Kolejny gracz z branży IT w Quorum we Wrocławiu

News

Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży gamingowej. Wrocław od kilku lat z powodzeniem przyciąga i kreuje biznesy oparte na najnowszych technologiach. Tworzony przez Cavatina Holding projekt Quorum dostarczy dynamicznie rozwijającym się, kreatywnym firmom nie tylko środowisko sprzyjające pracy, ale także wygodnemu miejskiemu życiu i relaksowi.

Quorum D, powstający jako pierwszy budynek kompleksu, łączy w sobie nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Oddanie do użytku tego biurowca planowane jest na II kwartał 2022 r. To tu na ponad 1 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni powstanie nowe biuro jednej z polskich firm mających swoje zespoły w kilku miastach w Polsce i za granicą. Najemcę w transakcji reprezentowała firma CBRE.

Budynek Quorum D zaoferuje swoim najemcom ponad 16,2 tys. mkw.  – powierzchnie biurowe klasy A, rozmieszczonej na 6 kondygnacjach wraz z ok. 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych. Na jego terenie znajdą się liczne udogodnienia takie jak parking na ponad 220 samochodów oraz wewnętrzne, zielone patio, które jest idealnym miejscem na relaks w czasie dnia pracy. Standard i rozwiązania zaplanowane w biurowcu pozwalają Cavatina Holding ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Podobnie jak całe portfolio dewelopera, biurowiec ten będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.

– Wiele firm wstrzymujących się do tej pory z decyzją o wynajmie nowego biura stawia odważnie kroki i stawia na przeprowadzkę do nowej lokalizacji. Nie inaczej było w przypadku naszego klienta – po dokładnych analizach została podjęta decyzja o konieczności powiększenia powierzchni biurowej i znalezieniu lokalizacji oraz budynku, który będzie wspierał pracowników w ich codziennych obowiązkach – mówi Marta Mądry, Associate Director, CBRE.

– Dołączanie do grona naszych najemców kolejnej prężnie rozwijającej się firmy z branży IT to dla nas dowód, że tworzymy miejsce zdecydowanie wychodzące naprzeciw rynkowym oczekiwaniom. Quorum posiada wszelkie atuty sprawiające, że będzie się tu po prostu dobrze pracowało i żyło – wysoki standard powierzchni, dobry design, dostępne mieszkania na wynajem, bliskość rzeki i terenów rekreacyjnych czy szeroka oferta usługowo-handlowa – mówi Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.

Równolegle z budową pierwszego biurowca Quorum trwają prace przy 24-kondygnacyjnej wieży, w której zaprojektowano ponad 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.
 


W październiku br. wystartowała także budowa 140-metrowej wieży biurowej, która będzie drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu.

W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.

Projektując Quorum, deweloper zadbał także o użytkowników jednośladów. Inwestycja zaoferuje dla nich liczne udogodnienia – bezpieczne parkingi, ładowarki dla elektrycznych skuterów czy hulajnóg, stacje naprawcze i myjnie, to niektóre z nich.

Kompleks Quorum to kolejny, po Diamentum Office i Carbon Tower, wrocławski projekt Cavatina Holding. Największy polski deweloper biurowy tym samym dostarczy na ten ważny regionalny rynek w sumie ok. 117 tys. mkw. GLA nowoczesnych biur.

Przypisy