Siemens – nowa odsłona Kampusu w Warszawie

News

Katalizatorem wszystkich zmian jest postęp. Nie inaczej było w przypadku kampusu budynków biurowych firmy Siemens zlokalizowanych na warszawskiej Pradze. Dynamiczny rozwój firmy, jej innowacyjność i futurystyczne technologie legły u podstaw decyzji o wybudowaniu nowej siedziby będącej odzwierciedleniem firmowego DNA i stwarzającej pracownikom przestrzeń do pracy na najwyższym poziomie. Za projekt wnętrz nowego budynku autorstwa APA Wojciechowski odpowiadała pracownia Massive Design.

Wsparcie pracowni projektującej wnętrza okazało się niezbędne ze względu na poziom skomplikowania projektu i wysokie wymagania firmy Siemens. Należało bowiem określić ramy przedsięwzięcia i zaprogramować poszczególne funkcje użytkowe biurowca tak, aby nowy budynek harmonijnie pomieścił także branżę z lokalizacji zewnętrznej.

Funkcje zgodnie z przeprowadzonymi przez architektów z Massive Design test fitami charakteryzowały się wysokim poziom elastyczności, a cały układ funkcjonalny biura miał zapewnić możliwość łatwych zmian w przyszłości. Przestrzenie zostały zaplanowane wg konceptu activity based working.

Całość planu ma bardzo czytelny i w kluczowych strefach powtarzalny układ. Wszystko po to, aby łatwiej można się było zorientować w przestrzeni w przypadku zmiany lokalizacji miejsca użytkowania biurka. Wszystkie stanowiska pracy zostały więc rozmieszczone wokół fasady, a środkową przestrzeń budynku przeznaczono pod funkcje pomocnicze, takie jak kantyna, sale spotkań, przestrzenie projektowe czy strefy odpoczynku.

„Od samego początku nasza praca przebiegała w dużym zrozumieniu z ogromnym wsparciem ze strony osób odpowiedzialnych za projekt ze strony Klienta. Wszyscy zaangażowani w projekt chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu udało się zrealizować praktycznie wszystkie nasze wspólne pomysły i innowacje.” – mówi Paweł Niebudek, projektant, Massive Design.

Projekt wnętrz znalazł pełne uznanie Centrali firmy Siemens. Rozwiązania projektowe wprowadzone w Warszawie zostały przedstawione w nowo opracowanym Design Book Siemensa jako przykłady właściwej realizacji nowych założeń koncepcji projektowych dla wszystkich nowych siedzib Siemensa na świecie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z warszawską pracownią architektoniczną Massive Design – jej doświadczenia projektowego i elastyczności. Nasza nowa, stworzona przez nią przestrzeń biurowa okazała się bardzo funkcjonalna i estetyczna. Cieszymy się na współpracę w przyszłości ”. – mówi Robert Figat-Dyrektor ds. Zarządzania Nieruchomościami, Siemens.

Parter budynku, oprócz wzorowej przestrzeni recepcyjnej, mieści również przestrzeń konferencyjną zawierającą kilkanaście różnej wielkości i przeznaczenia sal konferencyjnych i pomieszczeń do „burz mózgów”, wspartych dwiema strefami cateringowymi. Przestronna i nowoczesna recepcja pełni również funkcję ekspozycji opowiadającej o historii, teraźniejszości i planach na przyszłość firmy oraz stanowi niejako wprowadzenie do showroomu, w którym prezentowane będą najnowsze osiągnięcia technologiczne firmy.

„Biorąc udział w tak prestiżowym projekcie jesteśmy jednym z elementów zachodzącego procesu zmiany filozofii i otwarcia się na nowe technologie. Mam nadzieję, że nasza praca pomoże pokazać Siemensa jako otwartą, nowoczesną i elastyczną firmę.” – podsumowuje Paweł Niebudek.

Całość biura została zaprojektowana i wybudowana tak, aby osiągnąć maksymalną efektywność energetyczną przy niewielkim wpływie na środowisko naturalne, co doskonale odzwierciedla proekologiczną postawę firmy Siemens. Potwierdza to obecnie rozstrzygana certyfikacja LEED na wysokim poziomie Gold. Biuro posiada również certyfikat przyznawany przez Fundację Integracja, potwierdzający dostosowanie wnętrz i budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obecnie powstaje kolejny etap inwestycji polegający na przebudowie i dostosowaniu dotychczasowej siedziby firmy do standardu wyznaczonego przez nowy budynek, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i technologii.


O Massive Design
Massive Design jest wielokrotnie nagradzanym biurem projektowym, specjalizującym się w aranżacji wnętrz biurowych. Z ponad 3,5 milionami metrów kwadratowych zaplanowanych powierzchni i ponad 1,0 milionem metrów kwadratowych projektów wnętrz biurowych, showroomów, lobby użyteczności publicznej i projektów architektonicznych budynków, Massive Design posiada wyjątkowe doświadczenie, oparte na samych pomyślnie zakończonych prestiżowych projektach.

Słyniemy z projektowania nowoczesnych i innowacyjnych wnętrz, które odzwierciedlają i wzbogacają wizerunek korporacji, oraz z wnętrz, które stanowią funkcjonalne, komfortowe i efektywne środowiska pracy, zwiększając postrzeganie firmy jako „pracodawcy z wyboru”.

Portfolio korporacyjnych klientów Massive Design obejmuje, między innymi, takie firmy jak Google, AstraZeneca, Samsung, Cushman & Wakefield, Mars, BMW, Hyundai, BNP Paribas, Unilever, Heineken, Pernod Ricard, Bacardi-Martini, EY, LG Electronics, Siemens, MasterCard, MSD, MMC, Brown Brothers Harriman czy PwC.

Założycielem Massive Design jest Przemysław Mac Stopa, główny architekt i projektant, który w 2017 roku został laureatem prestiżowej nagrody Titan Award 2017, przyznawanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Architektów Wnętrz (IIDA). Założona w 1996 roku pracownia znana jest również z nowoczesnych projektów architektonicznych i wzornictwa przemysłowego charakteryzujących się rzeźbiarskimi i organicznymi formami.

Massive Design zatrudnia ponad 25 doświadczonych projektantów oraz posiada wewnętrzny, dedykowany do pracy z projektantami, dział odpowiedzialny za wizualizacje 3D.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z nami bezpośrednio, na naszej stronie internetowej www.massivedesign.pl lub poprzez poniżej podane media społecznościowe.

Przypisy