Kolejne projekty Ghelamco z certyfikatami SmartScore i WiredScore

News

Ghelamco, lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, przystąpiło do prestiżowego programu WiredScore Portfolio, który zrzesza firmy posiadające najwyższej klasy inteligentne rozwiązania technologiczne i z zakresu łączności cyfrowej w swoich budynkach. Deweloper zapowiedział też certyfikację w systemach SmartScore i WiredScore kolejnych projektów w Warszawie, między innymi VIBE.

Do prestiżowego WiredScore Portfolio należą firmy, które zobowiązały się do zapewnienia najwyższej jakości rozwiązań technologicznych i cyfrowych dla co najmniej 70% nieruchomości ze swojego portfolio. Program został zaprojektowany tak, aby na bieżąco wspierać deweloperów i właścicieli w ocenie i analizie zmieniających się standardów technologicznych, pomagać nieustannie podnosić jakość i zaawansowanie cyfrowe budynków oraz wspierać w zarządzaniu certyfikacją obiektów na szeroką skalę.

- Technologia, a także łączność cyfrowa na najwyższym poziomie, które wspierają niskoemisyjność budynków, mają obecnie priorytetowe znaczenie i są kluczowym aspektem dla najemców. Jako pierwsi w tej części Europy możemy poszczycić się certyfikatami SmartScore i WiredScore, do czego w dużej mierze przyczyniła się opracowana przez naszych specjalistów innowacyjna platforma Signal OS. Chcemy w dalszym ciągu wyznaczać najwyższe standardy w branży i z dumą możemy ogłosić, że kolejne powstające inwestycje Ghelamco, w tym m.in. nasz najnowszy projekt VIBE w centrum Warszawy, także posiadać będą prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

- Jesteśmy niezwykle zmotywowani współpracą z najbardziej doświadczonymi i ambitnymi firmami, które dążą do ustanowienia najwyższego możliwego standardu technologicznego w swoich portfelach nieruchomości. Stawiając na pierwszym miejscu podejście technologiczne, nasi partnerzy będą mogli bardziej holistycznie skupić się na doświadczeniu, które jest kluczem do zabezpieczenia ich obecności na rynku nieruchomości w przyszłości – mówi Tom Redmayne, dyrektor zarządzający WiredScore.

Certyfikat WiredScore powstał w 2013 roku w Nowym Jorku z potrzeby najemców biurowych, którzy oczekiwali potwierdzenia wysokiego standardu rozwiązań teletechnicznych przed wyborem budynku na swoją siedzibę.

System certyfikacji SmartScore to nowy standard oceny inteligentnych budynków biurowych, który pozwala zweryfikować, w jakim stopniu nowoczesne budynki są smart i jak wypadają na tle innych obiektów. Został opracowany przez amerykańską firmę WiredScore we współpracy z globalnymi liderami branży nieruchomości – właścicielami i użytkownikami najbardziej zaawansowanych technologicznie biurowców świata.
 


Pierwsze certyfikaty w Europie Środkowo-Wschodniej

W 2022 certyfikacja WiredScore wspólnie z nowym certyfikatem SmartScore zawitała do Polski. Pierwszym projektem biurowym w całej Europie Środkowo-Wschodniej, który otrzymał prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore, przyznawane najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkom świata, został powstający przy placu Europejskim biurowiec The Bridge. 174-metrowy, ultranowoczesny wieżowiec Ghelamco uzyskał najwyższą możliwą ocenę na poziomie Platinum.

Także powstające w Krakowie i Katowicach biurowce KREO oraz Craft jako pierwsze w miastach regionalnych Europy Środkowo-Wschodniej otrzymają prestiżowy certyfikat SmartScore, będący potwierdzeniem wysokiego standardu inteligentnych rozwiązań w budynkach biurowych i ich pozycji na tle innych obiektów. Dodatkowo, biurowce Ghelamco jako pierwsze w swoich miastach zostaną też ocenione pod względem zaawansowania technologicznego przez zespół certyfikujący w systemie WiredScore.

Najnowszym projektem Ghelamco, będącym obecnie w procesie certyfikacji SmartScore i WiredScore, jest powstający na warszawskiej Woli kompleks biurowy VIBE. Jest on wyjątkowy również z tego względu, że jako pierwszy w Polsce otrzyma swoją własną, dźwiękową tożsamość. Skomponowanie audiosfery deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.

Docelowo certyfikaty SmartScore i WiredScore uzyskają również kolejne planowane projekty Ghelamco w Warszawie. Colliers, jako pierwsza firma uprawniona do przeprowadzania certyfikacji SmartScore w Polsce, będzie po raz kolejny wspierać dewelopera w tym procesie.

Przypisy