Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

20 grudnia 2021

Globis Poznań zachwyca nowoczesną recepcją

0 196

Rynek nieruchomości biurowych stale poddawany jest zmianom trendów – to co dzisiaj uznawane jest za nowoczesne, za kilka lat może stracić na świeżości. Chcąc zadbać o atrakcyjność budynków, ich właściciele i zarządcy regularnie prowadzą przebudowy i modernizacje odpowiadając na aktualne potrzeby najemców i lokalnych społeczności. Podobną transformację przeszło lobby i hole w biurowcu Globis Poznań, należącym do grupy GTC. Za kompleksowe wykonanie prac budowlano-wykończeniowych odpowiadali eksperci w dziedzinie fit-out’u z firmy Tétris.

Wygląd części wspólnych, a szczególnie przestrzeni recepcyjnej, to wizytówka zarówno budynku, jak i firm wynajmujących w nim powierzchnię. To miejsce, które robi pierwsze wrażenie na gościach, dlatego powinno być eleganckie i stylowe. Jednocześnie, to tędy przechodzą codziennie pracownicy – co przemawia za tym, by było także funkcjonalne. Zgodnie z nowymi trendami projekty recepcji w biurowcach przypominają te, które znamy z hotelowych lobby – dominują w nich miękkie tkaniny, sofy i stoliki, przy których można załatwić służbowe obowiązki, odbyć krótkie spotkanie lub po prostu odpocząć. W tym duchu powstał projekt holu wejściowego z funkcją recepcji i holi windowych w Globis Poznań.
 


„Biurowiec Globis Poznań to budynek klasy A, zlokalizowany w samym centrum miasta przy ulicy Roosvelta, posiadający certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Przy tak wysokich parametrach budynku recepcja powinna być komfortowa i odzwierciadlać jego nowoczesny charakter. Z zadaniem nadania nowej, wyższej jakości tej części biurowca przyszła do nas firma GTC. Projektem wnętrz zajęła się pracownia Insomnia, a nam powierzono kompleksową realizację projektu fit-out. Wnętrze zachwyca połączeniem eleganckiego betonu z elementami drewna i ocieplającymi klimat, kolorowymi meblami”, mówi Paweł Pikus, Contract Director, Tétris.
 


Modernizacja zmieniła całkowicie wygląd holi w biurowcu. Kompleksowy lifting pomieszczeń  obejmował zaawansowane prace budowlano-wykończeniowe. Przestrzeń zyskała nowoczesny, ale jednocześnie przytulny charakter. Warto zwrócić uwagę na niestandardowe, efektowne detale wykończenia, które zastosowano we wnętrzach. Mowa tu, po pierwsze, o drewnianych elementach na ścianach, suficie i kontuarze recepcyjnym, które zostały wykonane z termo jesionu. Ponadto, przy wykończeniu zastosowano także mikro cement na posadzkach, który powstaje w wyniku wieloetapowego, skomplikowanego procesu. Wnętrze recepcji ożywiają kolorowe fotele i sofy oraz miękka wykładzina.
 


„Ukończony w Globis Poznań projekt przyniósł nam wiele satysfakcji. Wyzwaniem była dla nas logistyka, z którą poradziliśmy sobie dzięki doświadczeniu w prowadzeniu tego typu projektów, sprawnemu zespołowi po stronie Tétris i podwykonawców oraz wzorowej współpracy z przedstawicielami firmy zarządzającej budynkiem GTC. W czasie realizacji prac budowlano-wykończeniowych w biurowcu cały czas funkcjonowała placówka medyczna, która przyjmuje pacjentów także w soboty. Biura pozostałych najemców również były otwarte dla pracowników. Praca na tzw. „żywym organizmie” wymaga dobrze rozplanowanych procesów i prowadzenia działań także w nocy. Każdy etap realizacji projektu był przemyślany i pozwalał zachowanie ciągłego ruchu w budynku”, wyjaśnia Paweł Pikus, Contract Director, Tétris.
 


Modernizacje biurowców nakierowane na wdrażanie w nich najnowszych udogodnień i rozwiązań to coraz częściej spotykany rynkowy trend, w którym na lidera wyrasta Tétris. Warto tu wspomnieć o zrealizowanej przez firmę – od projektu do końcowego efektu, w modelu Design x Build – przebudowie lobby w biurowcu Marynarska Point 2, w którym to powstała prawdziwa zielona oaza.


O Tétris

Tétris jest spółką zależną JLL, firmy z listy Fortune 500. To wiodąca firma projektująca i wykonawcza. Jej misją jest projektowanie i budowanie tętniących życiem przestrzeni, które inspirują ludzi do lepszego myślenia, lepszej pracy i lepszego życia. Z globalnym zespołem inżynierów, architektów i projektantów, Tétris jest w stanie dostarczyć pełen zakres usług, aby zaspokoić potrzeby klientów od projektu po budowę i wybór mebli (FF&E). W skali globalnej, od momentu powstania w 2003 roku, firma rozwinęła się w 18 krajach na trzech kontynentach, z zespołem ponad 820 osób zlokalizowanych w 35 biurach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tetris-db.com.

Przypisy