Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

30 października 2020

Dezynfekcja lotna –  najskuteczniejszy sposób dezynfekcji biur

0 200

Koniec problemów z dezynfekcją biur i biurowców! Kosztowne dotychczas usługi może całkowicie zastąpić nowa forma odkażania pomieszczeń! Dezynfekcja lotna, bo o niej mowa podbija rynek skutecznością, dostępnością oraz ceną! Koszt? Zaledwie 10gr za metr kwadratowy!

Czym jest dezynfekcja lotna?

To nowe rozwiązanie pozwalające na skuteczną dezynfekcję powierzchni bez zastosowania specjalistycznego sprzętu czy poświęcania dużej ilości czasu. Na rynku pojawiło się pierwsze rozwiązanie, które nie tylko gwarantuje prawidłową dezynfekcję pomieszczeń, ale także w sposób znaczący obniża jej koszty. Jak bardzo? Koszt dezynfekcji lotnej to zaledwie 10gr za metr kwadratowy. Co ważne, odkażanie powierzchni tą metodą nie wymaga stosowania jakiegokolwiek sprzętu.

POLECAMY

Produkty do dezynfekcji lotnej podbijają rynek! To wszystko za sprawą skuteczności, łatwości stosowania oraz ceny! Dotychczas rozpylanie środków dezynfekujących na dużą odległość było możliwie jedynie poprzez zamgławianie pomieszczeń czyli wytworzenie suchej mgły z wykorzystaniem środków dezynfekujących. Ta forma dezynfekcji wymagała z kolei zatrudnienia specjalistów lub zakupienia specjalistycznego sprzętu i przeszkolenia pracowników. Dezynfekcja lotna natomiast umożliwia samodzielne  wytwarzanie suchej mgły bezpośrednio z opakowania produktu. Nic dziwnego, że ta forma odkażania pomieszczeń spotkała się z ogromnym zainteresowaniem!

Jak to działa?

Preparaty do dezynfekcji lotnej posiadają formułę silnie skondensowanego aerozolu ze specjalistycznym zaworem pozwalającym na rozpylenie środka dezynfekującego na dużą odległość – nawet 4 metrów. Dzięki zastosowanej technice aplikacji czas niezbędny do wykonania dezynfekcji średniej wielkości pomieszczenia, np. pokoju biurowego, łazienki czy kuchni wynosi zaledwie kilka sekund. Dezynfekcja poszczególnych przedmiotów staje się jeszcze prostsza. Wystarczy jedynie rozpylić preparat na przeznaczoną do dezynfekcji powierzchnię.

Dezynfekcja lotna w rzeczywistości nie odbiega techniką i sposobem od klasycznego zamgławiania, czyli wytwarzania suchej mgły z wykorzystaniem środka bójczego. Jest jednak podstawowa różnica: preparaty do dezynfekcji lotnej aplikuje się bezpośrednio z opakowania, które samo w sobie pozwala na dokładne zamgławienie dezynfekowanych pomieszczeń. Stosowanie produktów do dezynfekcji lotnej jest bardzo proste i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy czy dodatkowych czynności zabezpieczających.

- Stosowanie tej formy dezynfekcji jest bardzo proste – mówi Anna Majoch, prezes zarządu Grupy Aristo Sp. z o.o. – lidera usług dezynfekcji na polskim rynku. – W średniej wielkości pokoju biurowym wystarczy z jednego miejsca rozpylić preparat dosłownie przez kilka sekund – dodaje. Środki do dezynfekcji lotnej mają formułę silnie skondensowanego aerozolu pozwalającego na duży wyrzut preparatu. Wystarczy krótka chwila, aby środek dezynfekujący pokrył wszystkie przeznaczone do dezynfekcji powierzchnie. Sprawdziliśmy, jak działa to w rzeczywistości! Dezynfekcja łazienki o powierzchni 15 m.kw zajęła nam dokładnie 3 sekundy, odkażenie pokoju biurowego przeznaczonego do pracy dla 6 osób wymagało natomiast rozpylania środka dezynfekującego przez nie więcej, jak 5 sekund. Nic dziwnego, że pierwsze na rynku produkty pozwalające na dezynfekcję powierzchni tą drogą podbijają rynek. Środki doskonale nadają się do codziennego, profilaktycznego stosowania np. przez serwisy sprzątające, które na co dzień zajmują się utrzymaniem czystości.

Gdzie stosować?

Zastosowanie dezynfekcji lotnej jest bardzo szerokie. Niska cena pozwala przede wszystkim na włączenie dezynfekcji do profilaktycznego utrzymania czystości pomieszczeń oraz właściwego stanu sanitarnego. Dezynfekowana powierzchnia jest bowiem wolna od zagrożeń biologicznych, wirusów czy bakterii, co nie tylko zwiększa komfort pracy, ale przede wszystkim wpływa na poczucie bezpieczeństwa pracowników, klientów i gości.  

Miejsc, gdzie warto stosować tę formę dezynfekcji jest bardzo dużo. Począwszy od biur, gabinetów kosmetycznych, placówek służby zdrowia przez szkoły, przedszkola, na środkach transportu skończywszy. – Zalecamy stosowanie tej formy dezynfekcji szczególnie w celach prewencyjnych  – mówi Anna Majoch z Grupy Aristo. – To doskonała rozwiązanie, które sprawdzi się w cyklicznej dezynfekcji toalet, sali konferencyjnych po odbytych spotkaniach, gabinetów lekarskich i kosmetycznych po każdym pacjencie. Dezynfekcja lotna nadaje się do stosowania w biurach, hotelach czy restauracjach – dodaje.

Ważnym elementem jest okres, przez jaki dezynfekowana powierzchnia powinna być wyłączona z użytkowania. Dla przykładu, w przypadku stosowania preparatów EpidAIR czas ten wynosi zaledwie 10 min. Pozwala to na niezakłócone korzystanie ze dezynfekowanej powierzchni.

Jakie produkty wybrać?

Dezynfekcja lotna to nowe, innowacyjne rozwiązanie. Jej stosowanie możliwe jest wyłącznie przy zastosowaniu preparatów skondensowanych w specjalnych opakowaniach pozwalających na bezpieczne i skuteczne wytworzenie mgły z wykorzystaniem środka dezynfekującego.

Na rynku pojawiły się pierwsze produkty przeznaczone do samodzielnej dezynfekcji metodą suchej mgły, czyli do dezynfekcji lotnej. EpidAIR, bo o tych produktach mowa podbijają właśnie rynek.

- Zależało nam na stworzeniu systemu, który pozwoli na bieżące, profilaktyczne dezynfekowanie całych pomieszczeń bez konieczności angażowania dużych środków finansowych – mówi Anna Majoch z Grupy Aristo. Faktycznie, koszt jednego opakowania, które wystarcza na dezynfekcję ponad 500 metrów kwadratowych wynosi 49zł. W przeliczeniu daje to stawkę zaledwie 10 groszy za metr kwadratowy dezynfekowanej powierzchni. To jednak nie wszystko. Produkty EpidAIR zostały wyprodukowane aż w trzech wersjach zapachowych: kwiatu bawełny, zielonej herbaty oraz cytrusów. - Zastosowanie specjalnych olejków eterycznych pozwoliło na całkowite zneutralizowanie zapachu środka odkażającego. Stosowanie środków EpidAIR pozwala nie tylko na skuteczne zwalczanie takich zagrożeń, jak bakterie, wirusy i grzyby, ale także zapewnia poczucie świeżości dezynfekowanych pomieszczeń – dodaje Majoch.

To nie wszystko. Stosowanie produktów EpidAIR do dezynfekcji lotnej jest w 100% bezpieczne. Dezynfekowane powierzchnie nie wymagają zmywania a same produkty nie pozostawiają żadnych śladów.

Gdzie kupić?

Produkty EpidAIR można kupić za pośrednictwem poprzez strony internetowe: www.EpidAIR.comwww.Lyreco.pl oraz za pośrednictwem lokalnych dystrybutorów, których lista znajduje się TUTAJ

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji produktu:

Przypisy