Autor: Mikołaj Tarnawa

Konsultant ds. badań i rozwoju przestrzeni pracy, Grupa Nowy Styl.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czy open space umrze?

To, że światło, hałas i jakość powietrza mają wpływ na samopoczucie w pracy, już nikogo nie dziwi. Krajowe przepisy jasno definiują te kwestie. Co jednak z samą organizacją przestrzeni w miejscu pracy? Szczególnie dużo mówi się ostatnio o biurach typu open space, czyli biurach na planie otwartym. To rozwiązanie ma więcej wad czy zalet? Czy brak 
barier wspiera pracownika? A jeśli nie, to jakie przestrzenie pracy będą najlepsze? Przyjrzyjmy się temu budzącemu kontrowersje tematowi. 

Czytaj więcej

Porusz swoje biuro!

Konieczność łączenia życia zawodowego i prywatnego jest zupełnie oczywista. Próbowano wypracowywać różne wersje sztywnego optimum pomiędzy tymi dwiema sferami, jednak bardziej efektywne wydaje się dążenie do osiągnięcia takiego modelu, w którym wzajemnie one współgrają. Jak dużo z życia zawodowego przemieszało się z życiem prywatnym? Może to już czas, by to, co sprawia nam przyjemność w czasie wolnym, również zagościło w pracy? Wydaje się to niemożliwe? Zacznijmy od małych kroków. Uprawiasz sport, dbasz o swoje zdrowie, ale w czasie pracy ciągle siedzisz? Czas to zmienić!

Czytaj więcej