfortu zarówno dla pracowników jak i gości. Jest to również miejsce, gdzie wszystko się zaczyna, gdzie Serce pompuje życie do krwiobiegu biura i rozprowadza je za pomocą czerwonego akcentu instalacyjnego w przestrzeni technicznej sufitu. Centralnie zlokalizowana, otwarta po godzinach, strefa wielofunkcyjna, w której krwiobieg się domyka, jest również zapleczem socjalnym i eventowym „heartcore team”. Tu mamy też gwarancję niezapomnianych widoków na rondo Daszyńskiego i okoliczne biurowce z perspektywy 29 piętra.
 


„Inwestorowi zależało by dostępną powierzchnię aranżować maksymalnie efektywnie, ale bez strat w komforcie użytkowania. W kwestii wykończeń wraz z Inwestorem zdecydowaliśmy się na zastosowanie wysokiej jakości materiałów, zwracając uwagę by użyte wykończenia  zapewniały wysokie parametry akustyczne i były trwałe.” – wyjaśnia Maciej Sawiński, architekt Massive Design

Nowatorskie podejście do projektu i całego procesu projektowego pozwoliło na zniesienie typowych ograniczeń, jak strefowanie funkcji pomieszczeń. Tu wszystkie przestrzenie zostały zaprojektowane tak, aby były ze sobą połączone i wszędzie był zapewniony łatwy dostęp. Chwilowo wyłączając z użytkowania fragment  biura, pozostała część może spokojnie funkcjonować bez obaw, że zakłóci przebieg warsztatu odbywającego się w wydzielonej przestrzeni.
 


„Warsztatowy tryb pracy to jest część ducha The Heart. Cały proces projektowy odbywał się w formie warsztatów, dzięki czemu powstało świetne biuro, które odzwierciedla potrzeby całego zespołu.” – tłumaczy proces Konrad Dowejko, design director Massive Design

Aranżacja The Heart daje możliwość pracy indywidualnej, współpracy, odbywania spotkań tradycyjnych oraz hybrydowych. Uwzględnia możliwość pracy w skupieniu, czy wygodnego prowadzenia wideokonferencji w dedykowanych do tego salach lub budkach akustycznych. W kwestii estetyki wykorzystano wiele materiałów wykończeniowych w nowy dla nich sposób, tworząc na podłodze, ścianach, czy meblach geometryczne formy oraz wykorzystując kolorystykę i grafiki, nawiązujące do charakterystycznego loga The Heart.
 


“Za nami kilka miesięcy ciężkiej, ale i inspirującej pracy. Dzięki otwartości całego zespołu Massive Design udało nam się stworzyć miejsce, do którego przychodzi się z przyjemnością. W projekcie uwzględniono wszystkie nasze potrzeby, dodatkowo zastosowano rozwiązania, które znacznie uatrakcyjniły odbiór wizualny przestrzeni. Zaproponowane przez naszych pracowników nazwy sal i specjalnie zaprojektowane grafiki dopełniły całości realizacji. Od wejścia nasi pracownicy i goście mogą poczuć ducha The Heart, a na tym zależało nam najbardziej.” - wspomniała Natalia Bielecka, Head of HR & Administration, która zarządzała projektem ze strony The Heart.

Przypisy