Biznes powinien patrzeć szerzej na ekosystem, w którym funkcjonuje – troszczyć się o ochronę środowiska naturalnego oraz przyczyniać się do dobrostanu i rozwoju wszystkich grup interesariuszy, w tym społeczności lokalnych. Ten zwrot w stronę odpowiedzialności biznesu spowodował rosnące oczekiwania inwestorów i kredytodawców w zakresie działań środowiskowych i społecznych stawiane przed branżą nieruchomości komercyjnych.
POLECAMY
Pochodną tego trendu jest wdrażanie przez firmy strategii i raportowania ESG, pozwalających na pozafinansową ocenę biznesu. Jako zarządzający największym portfelem centrów handlowych w Polsce jesteśmy świadomi, że polityka ESG przekłada się na konkretne działania wymagające wdrożenia w obiektach i w strukturze firmy. Niesie to za sobą wyzwania dla całej branży nieruchomości komercyjnych – zarówno obiektów handlowych, jak i biur. EPP – jako firma odpowiedzialna społecznie, troszcząca się o środowisko i ludzi – wdrożyła strategię ESG w 2021 roku, a w czerwcu br. podzieliła się swoim pierwszym raportem uwzględniającym cele na lata 2022–2025, wyznaczone w zakresie zmniejszania wpływu na środowisko naturalne, działań na rzecz społeczeństwa oraz zwiększania przejrzystości ładu korporacyjnego.
Pasaż Grunwaldzki – ule na dachu
Obywatel Ziemi – odpowiedzialność wobec środowiska
Jednym z głównych tematów wymagających zaadresowania przez branżę nieruchomości komercyjnych jest ograniczenie emisji...