Autor: Zbigniew Kostrzewa

architekt, założyciel pracowni InDesign

Założył pracownię architektoniczną InDesign, która specjalizuje się w projektach korporacyjnych. W swoim portfolio może poszczycić się wieloma przestrzeniami biurowymi stworzonymi dla znaczących klientów z różnorodnych branż.

Projektując, wprowadza nowe formy, przełamuje standardy i kreuje trendy wielokrotnie doceniane przez specjalistów z dziedziny architektury. Tworzy przestrzenne otoczenia, które idealnie oddają specyfikę i potrzeby danego odbiorcy. Każdy jego projekt jest odzwierciedleniem indywidualnego spojrzenia na potrzeby konkretnego klienta.

Tworzył projekty dla takich firm, jak m.in: MBANK, Abbot, Mc Kinsey, Diageo, Accenture, Deloitte, 

Skanska, Roche, Colliers, HBRavis, Aviva. W 2012 r. otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award.

Firma InDesign, którą kieruje, jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień. Między innymi :

Best Architect Company CIJ Awards 2018 roku,

Najlepsze Biuro Coworkingowe 2018 – HUBHUB - OFFICE SUPERSTAR,

Najlepsze Biuro Wellness 2017 – AVIVA - OFFICE SUPERSTAR,

Najlepsze Biuro w Branży Finansowej 201Najlepsze Zrównoważone Wnętrze 2018 – Biuro Grupy SKANSKA – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego,

Najlepsze Zrównoważone Wnętrze 2017 – Biuro HB RAVIS – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Projektowanie przyszłości

O większości współczesnych projektach biurowych mówi, że są do siebie tak łudząco podobne, jakby ktoś dokonał operacji kopiuj-wklej, dodając, że nie wie, czy to źle. Poddaje w wątpliwość sens prowadzenia badań środowiskowych, mając zastrzeżenia do ich metodologii. Pracuje za to nad systemem automatyzacji procesów projektowych, wierząc, że wkrótce konserwatywna branża nieruchomości się zmieni, ale jednocześnie nie wierzy, że przyniesie to wielkie zmiany w roli architekta w procesie projektowania biura – o swoich przemyśleniach dotyczących projektowania przestrzeni biurowej opowiada nam Zbigniew Kostrzewa, architekt, założyciel pracowni InDesign. 

Czytaj więcej