Autor: Veronika Themerson

Dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej
Jest kierownikiem projektów w sektorze nieruchomości, architektką i liderką zespołów z 20-letnim doświadczeniem w łączeniu technicznych, organizacyjnych i menedżerskich umiejętności w procesie tworzenia zrównoważonych i ponadczasowych przestrzeni. Na obecnym stanowisku odpowiada za kształtowanie i wdrażanie strategii zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Budynki jako banki materiałów W jaki sposób budowy i renowacje mogą wspierać gospodarkę obiegu zamkniętego

Złoża większości surowców niezbędnych w budownictwie są ograniczone, a o niektórych mówi się, że już są na skraju wyczerpania, jak np. aluminium, lub ich wydobycie jest na tyle trudne, że wymaga ogromnych nakładów energii i wody, a przez to jest nieekologiczne. budowanie w sposób umożliwiający łatwiejszą adaptację budynków i ich późniejszą dekonstrukcję staje się dziś koniecznością, a nie tylko opcją czy wyborem.

Czytaj więcej

Realne zmniejszanie śladu węglowego w sektorze biurowym – jak to osiągnąć?

Ograniczanie negatywnego wpływu poszczególnych budynków i całej branży nieruchomości na środowisko naturalne ma ogromne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju w ujęciu lokalnym, regionalnym i globalnym. Może też w istotny sposób wspierać realizację biznesowych strategii odpowiedzialnego działania wobec środowiska i ludzi, z zachowaniem zasad etyki i ładu korporacyjnego, czyli zasad ESG (environmental – środowisko, social – społeczeństwo, corporate governance – ład korporacyjny). Dla spółki biurowej Skanska oznacza to realne i systematyczne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Od wielu lat jest to istotny element naszej działalności biznesowej – sposobu, w JAKI projektujemy i budujemy.

Czytaj więcej