Dołącz do czytelników
Brak wyników

News

1 sierpnia 2022

CBRE skomercjalizuje kompleks biurowy w Łodzi

0 157

Warszawa – 1 sierpnia 2022 – W wyniku rewitalizacji pozostałości zabudowań przemysłowych XIX-wiecznej Fabryki Scheiblera w Łodzi powstał kompleks biurowy Textorial Park. Aktualnie są to trzy budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni prawie 14 tys. mkw. Za komercjalizację Textorial Park od maja br. odpowiada firma doradcza CBRE.

Textorial Park w Łodzi ma wszystko, czego można oczekiwać od idealnego biurowca. Jest nowoczesny, ma wysoki standard ekologiczny, potwierdzony certyfikatem, a do tego znajduje się w dobrej lokalizacji nieopodal centrum miasta i blisko terenów zielonych, czyli zabytkowego Parku Źródliska. Ze względu na historię i architekturę jest to też wyjątkowy budynek. Dlatego z radością podpisaliśmy umowę na wyłączność na komercjalizację obiektu. Jesteśmy przekonani, że nowi najemcy docenią to miejsce, tak samo jak obecni – mówi Marta Zgłobicka, zastępca dyrektora w dziale powierzchni biurowej CBRE w Łodzi.

POLECAMY

Textorial Park to kompleks biurowy składający się z trzech niezależnych budynków, połączonych przeszklonym atrium. Powstał w wyniku rewitalizacji Fabryki Karola Scheiblera z końca XIX wieku. Po modernizacji, budynek został oddany w 2009 roku, a jego łączna powierzchnia wynosi prawie 13,8 tys. mkw.

Kompleks znajduje się w Łodzi przy ulicy Fabrycznej, nieopodal centrum miasta, w sercu Księżego Młyna, jednego z najbardziej rozpoznawalnych punktów Łodzi. Dużym atutem okolicy jest sąsiedztwo zabytkowego Parku Źródliska. W otoczeniu znajdują się także sklepy, restauracje i kawiarnie.
 


Ekologia i kultura

Textorial Park to aktualnie trzy budynki klasy A, które spełniają wyśrubowane standardy ekologiczne. Potwierdza to certyfikat BREEAM In-Use na poziomie dobrym oraz bardzo dobrym. Zaletą obiektu jest również duża liczba miejsc parkingowych, także dla rowerów. W garażu znajduje się 161 miejsc postojowych, na zewnątrz 79, a rowerzyści mają do dyspozycji 193 miejsca.

Dbamy o to, aby nasze obiekty zapewniały komfortową pracę w dogodnej lokalizacji. Naszym priorytetem jest to, by  oferowały najemcom szereg udogodnień i dodatkowych możliwości, które są istotne dla skutecznego rozwoju biznesu. Textorial Park to nie tylko powierzchnia biurowa, to także miejsce na spotkania podczas pracy, jak i po godzinach, np. w modnej restauracji Three Chimneys. Dodatkowo, strefy przeznaczone pod konferencje i eventy oraz spotkania na świeżym powietrzu to ważne elementy kompleksu. W sąsiedztwie mamy zielone patio i amfiteatr, które dają możliwość odpoczynku. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z CBRE będziemy mogli jeszcze lepiej wyeksponować zalety i wyjątkowość budynków Textorial Park – mówi Anna Banaś, Prezes Zarządu spółki Fabryczna 17 SPP Sp. z o.o. S.K.A.
 


 

O CBRE

CBRE Group, Inc. (NYSE: CBRE), spółka z listy Fortune 500 i S&P 500 z siedzibą w Los Angeles, jest największą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych i inwestycyjną (na podstawie przychodów z 2019 r.). Firma zatrudnia ponad 100 000 pracowników (nie wliczając podmiotów stowarzyszonych i partnerskich) i obsługuje inwestorów i najemców nieruchomości za pośrednictwem ponad 530 biur na całym świecie. CBRE oferuje szeroki zakres zintegrowanych usług, doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.pl.

Przypisy