Dołącz do czytelników
Brak wyników

KOMENTARZ EKSPERTÓW

20 grudnia 2022

CBRE wzmacnia dział inwestycji mieszkaniowych i alternatywnych

0 392

Warszawa – 20 grudnia 2022 – Marta Abratowska-Janiec, ekspertka z wieloletnim doświadczeniem na rynku hotelowym, ponownie dołączyła do zespołu CBRE. Marta wzmocni dział inwestycji mieszkaniowych i alternatywnych, w którym odpowiadać będzie m.in. za doradztwo w zakresie projektów hotelowych oraz PRS (Private Rented Sector).

– Nasz zespół miał w tym roku mnóstwo pracy i to pomimo turbulencji na rynku, co pokazuje rekordowa liczba transakcji, w których braliśmy udział. Dołączenie do naszego zespołu Marty będzie wsparciem w zakresie obsługi klientów zainteresowanych rynkiem PRS, ale także wzmocnieniem naszej obecności na powracającym po czasach pandemii rynku hotelowym, który zaczyna budzić coraz większe zainteresowanie inwestorów i deweloperów. Doświadczenie Marty z zakresu asset management projektów pomoże nam w świadczeniu tego typu usługi zarówno dla klientów z portfelem mieszkaniowym, jak i hotelowym poszerzając kompetencje naszego zespołu – mówi Marcin Jański, szef działu mieszkaniowego i  nieruchomości alternatywnych w CBRE.

POLECAMY

Marta Abratowska-Janiec z rynkiem nieruchomości komercyjnych związania jest od ponad dekady. Swoją karierę zawodową zaczynała w firmie Horwath HTL Poland jako konsultantka ds. rynku hotelowego. W latach 2016-2018 była odpowiedzialna za budowę działu doradztwa hotelowego w CBRE. Przez ostatnie 4 lata Marta pracowała dla jednego z największych deweloperów hotelowych w Europie – UBM Development. Odpowiedzialna była za całokształt działań hotelowych UBM w Polsce, w tym: rozwój nowych projektów hotelowych, doradztwo przy transakcjach inwestycyjnych oraz zarządzanie portfelem hotelowym grupy nad Wisłą. Po powrocie do CBRE, Marta dołączy do działu nieruchomości alternatywnych i mieszkaniowych.

– Wchodzimy w bardzo ciekawy okres na ryku hotelowym. Po dwóch latach pandemii i zarządzania kryzysowego, hotele zaczynają odnotowywać pozytywne wyniki, przy czym cała struktura kosztowa i operacyjna uległa diametralnej zmianie. Przed branżą stoi wiele wyzwań związanych z optymalizacją i dostosowaniem do aktualnych warunków. Również dynamicznie rozwijający się rynek PRS stwarza nowe wyzwania przed właścicielami nieruchomości w zakresie asset management tych projektów – mówi Marta Abratowska-Janiec, dyrektor w dziale mieszkaniowym i nieruchomości alternatywnych CBRE.

Przypisy