Blisko 60 drużyn weźmie udział w największym charytatywnym wydarzeniu sportowym branży nieruchomości

News

WARSZAWA, 1 sierpnia 2023 r. – Po raz kolejny czołowe organizacje działające na rynku nieruchomości komercyjnych i branży powiązanych zjednoczą się w szczytnym celu podczas 12. JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. W tym roku w trakcie turnieju będziemy mogli obserwować sportowe zmagania blisko 60 drużyn. Wydarzenie komentować będzie Łukasz Kadziewicz – dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.pl.

Wydarzenie organizowane od 2010 roku, corocznie integruje wiodące firmy działające na rynku nieruchomości komercyjnych wokół idei pomagania. Bezpośrednim celem tegorocznego 12. JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości będzie pozyskanie środków na budowę trzeciego Domu Ronalda McDonalda w Polsce, który powstanie przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Domy powstają w bezpośrednim sąsiedztwie szpitali pediatrycznych i zapewniają rodzinom komfortowe warunki noclegowe, zaplecze gospodarcze, możliwość przygotowania domowych posiłków, a także umożliwiają zabranie z domu rodzeństwa, aby cała rodzina mogła być razem, nawet wtedy, kiedy terapia chorującego dziecka odbywa się daleko od miejsca zamieszkania. W Polsce pomagają już dwa Domy, w Krakowie i Warszawie. Domy pomagają bezpłatnie.

Komentatorem wydarzenia, które odbędzie się w tym roku 3 sierpnia w Monta Beach Volley Club, będzie Łukasz Kadziewicz - dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.pl i były zawodnik polskiej reprezentacji siatkówki. Do turnieju zgłosiło się blisko 60 drużyn, łącznie zostanie stoczone ponad 120 rozgrywek. Po zakończeniu turnieju i wręczeniu nagród zwycięskim drużynom odbędzie się after party, w trakcie którego przeprowadzona zostanie aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda. Dodatkowo, zbiórkę turnieju dopełni licytacja Allegro, na której możliwe będzie wylicytowanie wielu atrakcyjnych przedmiotów. Licytacja rozpoczęła się 31 lipca i potrwa 10 dni.

„Cieszymy się z tak dużego zainteresowania wydarzeniem i dziękujemy wszystkim firmom, które zarejestrowały swoje drużyny w tegorocznej edycji JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tak wielkie zaangażowanie firm, które współtworzą z nami turniej pokazuje siłę jednoczenia się we wspólnym celu, jakim jest wsparcie budowy trzeciego Domu Ronalda McDonalda przy największym szpitalu pediatrycznym w Polsce. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja pobije rekordowy wynik z 2019 roku.” – podkreśla Mateusz Bonca, Prezes Zarządu JLL Polska.

Fundacja Ronalda McDonalda od 21 lat wspiera w Polsce rodziny długo hospitalizowanych dzieci, koncentrując się na idei Family-Centered Care – opiece nad całą rodziną leczonego dziecka. Misja fundacji skupia się na zapewnieniu bliskości, poczucia bezpieczeństwa i więzi emocjonalnej rodzinie dziecka - pacjenta. Programy fundacji uwzględniają obecność podczas pobytu dziecka w szpitalu, troskę o zdrowie i rodzeństwo oraz możliwość prowadzenia normalnego życia w czasie długotrwałej hospitalizacji.

„Udział każdej, kolejnej drużyny, przybliża nas do naszego wspólnego celu, jakim jest zebranie środków na budowę trzeciego w Polsce Domu Ronalda McDonalda, który powstanie przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka.” „Aby rodzina mogła być razem” zapraszamy całe rodziny do kibicowania grającym! Spotkajmy się w strefie Fundacji na terenie wydarzenia.” – komentuje Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonald.

Turniej odbędzie się 3 sierpnia 2023 roku w Monta Beach Volley Club w Warszawie. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 8:00 i potrwają do godziny 19:00. Wstęp na mecze jest wolny, a organizatorzy zachęcają całe rodziny do śledzenia rozgrywek w dniu turnieju. Więcej informacji o wydarzeniu jest dostępnych na stronie internetowej: https://www.jll.pl/pl/events/charytatywny-turniej-pilki-plazowej-branzy-nieruchomosci.

Przypisy