Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

23 listopada 2022

Colliers przejmuje w zarządzanie drugi budynek kompleksu biurowego .KTW

0 64

Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, przejęła w zarządzanie drugą część katowickiego kompleksu biurowego, należącego do TDJ Estate – .KTW II. Firma zarządza również pierwszym etapem inwestycji – .KTW I.

.KTW II to nowoczesny, 31-piętrowy biurowiec oddany do użytku w lutym 2022 roku. Wchodzi w skład kompleksu biurowego .KTW zlokalizowanego u zbiegu alei Roździeńskiego oraz ulicy Olimpijskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie prestiżowych obiektów Strefy Kultury: Międzynarodowego Centrum Kongresowego, hali widowiskowo-sportowej Spodek oraz siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskiego. Jego łączna powierzchnia wynosi ponad 62 tys. mkw., z czego 58 tys. mkw. zajmują biura,  pozostałą część (niemal 4 tys. mkw.) przeznaczono na lokale handlowo-usługowe.

– Od samego początku w realizacji naszej flagowej inwestycji – kompleksu biurowego .KTW – stawiamy na profesjonalizm oraz wysoką jakość. .KTW jest wyrazem tego, co w Katowicach i całym obszarze metropolitalnym najlepsze, symbolizuje nasze zaangażowanie w rozwój regionu. Najwyższy budynek na Śląsku wymaga najlepszej jakości obsługi, dlatego też po raz kolejny nasz wybór padł na firmę Colliers, która już od 4 lat z powodzeniem i nieprzerwanie zarządza .KTW I – niższym budynkiem wchodzącym w skład kompleksu – mówi Bartłomiej Solik, Partner Zarządzający w TDJ Estate.

W ramach .KTW II na rynek katowicki trafiło blisko 40 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Na trzech kondygnacjach podziemnych zlokalizowano parking. Wnętrze biurowca zaprojektowano według standardów zrównoważonego rozwoju, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych, co zapewniło mu certyfikat w systemie BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie znajdują się m.in. lobby recepcyjne, kantyna, kawiarnia, centrum medyczne czy punkt oferujący usługi finansowe.

– Cieszymy się, że kolejny budynek jednego z najbardziej rozpoznawalnych kompleksów biurowych w Katowicach dołącza do naszego portfolio. Zarządzanie oboma biurowcami .KTW umożliwi nam budowanie synergii między nimi i holistyczne dbanie o komfort najemców. Dziękujemy firmie TDJ Estate, że po raz kolejny obdarzyła nas zaufaniem i możemy z powodzeniem kontynuować naszą długoletnią współpracę  – mówi Agnieszka Krzekotowska, Senior Partner, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.

Portfolio nieruchomości zarządzanych przez Colliers w Katowicach stale się powiększa i obecnie obejmuje 110 tysięcy mkw. powierzchni biurowej. Pod opieką zarządców Colliers znajdują się: Face2Face Business Campus A i Face2Face Business Campus B oraz oba budynki kompleksu biurowego .KTW.

Przypisy