Dział: eMobility na parkingach

Sections
Clear
Brak elementów
Edition
Clear
Brak elementów
Type of content
Clear
Brak elementów
Sorting

Co nas czeka w regulacjach eMobility w 2024 roku?

Nadchodzące zmiany prawne w zakresie eMobility przyniosą w Polsce potrzebę szybkiej elektryfikacji parkingów. Dlatego E.ON Polska prezentuje przewodnik po wybranych zagadnieniach dotyczących obowiązujących i przyszłych regulacji w obszarze elektromobilności. Materiał powstał we współpracy z zespołem Dekarbonizacji kancelarii prawnej Osborne Clarke oraz firmą doradztwa podatkowego MDDP. Jest on kierowany do właścicieli i zarządców nieruchomości komercyjnych. Stanowi bazę teoretycznej i praktycznej wiedzy.

Read more

Czy 2024 będzie w Polsce rokiem eMobility?

Rynek eMobility opiera się na dwóch solidnych fundamentach: elektrycznych flotach i punktach ładowania. Jedne bez drugich nie mają sensu. Blisko 60% energii do ładowania samochodów pochodzi z parkingu w domu, mniej niż 10% z ładowania w drodze lub na zakupach i aż 30% z ładowania w miejscu pracy. Bez elektrycznych parkingów elektryczne floty nie ruszą z miejsca. Szczególnie ten rok będzie dla zarządców wyzwaniem.

Read more

Fakty i mity o płonących elektrykach

Płonące na parkingach podziemnych elektryki spędzają sen zarządcom nieruchomości. Spore obawy budzą spore baterie litowo-jonowe w tych samochodach. Z jednej strony Państwowa Straż Pożarna tłumaczy, że nie ma uzasadnienia dla wprowadzania zakazów wjazdu elektryków do garaży podziemnych, z drugiej zaś zarządcy nieruchomości wprowadzają kolejne ograniczenia, a nawet demontują i przenoszą obecne ładowarki na parkingi przed budynkami.

Read more

Obowiązki dotyczące instalacji infrastruktury ładowania aut elektrycznych w budynkach niemieszkalnych, o których powinni pamiętać ich właściciele i zarządcy

Wpisanie kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem w bieżące zarządzanie biznesem stało się dla przedsiębiorców koniecznością. Wynika to nie tylko z regulacji prawnych i nadchodzących zmian w zakresie raportowania danych związanych ze zrównoważonym rozwojem, które przyniesie implementacja unijnej dyrektywy w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD), lecz także z presji rynkowej. Firmy często decydują się na redukcję negatywnego wpływu na środowisko (śladu węglowego) dzięki przejściu na flotę aut nisko- lub zeroemisyjnych.

Read more