Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

4 lutego 2021

ABB w katowickim Face2Face Business Campus od Echo Investment

43

ABB sp. z o.o. na siedzibę swojego katowickiego oddziału wybrała inwestycję Face2Face Business Campus. Firma wkrótce rozpocznie pracę w pierwszym etapie kompleksu zrealizowanego przez Echo Investment w stolicy Śląska. W procesie najmu powierzchni najemcę reprezentowała agencja Corees Polska.

- Szukaliśmy miejsca, które z jednej strony odpowiada na zmieniające się potrzeby pracowników, a z drugiej jest dobrze przemyślane pod kątem obecnych wyzwań – mówi Janusz Machnicki, Dyrektor ds. nieruchomości Hub Polska, ABB Sp. z o.o. – Face2Face Business Campus gwarantuje nam świetne warunki do bezpiecznej, kreatywnej pracy – również w mniej sformalizowanej formule. To stosunkowo nowe spojrzenie na organizację przestrzeni, które jest bliskie ABB – dodaje.

Face2Face Business Campus to kompleks biurowy składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 46 tys mkw. zlokalizowany przy ul. Żelaznej w Katowicach. ABB swoją siedzibę otworzy wkrótce w pierwszym etapie tej inwestycji.

- Kompleks biurowy Face2Face Business Campus zmienił krajobraz tej części Katowic. Centralna lokalizacja projektu, elegancka i ponadczasowa architektura, wyróżniające się na biurowym rynku patio oraz tereny zieleni o powierzchni ponad 10 tys. mkw. to atuty projektu, które przekonały najemców, że w tym miejscu warto mieć swoje biuro. W tym gronie witamy firmę ABB - mówi Wojciech Mazur, Leasing Manager, Echo Investment. - Dzięki takim rozwiązaniom jak program „Piątka dla bezpieczeństwa” dbamy o komfort naszych najemców oraz usprawniamy komunikację na czas pandemii. Jestem przekonany, że pracownicy ABB również poczują się w nowym miejscu bezpiecznie i będą mogli w pełni korzystać z udogodnień, które oferuje nasz projekt – dodaje.    

- Z satysfakcją zakończyliśmy negocjacje warunków umowy najmu dla ABB – mówi Marek Ciunowicz, CEO w Corees Polska. – To kolejny projekt zrealizowany przez nas dla ABB. Przy okazji raz jeszcze dziękuję za zaufanie, przy wyborze Corees jako agencji doradczej – podkreśla.

***

ABB jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Integrując produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych z rozwiązaniami cyfrowymi, wyznacza nowe standardy technologii. Firma zatrudnia około 110 tys. pracowników w ponad 100 krajach. W Polsce ABB prowadzi pełen zakres działalności biznesowej zatrudniając ponad 5000 pracowników.

Echo Investment jest największym polskim deweloperem z 25-letnim doświadczeniem, w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, biurowym i handlowo-usługowym. Od ćwierć wieku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od tego czasu zrealizowała blisko 200 projektów o łącznej powierzchni ponad 1,9 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje, jak Browary Warszawskie czy Fuzja w Łodzi. To miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego. Od 2019 roku głównymi akcjonariuszami Echo Investment są węgierski Wing IHC Zrt oraz partnerzy Griffin Real Estate.

Corees Polska to agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum działania posiada pełen wachlarz rozwiązań w zakresie najmu powierzchni: biurowych, magazynowych, handlowych oraz doradztwo inwestycyjne. Siedziba główna firmy znajduje się w Warszawie, ale realizuje projekty w sposób kompleksowy na terenie całego kraju.

W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji:

Paulina Nogieć, Leasing Director, m. paulina.nogiec@corees.pl, t. 512 556 296 

Weronika Ukleja, rzecznik prasowy Echo Investment, 505 024 409; weronika.ukleja@echo.com.pl

Przypisy