JLL 12. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości zebrał ponad 800 tysięcy złotych

News

WARSZAWA, 16 sierpnia 2023 r. – Podczas JLL 12. Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości 2023 w rozgrywkach zmierzyła się rekordowa liczba 58 drużyn z branży nieruchomości oraz branż zaprzyjaźnionych. Turniej odbył się 3 sierpnia na terenie Monta Beach Volley Club w Warszawie, a wydarzenie zgromadziło ponad 2 tysiące gości.

Podczas JLL 12. Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości 2023 na terenie Monta Beach Volley Club w Warszawie w rozgrywkach zmierzyła się rekordowa liczba 58 drużyn, przedstawicieli branży nieruchomości oraz branż zaprzyjaźnionych. W finale po zwycięstwo sięgnęła drużyna Muniak, pokonując drużynę D&D DEVCO, która zajęła drugie miejsce. Ostatnie miejsce na podium przypadło reprezentacji Skanska. Nagrodę MVP w kategorii żeńskiej uzyskała zawodnicza z numerem 12 zespołu Panattoni, który pokonał drużynę JLL w emocjonującym starciu w eliminacjach do ćwierćfinału. Serwis zawodniczki zakończył zaciekłą walkę na przewagi (z wynikiem 25:23), kończąc starcia drużyny JLL, która w zeszłym roku stanęła na podium, zajmując drugie miejsce. Natomiast nagrodę MVP w kategorii męskiej otrzymał zawodnik z numerem 2 z drużyny Skanska, wykazując się niesamowitym przygotowaniem do turnieju i waleczną postawą do samego końca.

Komentatorami spotkania byli Mariusz Korpoliński – wieloletni prowadzący turnieju JLL oraz Łukasz Kadziewicz – komentator Przeglądu Sportowego Onet.pl i były reprezentant polskiej reprezentacji siatkówki. Dodatkowo podczas wręczenia nagród na scenie pojawił się Lech Kurnicki, Dyrektor Pionu Marketingu, Sprzedaży i Organizacji Imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Od lat turniej JLL łączy firmy z branży, dając im możliwość rywalizacji w sportowych rozgrywkach i jednoczenia się we wspólnym, szczytnym celu charytatywnym.

Turniej wraz z licytacją zebrał kwotę 810 000 złotych, która zostanie w całości przeznaczona na budowę trzeciego w Polsce Domu Ronalda McDonalda przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w podwarszawskim Międzylesiu. Zespół Fundacji w swojej strefie podczas turnieju oprócz kibicowania, szerzył wiedzę na temat tego, czym są Domy Ronalda McDonalda.
 


„Jako organizator wydarzenia, kierujemy szczególne gratulacje dla zwycięzców, którzy stanęli na podium turnieju i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie w rozgrywki, jak i włączenie się w osiągnięcie naszego wspólnego celu. Wsparcie budowy trzeciego w Polsce Domu Ronalda McDonalda jako celu charytatywnego tegorocznej edycji turnieju, pozwala nam kontynuować wieloletnią tradycję wspólnego działania branży nieruchomości na rzecz potrzebujących.” - komentuje Mateusz Bonca, Prezes Zarządu JLL Polska.

Dom Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka stanie się bezpieczną oazą dla rodzin, które muszą podróżować daleko od domu, aby uzyskać najlepszą opiekę medyczną dla swoich dzieci w wyjątkowym na mapie Polski szpitalu. Pierwszy Dom Ronalda McDonalda powstał w 2015 roku przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Drugi Dom pomaga od czerwca 2021 roku pacjentom Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie. W tym czasie obydwa Domy zadbały o ponad 80 tys. noclegów dla rodzin z całego kraju i spoza Polski.

"Kiedy obok szpitala powstaje Dom Ronalda McDonalda - specjalny Dom dla rodzin dzieci - pacjentów, przyjeżdżających z daleka, aby się leczyć - wszystko się zmienia. Dzięki Domowi cała rodzina może być razem i mieszkać na wyciągnięcie ręki hospitalizowanego dziecka. Domy dają przestrzeń bliskim dziecka, poczucie normalności i bezpieczeństwa, także finansowego, bo pomagają bezpłatnie. Dziękuję w imieniu całej Fundacji za dołączenie do “Aby rodzina mogła być razem” i pomoc dla publicznej medycyny pediatrycznej. JLL i branża nieruchomości budują trzeci polski Dom razem z nami!" - komentuje Katarzyna Rodziewicz, Prezes Fundacji i Dyrektor Wykonawcza.

Misja Fundacji „Aby rodzina mogła być razem” koncentruje się od 21 lat na idei Family-Centered Care, co oznacza opiekę nad całą rodziną leczonego dziecka. Każdy z programów Fundacji uwzględnia rolę bliskości, poczucia bezpieczeństwa i więzi emocjonalnej rodziny dziecka - pacjenta, bo najbliżsi pełnią bardzo ważną rolę w procesie zdrowienia. “Aby rodzina mogła być razem” to obecność rodzica w czasie pobytu dziecka w szpitalu, uwzględnienie potrzeb dorosłych, towarzyszących maluchowi na oddziale, troska o zdrowe rodzeństwo, babcię i dziadka, możliwość normalnego życia w czasie długiego procesu hospitalizacji. 

Przypisy